Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 24 z 24

Temat: dziwny dźwiek przy po odpaleniu

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sopel86lodz Pokaż post
    Witam, pojawil sie problem z moim niedawno kupionym Audi A3 1.8 125km. przy odpalaniu na zimnym silniku jak samochod postoi cala noc slychac niepokojace dzwieki. http://www.supershare.pl/?d=8D5D91B22. Wystepuje to tylko przy pierwszym odpaleniu silnika. Dodam jeszcze ze odczuwam tak jakby auto przy przyspieszaniu utracilo troche mocy w szczegolnosci na 3 biegu. Jak sie rozbuja to pozniej idzie. Spalanie jest niskie w granicach 11-11.5l gazu po miescie. Innych niepokojacych objawow nie ma. Vag czasem pokazuje blad sondy 16523, ale to chyba przy gazie dosyc czesta przypadlosc?? Dodam jeszcze ze to napewno nie bendiks Jakies sugestie i propozycje co to moze byc?

    witam sopel mam ten sam problem
    Jestem nowy na forum i nie wiem czy moge wtawic link z yt.Dodam,że problem pojawil sie po wymianie oleju(pełen syntetyk-przebieg 250tys)i wymianie rozrządu kompletnego wszystko Conti pompa wody SKF i z tłumikiem drgań INA wymieniana również była rolka alternatora.Wszystko robione jednocześnie.Nie wiem czy to ma cos wspólnego z w/w wymianami.wcześniej problem nie występował.Pojawia sie nie zawsze ale głównie po nocy.Auto nie ma spadków mocy na gazie zrobilem dopiero 20 tyś instalacja STAG 4.



    Dodam,że prawdpodobnie dźwięk dochodzi z okolicy napinacza wałków rozrządu,ale mówie prawdopodobnie.Możliwe że grzechocze łańcuszek napinacza.Domniemuje,że jest rozciągnięty badz uszkodzony napinacz albo po nocy nie ma na nim oleju i zanim pompa poda olej w ta okolice grzechocze?Jak myslicie?pozdr

  2. #22

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Identyczny dzwiek jak u mnie, ale niestety nie doszedlem jeszcze do tego co to moze byc. Znajomy we Wloclawku pracuje w serwisie audi i napisal mi cytuje: według tego nagrania winny jest łańcuch pomiędzy wałkami rozrządu,tam jest taki napinacz ala sterownik ,który nie napina prawidłowo łańcucha,jak ciśnienie oleju wzrośnie jest git ,ale przy zimnym silniku i z reguły przy pierwszym odpaleniu jest ten terkot od nie napiętego łańcucha,albo łąńcuch do wymiany albo ten sterownik hydrauliczny napinający łańcuch. Moze cos w tym jest. ale czytalem ze to raczej sie nie psuje. Sam nie wiem co robic .

  3. #23
    tomek9732's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Audi A3 8L 1.6 AVU.
    Metaliczny dźwięk po odpaleniu po dłuższym postoju (8 godzin), szczególnie kiedy jest zimniej. Odgłos ustaje po minucie/dwóch. Odgłos dobiega z okolic paska wiele-rowkowego który napędza u mnie : Alternator, sprężarkę klimy i wspomaganie. Podczas trwania dźwięku dokładając obciążenie na pasek (załączenie klimy, włączenie maksymalnego poboru prądu, skręcenie do końca kierownicą ) dźwięk się nasila, później jest prawie nie zauważalny ale nadal po dobrym wsłuchaniu się jest. Po zdjeciu i odpaleniu na chwilę paska dźwięku nie ma Jeden "mechanik " powiedział, że pada napinacz, drugi że to sprzęgiełko alternatora ( fakt dźwięk jakby z napinacza ale nie można go jednak precyzyjne zlokalizować ). Napinacz jak i sprzegiełko wymieniłem, lecz problem nie ustał. Dołączam filmik obrazujący sytuację. Może ma ktoś jakiś pomysł lub miał podobny problem.

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odgrzeje temat

    A więc przy odpaleniu silnika mam dziwny dźwięk który trwa od 1 do 2 sekund. Dzieje się tak tylko przy pierwszym odpaleniu silnika i kiedy jest zimny. Wcześniej nie występował taki dźwięk. Byłem u mechanika wymienił mi świece i kable zapłonowe ale problem dalej jest. Wrzucam filmik który nagrałem z tym zjawiskiem, możliwe że ktoś już z takim czymś się spotkał i mógłby mnie naprowadzić..



    PS. Dodam że pojechałem z tym do innego mechanika to mówił że może być to winna oleju, bo jest za gęsty (5w30) full sytetyk ale nie wierzę mu jakoś.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •