Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 57

Temat: wymiana oleju w skrzyni

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    krzyss...to teraz ja współczuję...wysłałem ci wiadomość jak by co na prv.Do ogólnej wiedzy dzisiaj odebrałem samochód,kosztowało mnie to....1020 zł.A powiem ,że widziałem to w czarniejszych wizjach.Okazało się ,że to wina sterownika został wyciągnięty wyczyszczony ,olej mi wymienił i coś tam jeszcze grzebał i policzył mi tysiaka.Jakby co to będę do niego jeździł ze skrzynią wydaje się że chłopak ma pojęcie i raczej uczciwy.

  2. #22
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ALe to byles w SAMKO ? czy gdzies indziej ?
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    W SAMKO mi tylko wymienili olej za 300 zł i oddali niesprawny samochód.Za naprawę skrzyni chcieli ok. 5,6 tysi więc sobie darowałem.Znajomy mi polecił człowieka który robi skrzynie i nie tylko.Jak oddawałem mu samochód do naprawy powiedział że max kosztowało by u niego ok 4 tysie z gwarancją i regeneracją sprzęgła.Jak będziesz potrzebował to zadzwoń albo na prv napisz...na temat serwisu w Józefowie nie słyszałem dobrych opini...napisz co z twoim samochodem czy już oddałeś do naprawy?Do ogólnej wiedzy namiar na gościa od skrzyń mogę podać jak się z nim skonsultuję.
    Pozdrawiam wszystkich automatycznych

  4. #24
    dejneka's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Tiptronic
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Współczuję kolegom w związku z problemami...

    Dobrze że mnie nie podkusiło o wymianę, ale jakby ktoś miał pewny serwis do automatów to chętnie poznam tak na wszelki wypadek...
    Mo na razie ma 122 kkm na liczniku i to raczej rzeczywisty przebieg, czasem zdarzają się drobne szarpnięcia wiec chcę być przygotowany na ewentulaną wizytę w serwisie.

    Info dla Witka, ja też mam chipa w A3 z automatem tu jest http://a3-club.net/forum/showpost.ph...06&postcount=1 wykres z hamowni jakby kogoś interesowało, trochę na szybko zrobiony chip ale jestem zadowolony, nie katuję go za mocno a różnica w dynamice jest odczuwalna

    Trochę irytuje mnie to że start z prędkości 0 km/h jest taki słaby jak wyłączę esp jest lepiej ale bez przesady. Za to fajnie że na kierownicy mogę przełączać i napawać się odgłosem "tarktorka"
    EOT

    Powiedzcie mi jeszcze koledzy czy któryś z Was sprawdzał VAG-COM'em skrzynię nie było tam błędów? bo jak są jakieś problemy to chyba powinno coś tam wyskoczyć?

    Jakby coś to mam kabelek i oprogramowanie ale jestem totalnym amatorem w tym zakresie (kupiłem go bo wkurzało mnie że mechanik przy wymianie oleju kasował "service" za dodatkową opłatą prawie równą kosztom zakupu kabelka...).

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tak czytam wasze przeboje i sam sie boje zmienic olej w swoim automacie

    narazie sprawdzilem ceny i sa duzo nizsze niz podajecie
    sam olej Valvoline ATF 4+ 3+ DXII DXIII - kosztuje 48zł/1L a nie 90zl
    natomiast filtr z uszczelką kosztuje 80zl firmy MANN
    o ten: http://www.mann-hummel.com/mf_prodka...gobackToPage=1

    tak czy siak przerazaja mnie problemy po zmianie oleju na nowy

    czy zna ktos ten serwis: pod Wrocławiem?

    http://www.loboda.pl/

    ??

  6. #26

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    O kurcze to mnie teraz Panowie zmartwiliście, byłem już gotowy wymienić olej ale teraz sam już nie wiem....

    Mówicie, że gówna nie ruszać jak nie śmierdzi, problem w tym że u mnie chyba zaczyna się coś dziać bo kiedy trochę mocniej hamuję to automat w momencie zrzucania na 1 dość mocno szarpie (to chyba nie jest normalne?).
    Na dodatek autko zbliża się do 180 k i olej wymieniany chyba nigdy nie był

    Z drugiej strony robię niecałe 10 k rocznie więc może z jakieś 5 latek jeszcze przejeżdżę ?

    Jest może ktoś kto miał problemy z automatem i po wymianie oleju one ustały ?
    8l 5d 2003r. 130KM Tiptronic

  7. #27
    Adkinson's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa-Ursus
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Szkoda że nie przeczytałem tych opinii wcześniej..
    Oddałem swoje A3 8P do Samko w poniedziałek. Skrzynia czasem szarpie przy zmianie na D (na S jest ok) i przy zrzucaniu biegów, według ich diagnozy do wymiany jest sprzęgło i siłownik(?) 4go biegu. Jutro mają dzwonić z wyceną, napiszę co i jak...

  8. #28

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adkinson Pokaż post
    Szkoda że nie przeczytałem tych opinii wcześniej..
    Oddałem swoje A3 8P do Samko w poniedziałek. Skrzynia czasem szarpie przy zmianie na D (na S jest ok) i przy zrzucaniu biegów, według ich diagnozy do wymiany jest sprzęgło i siłownik(?) 4go biegu. Jutro mają dzwonić z wyceną, napiszę co i jak...


    i jak?
    "Wymaganie od wyzyskiwanego niewolnika, żeby rozpaczał po śmierci oprawcy, wydaje się przesadnym okrucieństwem"

  9. #29
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam. potrzebuję informacji od kogoś kto wymieniał olej w automacie. mam zwykłą skrzynie 4 biegową. mam już przejechanie 280tyś i raczej nie by wymieniany olej. chciałbym wiedzieć jaki olej wlać i ile wchodzi , jaki filtr i jaką uszczelkę kupić. czytałem coś o płukaniu skrzyni przed wlaniem nowego oleju, żeby ten syf wypłukać. ma ktoś doświadczenie w tej sprawie???

  10. #30
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dobra rada... jak nie znasz historii auta to nie wymieniaj oleju. Co mialo sie juz stac to sie stalo.
    Ja mialem 170kkm zmienilem olej i potem remont skrzyni kosztowal mnie 4900.- a do czasu zmiany oleju nic sie nie dzialo.

    Aha i odradzam serwis CWANIAKOW www.autojozefow.pl kretacze i naciagacze lepiej tam nic nie robic.
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •