Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: przekłamywanie licznika

  1. #11
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wszystko masz tutaj > http://a3-club.net/forum/2-vt117.htm...=kody&start=10 szczególnie 2-ga i 3-cia kartak

    A tutaj Mach wkleił pełna tablice kodów climatronika nr. 17 i wszystko jasne : http://www.a3-club.net/forum/co-to-z...y+klimatronika

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sz-d
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    a jak wygląda sprawa z przebiegiem? tzn. czy przy przekłamaniach z prędkością(zawyżaniu)
    przebieg też jest zawyżany?

  3. #13
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmm rozmowa sie uniosla ale ja nadal nie wiemw co mam robic

    co do licznika to tak jesli predkosciomiez zawyza to przebieg tez bedzie zawyzony
    Ostatnio edytowany przez chester A3 - 07-04-08 o 20:08
    OOOO UWIELBIAM




  4. #14
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    chester A3, nie wiem,czy to zrobiłeś ale sugeruję najpierw sprawdzić ,czy są różnice pomiędzy licznikiem a wskazaniem komputera. Można to sprawdzić VAGiem np. w module silnika.

  5. #15
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    jeszcze nie sprawdzilem

    a co by bylo jesli komp by pokazywal dobrze
    albo komp tez by przeklamywal??

    aha czy ktos ma moze vaga z moich wroclawskich okolic????
    pzdr
    Ostatnio edytowany przez chester A3 - 07-04-08 o 20:08
    OOOO UWIELBIAM




  6. #16
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli komp pokazuje dobrze ,to na logikę licznik oszukuje.Więc jakiś scalak w liczniku lub sama cewka (elektromagnes) odchylający wskazówkę.
    A jeśli komputer też to samo pokazuje to czujnik obrotów kół. Przeważnie jest on umieszczony w skrzyni biegów i pewnie w samochodach VAG też tak jest.

  7. #17
    slawek's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska/śląsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a więc tak
    u mnie zawyża około 10 % na prędkości oraz jednocześnie na odległości próbowałem się czegoś w tym temacie dowiedzieć ale niestety - nikt się nie orientuje na tyle żeby coś pomóc -
    usterka powyższa jest dość wkurzająca ponieważ zamiast faktycznego przebiegu licznik kilometrów wskazuje o około 10 % więcej
    jeśli ktoś może coś doradzić (poza sprawdzeniem rozmiaru opon oraz radami typu "takie zawyżanie jest normalne" - bo taki tekst usłyszałem w krakowskim aso ) byłbym bardzo wdzięczny

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Odnośnie złych wskazań prędkościomierza, mój akurat zaniża prędkość, a co za tym idzie - przejechane kilometry(aż o 1/4).
    Podłączyłem się też do kompa w silniku, oraz włączyłem prędkościomierz na klimatroniku, efekt:
    Nawigacja (różne modele)- największa prędkość
    Samochód obok - prawie jak nawigacja
    komputer w silniku - trochę mniejsza prędkość (ale zbliżona)
    klimatronik - jeszcze mniejsza
    Licznik - najmniejsza

    Wiele z tym kombinowałem, ale prawie żadnego efektu nie uzyskałem, elekrtomechanik powiedział mi że może mi
    przekodować licznik, ale żebym się zastanowił nad tym, ponieważ koszt to 200 zł a może to nic nie dać.
    Ostatnio mój znajomy wyczytał na jakimś forum VW iż taki problem może być spowodowany tym że licznik był
    wymieniony a komputer silnika nie i że w tym może polegać problem że powinno się oba wymienić na raz z(komputer i licznik).
    Nie wiem ile w tym prawdy? elektromechanik stwierdził zaś że licznik jest z tego auta (oryginalny), ale nie wiem na jakiej podstawie.
    Inny zaś elektromechnik zaproponował mi wymianę skrzyni twierdząc że "auto sczytuje prędkość z abs'u ale skrzynia była wymieniana
    na pewno i że jak on wsadzi tam inną skrzynię to będzie ok" sam sobie przeczy czy mnie się tylko wydaje.

    Co polecacie, czy próbować przekodować ten licznik ?

  9. #19
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    ja ciagle walcze z tym problemem, na 95% jestem pewny ze licznik zczytuje predkosc ze skrzyni biegow (tam jest podobno jakis slimak).

    niestety nadal nie wiem gdzie ten slimak jest i jak sie do niego dostac, mozliwe ze slimak troche sie wytarl i nie kreci sie tak szybko jak powinien,
    ale to sa moje domysly, jak ktos wie gdzie jest ten slimak, jak go wykrecic to prosze o info
    OOOO UWIELBIAM




  10. #20
    emil_bar's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cześć,
    Ja mam z kolei problem z obrotomierzem, wolne obroty pokazuje mi na poziomie 700, później w trakcie jazdy wydaje mi się że wartości są przekłamane, sprawdzano wolne obroty kompem i pokazywało 900..
    Żeby było ciekawiej, gdy kupowałem auto miesiąc temu to wszystkie wskazówki zegarów działały poprawnie (wolne obroty 900), jedynie problem był ze wskaźnikiem temperatury silnika(pokazywał cały czas 110, na zimnym 80), oddałem zegary do naprawy, po ponownym włożeniu temperatura ok, działała, jednak obroty wylądowały na 700 a prędkość na liczniku wydawała mi się za mała, sprawdzałem z nawigacją i różnica wynosiła od 5 do 8km/h...
    Po 2 dniach ponownie pojawił się problem ze wskazówką temperatury, pokazywała znowu o 10 stopni za dużo, na zimnym już 70.. Ponownie oddałem auto żeby to poprawili bo nie lubię jak coś mi nie działa, powiedziałem że obroty pokazuje za niskie i że mają to poprawić. Dzisiaj odebrałem auto, temperatura jak na razie spoko ale obroty cały czas na 700.. Koleś w warsztacie twierdzi że obroty mogą być trochę zakłamane ale żebym tym się nie przejmował, trochę mnie to denerwuje i nie wiem co zrobić z tymi zegarami bo ewidentnie coś jest z nimi nie tak, macie jakieś sugestie? Ktoś z forumowiczów zajmuje się naprawą zegarów?
    Pozdro

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •