Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 45

Temat: Zamek od drzwi kierowcy - problem

  1. #11
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mtarnas Pokaż post
    Czyli podłączenie auta do komputera nic nie da?
    pewnie, że da, diagnostyka modułu komfortu poda co jest uwalone czyli to co napisałem, oczywiście skasowanie błędów nie pomoże - usterkę trzeba najpierw usunąć.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  2. Podziękowania dla Sztomel za pomoc w problemie

    mtarnas (09-05-09)

  3. #12
    skotmen's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Bochni
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Sztomel chyba paru zeczy nie rozumiesz na kmompie pokaz tylko ze masz otwarte dzwi i tyle nie da si tego skasować a po drugi jak nie wierzywsz ze jest takie zabezpieczenie to sobie sam sprawdz a zresztą ty masz 8L a nie 8P moz byc innaczej Jak dasz rade to sobie sprawdz na 8P czy nie mam racji

  4. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skotmen Pokaż post
    Sztomel chyba paru zeczy nie rozumiesz na kmompie pokaz tylko ze masz otwarte dzwi i tyle nie da si tego skasować a po drugi jak nie wierzywsz ze jest takie zabezpieczenie to sobie sam sprawdz a zresztą ty masz 8L a nie 8P moz byc innaczej Jak dasz rade to sobie sprawdz na 8P czy nie mam racji
    na kompie pokaże tylko, że mam otwarte drzwi ? - chyba nigdy nie diagnozowałeś modułu komfortu

    z tym zabezpieczeniem chodzi o to, że nie wciśniesz rygla w drzwiach kierowcy przed ich zatrzaśnięciem - ot cała filozofia;

    nie mam ani 8L ani 8P, jakbyś tylko popatrzył co mam napisane w profilu to byś wiedział czym jeżdżę
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #14
    skotmen's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Bochni
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdz sobie na 8P czyli tak otwórz dzwi kierowcy naciśnij zamykanie na pilocie i co wtedy się stanie wszystkie dzwi zostaną zmnkniete oprócz dzwi kierowcy jeszcze w 8P mamy takie coś że kierunki dadzą sygnał świetlny że samochód jest zamknięty prawidłowo a jak nam kierunki nie mrógneły to coś jest nie tak

  6. #15
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skotmen Pokaż post
    otwórz dzwi kierowcy naciśnij zamykanie na pilocie i co wtedy się stanie wszystkie dzwi zostaną zmnkniete oprócz dzwi kierowcy jeszcze w 8P mamy takie coś że kierunki dadzą sygnał świetlny że samochód jest zamknięty prawidłowo a jak nam kierunki nie mrógneły to coś jest nie tak
    racja, u mnie tak jest

  7. #16
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Objawy są dokładnie takie jak mówisz, spróbuje najpierw gdzieś z nim podjechać na diagnostykę, ale czuje że zamek i tak będzie do wymiany...

  8. #17
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zamka nie trzeba będzie wymieniać, w 8P centralny jest sterowany elektrycznie taj jak w Golfie IV i Passacie więc można pokusić się samemu usunąć usterkę na przykładzie fotoporady naprawy zamka z Golfa gdyż są tylko drobne różnice w budowie ale zasada działania i przyczyna usterki taka sama :
    http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053&start=0
    i jeszcze fotoporada rozbiórki obicia drzwi w A3 8P :
    http://74.125.39.132/translate_c?hl=...-DOEwSFXTBGa5g
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 11-05-09 o 09:55
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #18
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No właśnie okazuje się, że zamek w 8L i 8P jest zupełnie inne. Samemu raczej za wiele się nie zdziała, podobno tam jest bardziej skomplikowany układ. Zamówiłem używany zamek na allegro, koszt nowego w ASO ok 600zł

  10. #19
    raziu's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mam problem, może ktoś mi pomoże... otóż od wymiany zegarów na poliftowe nie miałem info o otwartych drzwiach na fis. Wiele osób pisało, że to wina mikrostyku - to i pewnego razu kupiłem "nowy" zamek na alledrogo. Wymieniłem i w sumie bez zmian, dalej brak info. I tak ten zamek już został. Minęło trochę czasu i zamek od drzwi kierowcy przestał reagować na otwieranie z pilota - centralny otwierał wszystkie tylko nie drzwi kierowcy, które otwierałem tylko kluczykiem.
    Denerwował mnie brak reakcji na centralny, więc mając dziś chwilę czasu postanowiłem przełożyć z powrotem stary zamek i teraz mam kłopot. Po zamontowaniu go nie ma wogóle reakcji na zamknięcie drzwi. Przy otwarciu z pilota migają kierunki i słychać w zamku jak się przełącza, ale przy zamykaniu nie ma żadnej jego reakcji, nie migają kierunki i co najgorsze auto pozostaje otwarte i świecą się lampki... czy może coś pominąłęm o czym nie wiem?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    W sumie przełożyłem z powrotem poprzedni zamek, dalej nie reaguje na otwarcie z pilota, ale zamyka się z pilota. Natomiast przestało całkowicie działać zamykanie i otwieranie z kluczyka. Czy przy montażu zamka mogłem coś uszkodzić, czego nie zauważyłem?
    Do zamka podpięta jest wtyczka oraz w zatrzask wprowadzony jest drut od od cięgna klamki. Nie widziałem tam nic innego podczas demontażu.

  11. #20

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Masz jakieś błędy w sterowniku drzwi kierowcy ?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •