Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 107

Temat: Problem z kierunkowskazami

  1. #91
    Dodos131's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    a nie lepiej jakąś uzywke?

  2. #92
    themogiel's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Właśnie nie wiem, bo już jedna była kupiona miesiąc temu i do dzisiaj tylko przetrzymała.

  3. #93
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    Podjedź do najbliższego warsztatu gdzie zajmują się elektroniką w aucie: alarmy, zabezpieczenia etc. Wymienią Ci przerywacz we włączniku awaryjnych, zapłacisz 50zł i będzie jak z fabryki 😉

    Nie kupuj używek bo za chwilę może się stać to samo.

    tapnięte z S7 edge

  4. #94
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  5. #95
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podeślij jedną sztukę sterownika to się podmieni przekaźniki i gotowe. Tylko daj fotę, które przekaźniki siedzą w Twoim sterowniku

  6. #96

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Witam. Nie dawno w moim audi zrobiło sie tak ze rano przez 30 min nie działały kierunki po jakis czasie zaczynały migac a tak tylko świeciły... potem robiło się tak ze jak juz świeciły to jak zgasły bo było słychac jak przekaznik cpyka tak praenaście razy ale kierunek nie świeci normalnie ... wiec zapadła decyzja nowy przełacznik awaryjnych wczoraj zamontowałem no i problem wyglada tak ze świtała fajnie teraz działąja ale problem jest taki ze dalej cpyka jak się wyłaczy kierunek i drugi problem to taki ze jak przekrecam kluczyk to włączają się swiatła awaryjne ... hmm pomysły jakies ? Ktoś wspomiła o jakiś module komfortu ze sniedzieją styki czy coś ? jakies mądre podpowiedzi ?

  7. #97

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Na wstępie nie wiem czy dobry temat na to pytanie najwyżej mod niech przeniesie. Mianowicie jakiś czas temu miałem problem z kierunkowskazami i awaryjnymi nie włączały się dopiero po puknieciu w trójkąt odżywały na jakiś czas, aż pewnego razu po nocy aku rozładowany, naładowałem i pojeździłem ale znowu rozładował się więc wymieniłem cały przekaźnik (po zamontowaniu czasami po odpaleniu auta włączały się awaryjne) i myślałem że problem znikł aż do wczoraj jak po 12 h roboty znowu się aku rozładował. Naładowałem go i dziś po przejechaniu 20 km sprawdziłem go multimetrem i na włączonym silniku i światłach ładuje 13,70 a bez świateł 13,85. Na wyłączonym i zamkniętym aucie aku 12,40. Sprawdziłem czy gdzieś prąd nie ucieka i wyszło mi jak podłączyłem od razu 0,56 za chwile 0,50 a po 30 sekundach 0,25 i tak się utrzymywało. Czy to za dużo? Jakie powinny być pomiary i czy wszystko jest w normie. Co sądzicie na ten temat? Jaka ewentualna przyczyna tego rozładowywania? Dodam że od jakiegoś tygodnia pali mi się czasami EPC

  8. #98

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Panowie, proszę o pomoc.

    Objawy: jak włączę kierunek to czasami jest tak, że mignie kilka razy po czym gaśnie (zarówno żarówki na zewnątrz samochodu, jak i strzałka na liczniku). Nic nie cyka wtedy jak przy włączonym kierunku. Jak mi się tak stanie i "odkliknę" manetkę a potem znowu włączę kierunek to działa. Czasem działa normalnie, a czasem się wyłączy. Stało mi się tak kilka razy w ciągu ostatnich 2 dni.

    Nie wiem, jakim tropem pójść - czy w kierunku manetki, czy może przekaźnika? Co o tym myślicie?

  9. #99
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    zaś Ty?
    podmień z kimś na początek sam włącznik który zawsze można naprawic
    https://www.a3-club.net/forum/showth...47#post1508547
    sprawdzenie blaszek w manetce to jakieś 30 minut pracy ale zdarza się tam sniedź

  10. #100

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    zaś Ty?
    Jak pisałam tego posta to wiedziałam że Ty mi odpiszesz

    Dobra, manetkę kupiłam i tak na wymianę oryginalną używkę, ponieważ nawet gdyby problem nie leżał w manetce, to stara i tak nadaje się do wymiany, bo chyba coś się w niej wykruszyło jeśli chodzi o włączenia długich świateł. Ponieważ działają długie światła gdy przyciągnę manetkę do siebie, ale gdy chce je włączyć na stałe odpychając manetkę od siebie to manetka "zaskakuje" ale nie świecą się ani światła na zewnątrz, ani dioda na liczniku. Na początku raz działały, a raz nie, a potem przestały w ogóle działać i tak jeżdżę od roku. I jak chce poświecić długimi to muszę "do siebie" i trzymać

    Jeśli chodzi o podmienienie włącznika, to rozumiem, że mówimy o tej skrzyneczce nad radiem, gdzie jest trójkącik włączający awaryjne, tak? Nawet gdybym miała od kogo podmienić, to zdiagnozować w ten sposób jest na razie niemożliwe, bo dzisiaj na włączenie kierunkowskazu powiedzmy ok. 50 razy zgasnął mi 2 razy. Czyli zbyt rzadko żeby ocenić, czy to to.

    Chciałabym wymienić manetkę, skoro już kupiłam, a jeśli nie pomoże i problem będzie się dalej pojawiał to zabiorę się za wymontowanie tej skrzyneczki i wymianę przekaźnika. Dobry plan? I jeszcze jedno pytanie, czy napsikanie sprayem kontakt w okolicach manetki mogłoby coś dać?

    Tylko z tego co wyczytałam zarówno demontaż manetki, jak i demontaż tej skrzynki nad radiem to niemały problem, a wszystkie zdjęcia, które były w poradnikach nie działają. Czy jest jakaś szansa, że na tym forum znajdę poradnik ze zdjęciami, jak zdemontować manetkę?

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •