Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: Olej w zbiorniczku wyrównawczym

  1. #11
    Fighter Pl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Oby to nie był pęknięty blok bo bym się wku**ił. Z tego co wyczytałem być może jest walnięta chłodniczka oleju czy coś takiego. Na innym forum ktos to napisał. Mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    jeśli to olej to spróbuj go zebrać jakoś z tego zbiorniczka np , strzykawką i obserwuj czy go tam nie przybywa , może być tak , że ktoś robił uszczelkę pod głowicą i teraz cały układ się oczyszcza z syfu ...
    Best ET-15,0s

  3. Podziękowania dla toli za pomoc w problemie

    Fighter Pl (29-04-09)

  4. #13
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    jesli jest chłodnica oleju to moze byc ona lub glowica-uszczelka , walnięta uszczelka nie zawsze przejawia sie wyzucaniem wody lub przedostawaniem sie wody do oleju itp , jesli ubywa oleju i idzie do wody to oznacza ze prawdopodobnie bedzie gdzies przebicie z kanalu cisnieniowego , ja stawiam na walnieta uszczelka na kanale sisnieniowym (to ten kanal którym idzie smarowanie do głowicy ) olej w tych kanalach ma większe cisnienie niz woda i dltego dzieje sie tak a nie na odwrót ...

  5. Podziękowania dla kisiel za pomoc w problemie

    Fighter Pl (29-04-09)

  6. #14
    rycek81's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Smile

    jezeli to olej to powinny pływać oczka takie jak w rosole...

  7. #15

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TG
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    wymienialem dzisiaj plyn w chlodnicy i zauwazylem ze plyn jest tlusty w dotyku. barwa plynu byla rozowa a teraz jest rozowo zolta.. Jaka moze byc przyczyna chlodniczka oleju czy uszczelka pod glowica. od razu mowie ze nie dymi z rury olej czysty..

  8. #16

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    piaseczno
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    pracuje w serwisie AUDI, stawiam na chlodniczke oleju ale mozna ja sprawdzic samemu czy jest szczelna w prosty sposob, trzeba ją wymontować, wsadzić do wiadra z wodą tak aby jedna rurka wodna była zanurzona cała a w drugą dmuchać sprężonym powietrzem, jeżeli z grugiej rurki zanurzonej w wodzie będą szły bąbelki wtedy chłodniczka jest nieszczelna i oznacza to że przepuszcza olej do układu chłodzenia.

  9. #17

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Olej w płynie chłodniczym

    Cześć wszystkim, wczoraj zajrzałem pod maskę w celu uzypełnienia płynu do spryskiwaczu, zauważyłem żę coś mało jest płynu chłodniczego a z nim nie było nigdy problemu po odkręceniu korka na zbiorniku plynu chłodniczego zauważyłem olej silnikowy w zbiorniczku, następnie sprawdziłem ile jest oleju w silniku okazało się że po wytarciu bagnetu do sucha i sprawdzenie ponownie go okazuje się że jest suchy. Dolałem od 0.5 do 1 L (może wiecej ) oleju tak aby było pomiędzy min a max na bagnecie. Po uzupełnieniu oleju udałem się do znajomego mechanika zrobił test na obecność CO2 (spalin) w zbiorniku płynu chłodniczego. Jak się okazało po teście nic nie wyszło czynnik który reaguje na co2 w zbiorniczku nic nie wykrył (płyn nie zmienił koloru) a pracował od 5 - 10 min silnik później odczekaliśmy znów 10 min ale nadal nie zmienił koloru. W silniku nie zauważyliśmy żeby był płyn chłodniczy. Dwa pytania:

    - Czy faktycznie uszczelka może być dobra a wyciek może być w innym miejscu?

    - Czy turbo jest chłodzonę płynem chłodniczym czy tylko olejem? (silnik 1.8t AUM)
    kilka fotek



    Ostatnio edytowany przez 699 - 08-05-18 o 15:16 Powód: Dodanie zdjęć

  10. #18
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Ten tester na spaliny nie jest w 100% dobry on działa wówczas gdy padnie uszczelka na połączeniu- przegrodzie olejowej a przegrodzie chłodniczej bloku silnika. Wówczas wynik będzie pozytywny. Ja miałem taki przypadek w innym aucie, że uszczelka głowicy padła tylko na przegrodzie olejowej a zewnętrzną obudową bloku silnika pocił mi się olej spod głowicy a tester na spaliny nie wykazał uszkodzonej głowicy.

  11. #19

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za info pewnie i tak powiem znajomemu żeby wymienił mi tą uszczelkę dla pewnośći, oraz żeby zerkną na inne części.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •