Strona 66 z 69 PierwszyPierwszy ... 16566465666768 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 651 do 660 z 687

Temat: Hamulce swap 280mm -> 288mm -> 312mm -> 345mm i większe

  1. #651

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Cześć wszsytkim
    Mam na przodzie 288mm.
    Czy ten zestaw będzie plug&play? https://www.olx.pl/oferta/hamulce-za...5-IDFuw2L.html

  2. #652
    Hixi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba1012 Pokaż post
    Cześć wszsytkim
    Mam na przodzie 288mm.
    Czy ten zestaw będzie plug&play? https://www.olx.pl/oferta/hamulce-za...5-IDFuw2L.html
    Powinno pasować. Przy 280 mm jest problem bo trzeba zwrotnice i amory zmieniać

  3. #653

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Witam,

    Stoję przed dylematem, co lepsze..

    Zrobić SWAP na 312mm i do tego zwykle tarcze i klocki np. Textar czy...

    Zostawić tak jak jest 280mm ale kupić klocki DS2500 + sportowe nacinane tarcze Rotinger


    Czy na tym forum jest ktoś kto mógłby odpowiedzieć ?? Bo już chyba z miesiąc stoję przed dylematem i jeszcze nikt nie udzielił odpowiedzi...

  4. #654
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Santiago93 Pokaż post
    Zrobić SWAP na 312mm
    zawsze warto, roznica jest..



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Santiago93 Pokaż post
    Zostawić tak jak jest 280mm
    skoro masz 2.0TDI ( awatar ) to nei mozesz miec 280, tylko 288



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Santiago93 Pokaż post
    ale kupić klocki DS2500 + sportowe nacinane tarcze Rotinger
    zadne cuda nie zastapia wiekszej tarczy

    zmiana w 2.0tdi z 288 na 312, to jest jeden z lepszych modow, w dodatku tani i szybki

    oczywsicie ze lepiej zmienic na 340/345 z s3/cupra, r32 itd, ale to juz inne koszta, felga min 17 itd
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #655

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    W końcu! Wielkie dzięki za odpowiedź i za wyjaśnienie!

  6. #656

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Hej,

    Mam leona ii 1.8 tsi bzb, tarcze 288 i lagi 55. Chcę zrobić upgrade na 312. Na necie są podzielone zdania, ale większość twierdzi, że wystarczy zmienić jarzma na 741, 742 oraz tarcze a klocki zostają te same. Zastanawiam się jak to w ogóle możliwe. Ojciec sprzedaje części i twierdzi, że obecny klocek GDB2108 Długość [mm]: 146 Wysokość [mm]: 54,7 będę musiał zmienić na większy GDB1550 Długość [mm]: 155,2 Wysokość 2 [mm]: 66. Robił ktoś identyczny swap i może się rzetelnie wypowiedzieć?

  7. #657

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DeadWalker Pokaż post
    Hej,

    Mam leona ii 1.8 tsi bzb, tarcze 288 i lagi 55. Chcę zrobić upgrade na 312. Na necie są podzielone zdania, ale większość twierdzi, że wystarczy zmienić jarzma na 741, 742 oraz tarcze a klocki zostają te same. Zastanawiam się jak to w ogóle możliwe. Ojciec sprzedaje części i twierdzi, że obecny klocek GDB2108 Długość [mm]: 146 Wysokość [mm]: 54,7 będę musiał zmienić na większy GDB1550 Długość [mm]: 155,2 Wysokość 2 [mm]: 66. Robił ktoś identyczny swap i może się rzetelnie wypowiedzieć?
    U mnie w 2.0 tfsi quattro są te klocki gdb1550. Raczej jak zmieniasz tarcze to klocki i tak by wypadało wymienić

    Cytuj Oryginalnie napisane przez poaa1hd Pokaż post
    Co prawda w Touranie ale mialem zestaw z R32 na tarczy 345mm z przodu i właśnie zmieniłem na zacisk Q5 4 tloczki brembo. Wszystko pasuje idealnie. Przewody laczace z Q5 wydaja sie być stroszeczkę przykrótkie tak mi sie wydaje wiec założyłem z Q7 od zacisków Akebono choć te sa minimalnie przydługie jeszcze musze pokombinować. Kolejna sprawa jest mocowanie przewodu elastycznego w audi Q5/Q7 jest to tak jak by spreżynka która sie nakłada na koncówke przewodu metalowego i dokreca a w touranie i zakładam w golfie jest to wsuwana zapinka. Felgi u siebie mam z S3 z 2015 roku 18 7,5j ET51 i niestety zabrakło milimetra wiec przy zaciskach z Q5 minimalne ET felgi przy 7,5j to jakieś 45 żeby to sie swobodnie obracało i nie rysowało od syfu który może sie osadzić lub wpaść miedzy felge i zacisk. Ostatnia rzecza jest zlaczka czujnika zużycia klocków. W klockach z audi jest ta sama koncowka co od strony auta wiec trzeba zmienic to ze starych oryginalnych klockow. Zaciski te jak sie okazuje pasuja rownierz do A6C5 z tarcza z S4B7 jak i zaciski Akebono pasują po minimalnym ich odsunieciu od jażma i do Tourana a co za tym idzie do A3 8P na tarcze z S3 i do Golfa oraz do A6C5. Na zdjeciach porownanie zaciskow na tej samej tarczy na zwrotnicy z A6 i do tego w feldze 17 cali z A3 8P oczywiscie po zastosowaniu dystansow





    Rozumiem, że te zaciski czerwone to są Brembo 4-tłoczek z Q5? A te srebrne to są 6-tłoczkowe Brembo? Pasuje to na felgę 17 cali et-45 i tarczę 345?
    Wie ktoś jak jest z siłą hamowania w porównaniu z zaciskami z S3?
    Ostatnio edytowany przez kamilen - 15-10-20 o 20:41

  8. #658

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Ponawiam pytanie!!! Czy ktoś posiada wiekszą tarcze z tyłu niż 310mm??? Mierzyłem od a6 c6 i od phaetona to problem jest z pierścieniem centrującym w a3 bo za mała średnica i tarcza lata sobie. Mile widziane fotki jak ktoś przeszedł ten temat!!!!

  9. #659

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Z tego co wiem 310mm to największa tylna tarcza pasująca na tą piastę. Możesz jeszcze kombinować z założeniem przedniej 345x30 na tył ale wtedy zaciski będą już jakieś kombinowane brembo czy coś bo na ten rozmiar tarczy nie ma tylnych pasujących zacisków. Może 4- tłoczek z Q7 z tyłu. Tam jest 330mm to już w sumie blisko i może by pasowało z jakimś adapterem.

    Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

  10. #660

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamilen Pokaż post
    Z tego co wiem 310mm to największa tylna tarcza pasująca na tą piastę.
    Jestem na etapie montażu 330mm na tył ale widzę że tyle pisania a nikt nie ma kompletnie nic w podobie.
    Przetrę tory jak zwykle.

Strona 66 z 69 PierwszyPierwszy ... 16566465666768 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •