Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 57

Temat: wymiana oleju w skrzyni

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Unhappy wymiana oleju w skrzyni

    Witam.Mam a3 2002r,tiptronic(ponoć Jatco),130 km,160 przebiegu...diabeł mnie podkusił żeby wymienić olej w skrzyni.Różne opinie wymieniać nie wymieniać wymieniłem w serwisie skrzyń Samko w Wawie.Pytałem sie czy przy takim przebiegu się wymienia...tak wymienia.Podobnież wlali Dextron3.

    Po odebraniu samochodu skrzynia się ślizga tzn, obroty rosną a samochód nie przyśpiesza...przedewszystkim z 2na 3 bieg,wstek działa normalnie tiptronik raczej też.

    Sprawdzili poziom oleju-jest...Mechanik mówi że to wina skrzyni ale ja nie miałem takich objawów przed zmianą oleju...Mogą oczywiście to naprawić ale w granicach 5000-6000,za to wymiana oleju niedroga bo 300zł.

    Proszę o jakąś podpowiedż,pzdr.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-07-16 o 12:17

  2. #2
    VinCe1.8T's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki
    Auto
    B7 3.0 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    skoro pojechałes ze sprawną a wyjechałes z niepsrawną to chyba coś tu jest nie tak.
    Stwierdzili ze sie olej wymienia i podjeli sie tego to powinni oddać w takim stanie jakim dostali czyli sprawną. Kłóć sie z nimi niech coś z tym zrobią

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Ano pojechałem ze sprawną.Z drugiej strony co mogli namieszać zły olej??Filtra nie wymienili bo trzeba by było skrzynie rozbierać.Jutro podjadę do serwisu Audi i się podpytam czy to może być wina oleju.
    Ostatnio edytowany przez Witek - 22-04-09 o 22:18

  4. #4
    sopek's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    prosta sprawa,
    odebrales zepsute, to widocznie cos sknocili skoro teraz sie slizga a przedtem nie

  5. #5
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dziwne. W ASO Audi powiedziano mi że nie trzeba wymieniać oleju w tych skrzyniach.
    Podobno stosowane są oleje syntetyczne dzięki których wyeleminowano potrzebe wymian.
    Co innego w haldex.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  6. #6
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    serwis jest głupi i twierdzi że się nie wymienia, ale my WIEMY że w automatach TRZEBA wymieniac olej co maks. 60tys.km.
    co do Twojego problemu po odebraniu.. jeżeli masz tiptronica to filtr masz na zewnątrz i nie trzeba rozbierac skrzyni. Rozwiązaniem Twojego problemu będzie wymiana filtra i sprawdzenie prawidłowego stanu+ sprawdzenie w ASO czy wlali dobry olej, bo co do tego mam wątpliowści
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  7. #7

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Zobaczymy co się urodzi z tego wszystkiego,w poniedziałek odwiedzę fachowca od skrzyń i zobaczymy co on mi powie...Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym,powiedział jeśli nie był olej systematycznie wymieniany to g...na nie trzeba było ruszać...podejrzewam,że pojeździłbym jeszcze bez napraw skrzyni jakby mnie nie podkusiło
    Natomiast po rozmowie z jednym specjalistą dowiedziałem się,że u niego maksymalnie by było 4tyś z gwarancją i regeneracją sprzęgłą (gdyby wyciągał skrzynie)jeżeli skrzyni by nie musiał wyciągać to maksymalnie 2,5 tyś-czyli to nie 5-6 tyś jak w samko!
    Ale poczekamy do poniedziałku jak będę coś wiedział to napisze...na marginesie nie życzę nikomu takich niespodzianekPozdrowionka.

  8. #8
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Wcześniej w Passacie b5 miałem automat i grubo sie zastanawiałam na wymianą oleju w skrzyni, auto miało ponad 250 tys i wczesniej nigdy nikt nie wymieniał oleju. Pamietam tylko jedno w zakładzie gdzie ostatecznie wymienili mi olej otrzymałem pouczenie że po takiej wymienie może byc róznie ze skrzynią, wspominał coś o zaworkach, synchronizatorach, opiłkach metali widocznych w starym oleju itp

    Więc moim zdaniem nie ma tu co winić mechaników, jak nie było dbane o automat to duże prawdopodobieństwo że coś z nim bedzie nie tak

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Widzisz Kuba Ty otrzymałeś pouczenie a ja nie (otrzymałem je dopiero po fakcie),w takim dużym Serwisie jak Samko,powinna być osoba która nie wprowadzi w błąd ale pokieruje ...ja nie muszę się znać na piep...nych skrzyniach.Jezeli się pytam czy można przy takim przebiegu robić wymianę oleju a słyszę,że można to w tym momencie mam pretensje do siebie że pojechałem tam a nie do jakiegoś małego warsztatu (zaufanego)o którego trudno niestety...

  10. #10
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    A jak to się ma do opinii że olej w skrzyni traci swoje właściwości po czasie? Ja w swojej już teraz 12 letniej A3 wymieniłem olej w skrzyni bo mechanicy powiedzieli że wypadało by po 10 latach wymienić.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •