Strona 65 z 69 PierwszyPierwszy ... 15556364656667 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 641 do 650 z 687

Temat: Hamulce swap 280mm -> 288mm -> 312mm -> 345mm i większe

  1. #641

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Cześć. Panowie potrzebuje waszej podpowiedzi.

    Porady odnośnie zmiany tarcz na osi przedniej z 288 mm na 312 mm były pomocne i wszystko pasuje. Zmienione tylko nowe jarzmo 741.

    Mam jednak problem z tylną osią. Obecnie tarcza 253 mm na 10 mm. Czy da się ja zmienić na 282 mm na 12 mm lub 272 mm 10 mm bez większych przeróbek i zmian?

    Chciałbym zmienić tylko jarzmo i włożyć nowe tarcze i klocki. Co będzie pasowało i czy to możliwe?


    System obecny 1KD.

    https://zapodaj.net/159f908a7c659.jpg.html

  2. #642

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miedzyzdroje/Haugesund
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piotrek1388 Pokaż post
    Hej,

    Obecnie w Golfie posiadam heble 312/276.
    Zakupiłem cały zestaw z Golfa R 345/310. (Zaciski, jarzma, tarcze, klocki, przewody)

    1. Czy warto troszkę zainwestować i dokupić przednie zaciski z Q5 czt SQ5? (Pasują podobno p&p oraz pod tarcze 345)
    Jeśli tak to podratuje ktoś dokładnym numer lub pomoże wybrać odpowiednie?

    2. Brakowało mi osłon tarcz. Przednie wiadomo dobrałem sobie po vinie dawcy z R.
    Lecz brakuje mi tylnych. Przy obecnych 276 będą za małe pod nowe tarcze 310.
    Ja mam GTI (ośka) niestety dawca miał 4 motion.
    Poproszę o pomoc jakie dokupić.

    GOLF to idento co 8P.
    Co prawda w Touranie ale mialem zestaw z R32 na tarczy 345mm z przodu i właśnie zmieniłem na zacisk Q5 4 tloczki brembo. Wszystko pasuje idealnie. Przewody laczace z Q5 wydaja sie być stroszeczkę przykrótkie tak mi sie wydaje wiec założyłem z Q7 od zacisków Akebono choć te sa minimalnie przydługie jeszcze musze pokombinować. Kolejna sprawa jest mocowanie przewodu elastycznego w audi Q5/Q7 jest to tak jak by spreżynka która sie nakłada na koncówke przewodu metalowego i dokreca a w touranie i zakładam w golfie jest to wsuwana zapinka. Felgi u siebie mam z S3 z 2015 roku 18 7,5j ET51 i niestety zabrakło milimetra wiec przy zaciskach z Q5 minimalne ET felgi przy 7,5j to jakieś 45 żeby to sie swobodnie obracało i nie rysowało od syfu który może sie osadzić lub wpaść miedzy felge i zacisk. Ostatnia rzecza jest zlaczka czujnika zużycia klocków. W klockach z audi jest ta sama koncowka co od strony auta wiec trzeba zmienic to ze starych oryginalnych klockow. Zaciski te jak sie okazuje pasuja rownierz do A6C5 z tarcza z S4B7 jak i zaciski Akebono pasują po minimalnym ich odsunieciu od jażma i do Tourana a co za tym idzie do A3 8P na tarcze z S3 i do Golfa oraz do A6C5. Na zdjeciach porownanie zaciskow na tej samej tarczy na zwrotnicy z A6 i do tego w feldze 17 cali z A3 8P oczywiscie po zastosowaniu dystansow





    Ostatnio edytowany przez poaa1hd - 01-05-20 o 22:01

  3. #643
    dominicanis's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maaarex Pokaż post
    Cześć. Panowie potrzebuje waszej podpowiedzi.

    Porady odnośnie zmiany tarcz na osi przedniej z 288 mm na 312 mm były pomocne i wszystko pasuje. Zmienione tylko nowe jarzmo 741.

    Mam jednak problem z tylną osią. Obecnie tarcza 253 mm na 10 mm. Czy da się ja zmienić na 282 mm na 12 mm lub 272 mm 10 mm bez większych przeróbek i zmian?

    Chciałbym zmienić tylko jarzmo i włożyć nowe tarcze i klocki. Co będzie pasowało i czy to możliwe?


    System obecny 1KD.

    https://zapodaj.net/159f908a7c659.jpg.html
    Było to wałkowane kilka razy i opisane. Żeby przejść na większy hebel z tyłu musisz wymienić zacisk i tarcze, i ew. blaszaną osłonę.
    Z twoim zaciskiem nic już nie da się zrobić. Numer z jarzmem da się zrobić tylko z przodu 288->312.
    Przerabiałem ten temat u siebie z przodu i z tyłu...

  4. #644
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Witam
    Wie ktoś może czy zaciski+jarzma tyl 310 z Golfa VI podejdą p&p do a3 8p, oraz czy wymiary tarczy są takie same jak w s3? Oraz gdzie ewentualnie szukać jakiś numerów na jsrzmie i zacisku po iewaz kupujący twierdzi że taki nie ma?

  5. #645

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miedzyzdroje/Haugesund
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez QbaD98 Pokaż post
    Witam
    Wie ktoś może czy zaciski+jarzma tyl 310 z Golfa VI podejdą p&p do a3 8p, oraz czy wymiary tarczy są takie same jak w s3? Oraz gdzie ewentualnie szukać jakiś numerów na jsrzmie i zacisku po iewaz kupujący twierdzi że taki nie ma?
    Wszystko pasuje p&p

  6. #646

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Altea Freetrack tfsi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Jest tu może ktoś kto zakładał na przód 4 tłok brembo z touarega v6 do a3 8p albo podobnego? Skompletowałem sobie cały zestaw i wczoraj były przymiarki wg opisu na tej stronie: https://sf-tuning.co.uk/i/brembo-bbk-install-guide
    Niby wszystko jest ok, zacisk założony, tarcza 330mm ładnie siedzi, ale nie da się w prawo skręcić bo zacisk opiera się o wahacz. Strona kierowcy, auto (Seat Altea Freetrack 2.0 TFSI - seria 312mm) stoi na kobyłkach, tak to wygląda:

    Po lewej zacisk z dolną śrubą, po środku wahacz który wchodzi na zacisk.
    Widziałem kilka takich konwersacji i nidzie nie widziałem aby komuś w tym miejscu haczyło. Można to zebrać kątówką czy raczej nic się z tym nie zrobi? Altea Freetrack jest 40mm podwyższona więc może to jest problem w tym przypadku.

  7. #647

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Klocki Ferodo DS2500 + Rotinger VS. SWAP na 312mm

    Witam,

    Stoję przed dylematem, co lepsze..

    Zrobić SWAP na 312mm i do tego zwykle tarcze i klocki np. Textar czy...

    Zostawić tak jak jest 280mm ale kupić klocki DS2500 + sportowe nacinane tarcze Rotinger

  8. #648

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    W audi a3 8p
    Zeby zmienić hamulce z 280 na 312
    Musze zmieniac amortyzatory czy tylko zwrotnice ?

  9. #649

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Miedzyzdroje/Haugesund
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dyrdy1 Pokaż post
    W audi a3 8p
    Zeby zmienić hamulce z 280 na 312
    Musze zmieniac amortyzatory czy tylko zwrotnice ?
    Z tego co mi wiadomo amortyzatory też. Przy 280 i zwrotnicach zintegrowanych z jarzmem amortyzator ma 50mm a od 288 i jarzmem wymiennym 55mm.

  10. #650
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Panowie mam standard 280 mm co myślicie o takim zestawie?
    https://www.olx.pl/oferta/swap-hamul...5-IDEAghU.html

    Warto w to inwestować, nie wiadomo w jakim stanie amory i piasty..

Strona 65 z 69 PierwszyPierwszy ... 15556364656667 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •