Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Po właczeniu klimatyzacji niechłodzi..... a kompresor byl sprawdzany :(

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Po właczeniu klimatyzacji niechłodzi..... a kompresor byl sprawdzany :(

    Witam
    Mam problem , bylem dzisiaij na napełnieniu klimatyzacji . Po calej czynnosci okazalo sie ze niezasprzegla sie kompresor. Cały gaz został spuszczony a kompresor rozkrecony i wyslany do sprawdzenia. Testy kompresora pokazaly ze dziala ( byl przypiety do specjalnego urzadzenia ktory testuje takie kompresory ). zabulilem za napelnienie i rozkrecenie a klima nadal niedziala. Jest to problem natury elekrtrycznej , bezpieczniki sa dobre wentylatory sie kreca, na klimie zapala sie gwiazdka sniegu natomiast niechlodzi i niematypowego zasprzeglenia tzn zmiany obrotow silnika... Prosze o pomoc niewiem jak usunac ten problem co doradzic elektrykowi ?? jakie sa newralgiczne problemy jezeli chodzi o klimatyzacje od strony kabelkow i strerownikow?? Gdzie szukac przyczyny ??
    Z gory dziekuje
    A3 1.9 TDI 110KM
    Moja Niunia

  2. #2
    soltys666's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łowicz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    po czytaj może tu coś znajdziesz http://www.forum.a3-club.net/showthread.php?t=21120


    skoro nie zasprzegla to pewnie wina sprzęgła ale lepiej niech experci sie wypowiedzą
    Ostatnio edytowany przez soltys666 - 23-04-09 o 21:17
    ____________________
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  3. #3

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Napisalem ze sprzeglo dziala ( bo bylo sprawdzane po demontarzu ) tylko po nacisnieciu guzika niezasprzegla, chodzi mi o to ze jest to wina kabelkow albo jakiegos strerownika .... czy ktos mial problemy natury elektrycznej przy sprawnej instalacji ?????
    A3 1.9 TDI 110KM
    Moja Niunia

  4. #4
    eject's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdz moze przekazniki klimiatyzacji pod wlacznikiem swiatel
    A3

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Luboń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Miałem taki problem z klimatyzacją, niby wszystko cacy, ale jednak nie chłodziło. Problemem okazał się osuszacz, po jego wymianie wszystko pięknie działa. Z tego co pamiętam (a było to rok temu) to nie kosztowało mnie to więcej niż 200-250 zł.

    Mam nadzieję, że pomogłem

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam, przyczyną może być zawór odpowiedzialny za włączanie klimatyzacji, u mnie było podobnie, środek chłodzący był, sprężarka ok, ale nie załączała się klima, po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy, pozdrawiam

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zibki Pokaż post
    witam, przyczyną może być zawór odpowiedzialny za włączanie klimatyzacji, u mnie było podobnie, środek chłodzący był, sprężarka ok, ale nie załączała się klima, po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy, pozdrawiam
    sprawdz przewody przy czujniku, u mnie był jeden przecięty i też klima nie chodziła mimo że była nabita, teraz wszystko śmiga i moge spokojnie w upalne dni się chłodzić

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •