Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 57

Temat: wymiana oleju w skrzyni

  1. #11
    Barrt's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ/WWA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak skrzynie biegow to Auto Rama w Warszawie na Piotra Skargi. Wlasciciel powinien teoretycznie wiedziec co jest nie tak jezeli wytlumaczysz mu jakie sa objawy. Inaczej pozostaje wyjecie skrzyni i sprawdzenie co w trawie piszczy (tu niestety spore koszty). Mi po regeneracji mojej zasugerowal wymiane oleju raz w roku, tyle ze to manual. Moze przesadzil troche bo to dla niego tez biznes ale raczej nie zaszkodzi to skrzyni jak chodzi na swiezym oleju. To co wylali z mojej skrzyni to byl metaliczny syf. Widac bylo, ze to byl ten sam olej ktory germance zalali do niej w 2000 roku...

  2. #12
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jeśli naprawiac automata to tylko tutaj- http://www.sserwis.pl/ chyba najlepszy serwis od automatów w Europie Wschodniej

    co do wymiany oleju w ręcznej skrzyni.. przyjmuje się że co ok. 100tyś.km. powinno się go wymienic
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  3. #13
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie zazdroszcze, co wiecej w srode jestem umowiony na wymiane oleju w swojej skrzyni w ASO. Zaczynam sie zastanawiac czy warto wymieniac. Ogolnie przebieg 150kkm i jest pewny i nic sie nie dzieje, tyle ze chce jeszcze tym autem pojezdzic. A moze nie ruszac jak nie smierdzi ? aha... wymiana w aso... 180 filtr, ~6l oleju po 90zl + ~250 wymiana w sumie ~1000zl....
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    krzyss...może w ASO zrobią to lepiej szczególnie,że wymienią filtr...mi w Samko za wymianę z filtrem i uszczelkami powiedzieli 1800zł ale pan powiedział że nie ma takiej konieczności także wybrałem "lżejszą" wersję za 300zł.Powiem że dobra cena w ASO za wymianę z filtrem,jak już będziesz po to napisz ile dokładnie Cię potraktowali...Jakby coś jednak nie wyszło to mogę Ci dać namiar gdzie robią tanio skrzynie za 5-6
    Na marginesie to ciekawy jestem jak się sprawuje te 170 koników w automacie .....

  5. #15
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Za 300zl... to poprostu dziwny serwis automatow... jezeli litr oleju kosztuje ~90zl i wszystkie serwisy mowia ze trzeba kupowac oryginal w ASO to ja nie wiem co mozna zrobic za 300zl... chyba tylko popsuc
    Nie wymienic filtra tez zle, bo to wlasnie filtr ma w sobie najwiecej zanieczyszczen i wolniej przez brudny przeplywa olej, wiec rosnie jego temperatura.
    Ja tez mialem wymieniac u Pana Kazia od ASB, ale jak w aso tyle powiedzieli to sie zdecydowalem jednak u nich na wymiane. Zwlaszcza ze jak pytalem w serwisach od ASB przy jakiej temperaturze sprawdza sie poziom oleju to nikt nie umial mi powiedziec a to jest zapisane w instrukcji serwisowej i wynosi ok 85 stopni,a sprawdza sie to podobno vagiem.

    A naprawiac skrzyni nie zamierzam
    Co do chipa, to spisuje sie swietnie, nawet spalanie troche spadlo. Zrobilem juz na nim ok 24kkm i jestem bardzo zadowolony, tylko troszke sie boje czy przez niego nie padnie mi skrzynia wczesniej, bo ja jezdze dosc ostro, no ale to takie martwienie sie na zapas.
    Ogolnie polecam, ja robilem u Rogala przy okazji grupowego wirusowania...
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  6. #16
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy to Cie Witku pocieszy, ale wymienilem w ASO, zaplacilem 919zl... i co.. i mam klopoty, szarpanie przy biegach 1-2-3, podjechalem do SAMKO ale to sa raczej naciagacze, wszystko by tylko chcieli naprawiac za 5k zl netto... mogli by sobie nagrac na plyte i puszczac przy wejsciu.
    Jade jeszcze na kontrole stanu oleju. Ale jezeli ktos to bedzie z automatem czytal.
    TIPTRONIC OLEJ NIE WYMIENIAĆ, jak nie smierdzi to nie ruszac. Qrfa...

    PS. filtra sie nie wymienia, bo trzeba by wyciagnac skrzynie. Ogolnie zalali 4L oleju i jest zle... na kiego wafla mi bylo to wymienianie oleju... "nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu..."
    Ostatnio edytowany przez krzyss - 03-05-09 o 21:47
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  7. #17
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    jedzcie do Sserwisu
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  8. #18
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Troche daleko, no i jakos juz nie ufam tym serwisom, albo nie wiedza co robia, albo poprostu na sile wyciagaja pieniadze od czlowieka.
    Na razie jade do Juzefowa do serwisu... zobaczym co tam powiedza.
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  9. #19
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    akurat w tym serwisie co podałem wiedzą co robią i naprawde nie naciągają Sam tam cisnąłem z nowymi automatami ponad 600km i naprawde polecam
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  10. #20
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    oooo panowie , dobrze, że trafiłem na ten wątek - miałem zamiar w najbliżym czasie wymienić olej, ale po tym co tu przeczytałem to nie ma mowy!
    Też nie mam żadnych niepokojących objawów, skrzynia działa bez zarzutu, więc lepiej niech tak zostanie...
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •