Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: Alarm

  1. #1
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Alarm

    Witam, mam problem, a mianowicie lampka od alarmu nie mruga w ogóle gdy auto jest zamknięte przez kluczyk. Natomiast lampka mruga gdy auto jest otwarte i gdy prowadze samochód takze, ale gdy mam zamknąć samochód to stałem z 15minut w oczekiwaniu aż mrugnie ta lampka od alarmu i nic. Pytałem sie od poprzedniego Właściciela, dodal ze było włamanie, pilot także skradziono i wymieniał zamkki centralne w drzwiach bocznych oprocz Klapy. Nie wiem czy przez te włamanie coś się pomieszalo z alarmem czy jak ? na Wiosnę mam zamiar kupić pilot do centralnego z nowym sterownikiem ale nie wiem czy to coś pomoze aktywować alarm aby lampa mrugała. Co to może być ? czytalem też na forum, ze przez włamanie alarm mógł być rozbrojony.

    ps. Szukałem tutaj różne wątki na ten temat, i nie znalazłem. Tylko podobne tematy czytałem ale nie wiele mi to pomogło.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-11-18 o 23:47

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Podejrzewam że są kable odwrotnie podłączone tzn jak zamkniesz to alarm myśli że otwarty a jak otworzysz to myśli że zamknięty i wtedy mruga. Sprawdź z centralki alarmu kable które dają sygnał na centralny zamek zamkniete\otwarte i je poprostu zamień. Sprawdź jeszcze czy są podlączone do centralki krańcówki(czujniki otwarcia drzwi)

  3. #3
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    też tak myslałem, ale nie wiem gdzie mam sprawdzic te kable, jeszce nie opanowałem tego auta poki co mam go dwa tyg. Moze elektryk z tym sie upora ? jak będzie mi montowal sterownik od centralnego zamka ?
    jak w ogole mam sprawdzić czy alarm działa ? wydaje się mi być ze jest rozbrojony.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DavideChuckLee Pokaż post
    jak w ogole mam sprawdzić czy alarm działa ?
    ja po kupnie swojej A3 poprawność alarmu sprawdziłem następująco: Otworzyłem szybe od kierowcy i zamknąłem auto po około 1 minucie otworzyłem sięgając od wewntrznej klamki i alarm sie aktywował

    albo mozesz sprawdzic przez VAG test wyjsc( tak mi sie wydaje)
    Ostatnio edytowany przez koksik888 - 05-12-10 o 18:56

  5. #5
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdziłem, i zrobiłem tak jak pisałeś koksik. Nic się nie działo, jedynie to co , otworzyły się drzwi tzn centralny zamek a lampka nie mrugała . Więc czy można coś samemu zdziałać i zrobic ? czy gdzieś sie udać o poprawę alarmu ?
    Ostatnio edytowany przez DavideChuckLee - 05-12-10 o 19:17

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Podjedź do jakiegos kumatego elektronika i wyjaśnij o co chodzi powinien sobie poradzić a najlepiej do fachowca od alarmów.

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volvo S40 2.0D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Obstawiam ze to nei jest kwestia odwrotnie podpietego alarmu. Jesli bylby podpiety odwrotnie( czyli pomylony plus z masa) to by nie dzialal .
    Jedz do kogos kto zajmuje sie alarmami to moze byc blachostka albo zwalona centralka od alarmu.

  8. #8
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzieki chłopaki, jutro sie przejadę do elektryka zapytać co to może być. Napiszę potem co się okazało z tym alarmem.

    ale co do kluczyka czy pilota, to posiadam taki kluczyk z małym sterownikiem w scyzoryku, posiada tylko jeden przycisk, co to może być ? klucz nie pasuje ani do stacyjki ani do drzwi, bo po włamaniu były wymieniane zamki w drzwiach bocznych.a klapy to w ogóle nie idzie otworzyc ani starym kluczem ani nowym. tylko Centralka jedynie otworze klape.

  9. #9
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Lightbulb

    Witam ponownie, byłem u elektronika fachowca od alarmów , centralek itp. powiedział że nie wie co to może być, a co do pilota stwierdził ze to nic nie pomoze, jedynie to montaż na nowo alarmu który koszt wynosi 400zł. Byłem też u innych ale nic nie wiele powiedzieli , tylko drapanie po głowie.

    tak wygląda "niby" pilot , sprawdzilem czy bateria działa, działa jeszce. Więc nie wiem co do czego to może słuzyć, o to zdjęcie :


    Tak chciałem spytać, jeśli nie posiadam pilota od centralki, to pozostaje jedynie na nowo zainstalować sterownik ? czy jest jakaś inna opcja, aby nie trzeba było instalować sterowniika.
    Ostatnio edytowany przez DavideChuckLee - 06-12-10 o 14:56

  10. #10
    DavideChuckLee's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shěng Hénán
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Byłem juz u drugiego . wykryli aż dwa alarmy i nie podpięte niby. Stwierdzili ze za dużo kabli i sami już nie wiedza od czego co do czego jest, nie bardzo umieli z t ym poradzić. Auto im zostawiłem na ponad 6h i nic z tym nie zrobili. Wie ktoś co to moze być ? albo czy ktoś umiałbym aktywować alarm i dopiąć te wszystkie kable.

    Problem nadal nie rozwiązany, a jezdzenie do kazdej elektroniki fachowca od alarmów już nie wiele nic pomaga
    Ostatnio edytowany przez DavideChuckLee - 07-12-10 o 18:30

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •