Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: lekkie drgania obrotow i szarpanie

  1. #1
    OBEL711's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny lekkie drgania obrotow i szarpanie

    Witam mam pytanie! Po wymianie tej turbawki i napisaniu programu zaczoł sie u mnie następujący problem. Jadąc ze stała prędkoscia na niskich obortach 2200-3000 auto lekko szarpie. Do tego czasem wskazowka obrotomierza lekko spada poniżej 900obr jak dodam gazu wskakuje na swoje miejsce. Albo np mam 2 bieg puszczam calkowice gaz i normlanie oboroty powinny sie zatrzymac nieco wyzej niz 900obr i autko powinno sie swobodnie toczyc u mnie czesto spada np na 750-800obr/min. Miał ktos kiedys kiedys taki problem ? Podłączałem ostatnio pod kompa w Dynosofcie i żadnych błedow nie wyrzuciło.
    Dotego autko potrafi przy porannym odpaleniu potrafi odpalic bardzo dziwnie o oborty wksakują stopniowo a nie odrazu na 900 i trzeba dłuzej kręcić potem jest już okej.
    Mam już dośc problemow przez te wczesniejszą hybryde i żałuje ze nie miałem jak dojechac compsportu i wstawic od BNM 170ps i zrobic program na 200.

    u mnie zapewne przez przetloczony kolektor turbo wydaje dziwnie dzwieki wyje na maxa pozatym nie wiem czym to moze byc spowodowadne czasem przy niskich obrotach zawyje BARDZO głośno (ale raz na jakis czas) tak jak by zablokowaly sie lopatki i dmuchalo duzo więcej niz powinno nie wiem co to moze być ???
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:04
    Tomek

  2. #2
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Obel, dziwna sprawa. Ja tez mam hybryde i nic takiego NIGDY nie zaobserwowalem. To chyba musisz o tym pogadac z dobrym tunerem. Moze problemy z wtryskiwaczami? Podlaczales do Vaga i sprawdzales jak pompuja na biegu jalowym, zaraz po odpaleniu i w czasie dobrego buta?

  3. #3
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez malik Pokaż post
    Podlaczales do Vaga i sprawdzales jak pompuja na biegu jalowym, zaraz po odpaleniu i w czasie dobrego buta?
    sadzisz ze w dynosofcie nie wiedza jak wtryski sprawdzic ??
    chlopak pisze o problemie z zpachanym katalizatorem i od tego bym zaczal, nie ma co gdybac tylko wyciac, dopoki tego nie zrobisz to nie bedziesz wiedzial
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #4
    OBEL711's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    wtrysk 1 i 3 lekko za duzo daje ale nie wiele Mirek mowił ze cos 1 ale jednostki nie pamietam jaka masz hybryde ? masz przetłoczony kolektor też ? czy tylko wirnik od strony zminej wiekszy ?? pozatym w uzyciu STP do czyszczenie wtrysku jest lepiej sprawdzilem w dynosofice z mirkiem pod obciażeniem i wtryski lepiej działaja.
    Tomek

  5. #5
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    sadzisz ze w dynosofcie nie wiedza jak wtryski sprawdzic ??
    chlopak pisze o problemie z zpachanym katalizatorem i od tego bym zaczal, nie ma co gdybac tylko wyciac, dopoki tego nie zrobisz to nie bedziesz wiedzial
    Faktycznie, nie zwrocilem uwagi ze sprawdzal auto w dynosofcie. A o katalizatorze doczytalem w innym dopiero po napisaniu mojego postu. Wiedzac ze z tym jest problem to tutaj bym szukal rozwiazania. Jak jest zapchany to moze przeciez chodzic nie rowno, itd.

  6. #6
    OBEL711's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    w Srode jade wyciąc w całym wrocku nikt nie chciał sie tego podjąć bo za duzo rozbierania fury. Znalazłem goscia w strzelinie rozetnie puche i wsadzi tam rurkę.... mam nadzieje że to pomoże. Malik odpowiedz na pytanie !
    Tomek

  7. #7
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OBEL711 Pokaż post
    wtrysk 1 i 3 lekko za duzo daje ale nie wiele Mirek mowił ze cos 1 ale jednostki nie pamietam jaka masz hybryde ? masz przetłoczony kolektor też ? czy tylko wirnik od strony zminej wiekszy ?? pozatym w uzyciu STP do czyszczenie wtrysku jest lepiej sprawdzilem w dynosofice z mirkiem pod obciażeniem i wtryski lepiej działaja.
    U mnie kolektor jest PnP, zmieniono tylko wirnik, walek i pewnie jeszcze jakies *******y o ktorych nie wiem.
    Dzialaj z tym katem, bo wg mnie to moze byc przyczyna . Spaliny nie sa odprowadzane i stad nierowne obroty.

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EL
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Witam.
    Kontynuuje temat, który jest najbardziej podobny. do mojego problemu.

    Dziś przy uruchomieniu auta po nocy, przez około 10 sekund bujało/szarpało całym samochodem. Z każdą chwilą drgania były coraz słabsze i po około 10 sekundach całkowicie zniknęły. Czym to może być spowodowane?

    Dodatkowo przy jeździe ze stałą prędkością oraz na postoju delikatnie drgają wskazówki obrotomierza i prędkościomierza - sprawdzałem to kiedyś i nie jest to jedynie problem zegarów - w komputerze obroty również drgały między około 800-820 (skakało co chwilę pomiędzy tymi wartościami).

    Mam też czasem lekki problem z odpalaniem - ciężko zapala i obroty czasem zatrzymają się na moment przy około 500 obrotów i dopiero po jakiejś sekundzie wskakują na normalne ~800 obrotów.

    Piszę wszystko bo może te problemy się jakoś łączą..
    Auto ma przejechane 182 tys km i ma chipa na 170KM z Dynosoftu.

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    Witam!

    Podpinam się pod temat.

    Przy odpaleniu na zimnym silniku przez ok 20-30s spalanie dochodzi do ~4l, obroty silnika miedzy 1100-1300, czuć, że silnik lekko szarpie. W tym czasie się normuje i wszystko wraca do normy. Przy odpalania rozgrzanego silnika problemu nie ma. Kupiłem to auto z salonu Audi w Berlinie 3 miesiące temu i tak jest od początku.

    I tu moje pytanie do kogoś, kto się zna lub posiada taki sam silnik (1.8 TFSI 160 PS CDAA 2011r):

    Czy to jest normalna sytuacja czy coś jest nie tak z silnikiem?

    EDIT:
    Jeśli ktoś posiada taki sam silnik, to proszę się odezwać na pw.

  10. #10

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny Delikatne drgania auta tylko w pewnym zakresie

    Hej,
    Ostatnio zaobserwowałem pewien problem otóż. Jadąc autem i przyspieszając, wszystko jest prawidłowo. Gdy np zaczynam "hamować sinikiem" ze 100km/h i prędkość spadnie do około 70km/h (1,5 tysiąca obrotów) wtedy auto zaczyna lekko drgać. Jak mam to do czegoś porównać - w poprzednim aucie gdy padały mi świece zapłonowe to miałem podobne drgania, lecz były one cały czas. W tym wypadku dzieje się ta tylko na peewnych obrotach - około 1,5-1,8. Przy większych, niższych obrotach wszystko jest jak należy.

    Auto pokazuje mi błąd, swiec żarowych, jednak to już około roku czasu - nie zabieram się za to, bo auto prani prawidłowo cały czas.

    Ktoś coś może wie, co to może być?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •