Strona 55 z 69 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 541 do 550 z 687

Temat: Hamulce swap 280mm -> 288mm -> 312mm -> 345mm i większe

  1. #541
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    A spotkał sie ktoś z tulejkami na zwrotnice pod amortyzatory 55mm, zmieniające na 50mm? Rozmawiałem ostatnio z pewnym gościem i powiedział ze mogą takie zrobić. Czy to bezpieczne? Oraz czy wszystkie nasze zwrotnice podchodzą p&p do naszych aut?

  2. #542
    Tominator's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Trochę szybsza Cordoba
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Fotka mojego BBK na aucie co tak niby kijowo wygladal, brzydki, nie pasował itp?

  3. #543
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    O ile na sucho widzial mi sie przecietnie, o tyle na aucie robi robote

  4. #544
    fajgi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brodnica ->CBR
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Koledzy potrzebuje malej porady.
    Posiadam A3 1.9tdi, zakladam do niego w sumie tylko ze wzgledow wizualnych zaciski cayenne 6tlokow.
    Wiem ze wypadaloby wymienic przewody hamulcowe na te w oplocie, ale czy konieczna jest tez wymiana pompy i serwa?
    Wiekszosc pisze ze nie trzeba bo ori bez problemu sobie poradzi, sam juz teraz nie wiem jak to ugryzc. Moze ktos podpowiedziec?

    Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
    Było -> A3 8L 1.6 AKL
    Jest- > A3 8P Sportback 1.9 TDI BKC
    Bachan B2007-S

  5. #545
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Passat B6
    Model
    RS3 8P
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPB (367 KM)
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Jak ma tylko wyglądać to zawsze możesz kupić plastikowe nakładki na zaciski.

    A tak na poważnie, Dominator robił takie zestawy więc uderz do niego. Chodź po postach Zyzia z poprzedniej strony, to jeśli chodzi o skuteczność hamowania wybrałbym zacisk z S3/R32. Może nie wygląda tak okazale, ale jest bardzo skuteczny.

  6. Podziękowania dla jankus za pomoc w problemie

    elwichura (29-03-17)

  7. #546

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobra
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    może mi ktoś powiedzieć czy zaciski tylne od leona FR podejdą ?? tam jest tarcza 286mm a seryjnie w 8p quattro było 282mm ??

  8. #547
    son's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Centrum Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie jest tajemnica i kazdy potwierdzi ze 288 w 8p hamuja srednio
    Przepraszam że sięgam tak głęboko wstecz postu ale czytając to w kącikach moich ust pojawił się uśmiech bo w porównaniu do mojego poprzedniego auta bez ABS/ESP gdzie z przodu były tarcze pojedyncze a z tyłu bębny, audi z tarczami 288 staje w miejscu.
    Różnica jest kolosalna więc moim zdaniem zamiast wydawać tysiące na zmianę wielkości, często lepiej zadbać o stan tego co się ma.

    W związku z powyższym mam pytanie i prośbę o pomoc. Które klocki będą odpowiednie do mojego auta (przód 1ZE więc 288 mm.) ?
    Zauważyłem różnicę w wymiarach na rysunku technicznym choć wydaje się że obie aukcje będą pasowały.
    http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-p...966232318.html
    http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-p...583850923.html
    Ostatnio edytowany przez son - 14-05-17 o 10:10 Powód: dodanie pytania
    Niewiedza kosztuje.
    Autor wypowiedzi zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.

  9. #548
    rc-men's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    O to mi dokładnie chodziło, takie rzeczy przy hamulcach nie są bezpieczne. Kolega przemkoyl miał to w swojej ARS3 (350mm, zacisk 6tłoczków) i klął jak cholera, jak dostały luzów to dzwoniły że aż ledwo wrócił do warsztatu z którego wyjechał. Jeszcze pamiętam filmik na którym mnie pytał co tak dzwoni...

    Gdybyś wiedział te 4 tłoczki wadę mają taką że nierówno dociskają klocek, te tłoczki się blokują z uwagi na swoją nieudaną konstrukcję i to głównie powoduje nierównomierne ściskanie tarczy przez klocek. Historia z Golfem jest prawdziwa, możesz zapytać Witka z R-performance co tam dokładnie się stało, na pewno chętnie Ci opowie.

    Dużo wiedzy wikipediowej w tym co napisałeś i nic poza tym, ja przynajmniej miałem w praktyce większość setupów w mojej A3 jak również w autach ludzi którzy siedzą głębiej w tuningu niż tylko zbliżenie się do 300PS z 1.8T a realia są zupełnie inne niż te Twoje teorie niczym niepoparte. Wyjdź trochę z tego warsztatu i pojeździj po firmach gdzie ludzie znają się na rzeczy i robią porządne tuningi. Popytaj, potestuj i wtedy porozmawiamy. Zza klawiatury każdy jest mocny napisać parę bzdur aby tylko wyjść na forum na swoim. Ja nie mam celu w tym żeby napisać nieprawdę, napisałem jak to widzę po tym jak to testowaliśmy szukając porządnego zestawu BBK. Praktyki nic nie zastąpi, pamiętaj o tym zanim napiszesz suche teorie, które ni jak sprawdzają się w praktyce.

    Tym co to czytają mam nadzieję, że dosadnie przedstawiłem temat Big Brake Kita i zabaw związanych z wielotłoczkami. Jak zrobią ich sprawa. Każdy ma swoje racje i niech tak zostanie. EOT z mojej strony.
    Co do r-performance, to opinie które przedstawiasz jesli sa takie prawdziwe jak pomiary ich aut z racelogica to bym się tym nie sugerował.

  10. #549
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rc-men Pokaż post
    Co do r-performance, to opinie które przedstawiasz jesli sa takie prawdziwe jak pomiary ich aut z racelogica to bym się tym nie sugerował.
    może dasz jakiś konkret bo narazie nic nie wnosisz do tematu tym stwierdzeniem

  11. #550
    rc-men's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kto ma wiedzieć ten wie ale ty jako jego wielki fan i tak tego nie potwierdzisz.

Strona 55 z 69 PierwszyPierwszy ... 545535455565765 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •