Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Lakierowanie i ew. szpachlowanie felg

  1. #1
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Lakierowanie i ew. szpachlowanie felg

    Wczorajszy wieczór upłynął mi miło na lakierowaniu felg kolegi.
    Nie miałem wcześniej w ogóle doświadczenia z lakierowaniem, użyłem więc zwykłego spreju do felg i bezbarwnego z puszki. Jak na pierwszy raz wyszło moim i właściciela zdaniem całkiem ładnie
    Nie jest może to zrobione tak, jak by to zrobił fachowiec, ale powyżej 0,5 m druciarstwem nie wali, a kosztowało to nas całe 40 zł za lakiery + papier 800

    Wyszło to tak:
    http://img237.imageshack.us/img237/6397/dsc00591x.jpg

    Widać drobne 'jeziorko' z lakieru bazowego przy najniższym łączeniu 2 'promieni', ale na szczęście klar rozlał się dobrze. Jeziorko można usunąć, ale w rzeczywistości nie jest to nawet tak widoczne, jak na zdjęciu.

    Felgi te miały dość duże powierzchniowo ubytki o głębokości 1-2 mm - był to powód, dla którego PZU przeznaczyło je do wymiany, ale z warsztatem udało się dogadać i właściciel dostał je z powrotem (dodatkowy komplet, przeznaczony na straty, dlatego na nim eksperymentowaliśmy). Pytanko mam następujące: czy aby uzupełniać tego typu ubytki używa się jakiejś specjalnej szpachli do felg? Problemy widzę tu 2 - kwestia wysokiej prędkości obrotowej, a także wysokiej temperatury felgi.
    Google daje mi różne sprzeczne odpowiedzi.

    Jakieś pomysły?

  2. #2
    gasek1978's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Kiedyś też sam umalowałem felgi,wyszło bardzo fajnie,ale radość trwała krótko.Lakier odpryskiwał.Trzeba było oddać do piaskowania niestety i dopiero lakier.

  3. #3
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Ja bym użył zwykłej szpachli, dlaczego? Bo to i tak amatorskie działanie. Taki lakier wg mnie i tak długo nie pożyje na feldze (obym się mylił)... Zwykły lakier się nie przyczepi tak dobrze jak to w metodzie proszkowej. I to nie będzie grała rola czy piaskowane czy nie - po prostu sposób nałożenia lakieru...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #4
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    Ja bym użył zwykłej szpachli, dlaczego? Bo to i tak amatorskie działanie. Taki lakier wg mnie i tak długo nie pożyje na feldze (obym się mylił)... Zwykły lakier się nie przyczepi tak dobrze jak to w metodzie proszkowej. I to nie będzie grała rola czy piaskowane czy nie - po prostu sposób nałożenia lakieru...
    Nie kracz W sumie lakier ze spreju to faktycznie amatorka, niezależnie od tego, czy na feldze, czy na nadwoziu.
    Ale zupełnie lakierowania 'ciśnieniowego' bym tutaj nie zjeżdżał - zdarzyło mi się widzieć felgi malowane pistoletem (fakt, że z podkładem), które wytrzymywały z powodzeniem parę lat.

    Tutaj staraliśmy się starannie przygotować powierzchnię - dokładnie oczyściliśmy ją najpierw za pomocą Farecli G6, a następnie precyzyjnie zmatowiliśmy papierem 800.
    Jak się spisze - zobaczymy po kolejnej zimie, bo te felgi właściciel i tak przeznacza na zimówki.

    A, proszkowe też takie idealne nie są - kiedyś czytałem o przypadku powłoki tak słabej, że wszystkie ranty uszkodziła montażownica

  5. #5
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    szpachla do natrysku, w sensie taka nakladana z pistoletu. powinna uzupelnic takie ubytki. spytaj w sklepie z lakierami. u mnie w ten wlasnie sposob wygladzalismy troche felgi

  6. #6
    Kos's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    na większe ubytki dobra jest szpachla do aluminium np.:http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=627692390
    a mniejsze tak jak Kolega Momo pisał szpachlą natryskową a po za tym pod każdą farbę powinno się położyć podkład(który i tak wyrównuje drobne nierówności)

  7. #7
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    OK, dzięki.
    Szpachli natryskowej akurat nie nałożę, bo nie mam pistoletu.

  8. #8
    Alan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Golf GTI EDITION 30
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    malowanie felg na mokro nigdy nie da takiego efektu oraz wytrzymałości jak lakier położony proszkowo. jest tylko kilka osób w polsce które profesjonalnie malują koła.

    po jakimś czasie lakier zacznie schodzić.

    jak nałożysz szpachel to może się pojawić problem z wyważeniem koła.
    A3 8P TFSI 326Hp, S3 8L 1.8T 290HP, GTI EDITION 30 350 HP... powered by CompSport...

  9. #9
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alan Pokaż post
    jak nałożysz szpachel to może się pojawić problem z wyważeniem koła.
    a jezeli w tym miejscu bedzie ubytek aluminium to rpoblemu nie bedzie ?

    i troche tu sie kolego pomyliles, nigdy nie uzyskasz takiego efektu metoda proszkowa jak porządnym malowaniem.

    metoda proszkowa jest bardzo ograniczona w kolory ( wiekszosc firm jest ) jest tylko wytrzymala ale nic wiecej.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  10. #10
    Rafał B's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin (WWL)
    Auto
    Škoda Octavia III
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post

    i troche tu sie kolego pomyliles, nigdy nie uzyskasz takiego efektu metoda proszkowa jak porządnym malowaniem.

    metoda proszkowa jest bardzo ograniczona w kolory
    oj to ty się pomyliłeś, efekt możesz uzyskać jak najbardziej !a jak nie masz wprawnego oka to nawet nie odróżnisz czy było malowane proszkowo czy na mokro. co do lakierów proszkowych masz jedynie takie ograniczenie że dobierasz kolorystykę z palety RAL natomiast na mokro zawsze mozna domieszać i można uzyskać dowolny odcień...

    akurat z lakierami proszkowymi pracuję na codzień wiec wiem co mówię.

    a co do szpachli to nadaje sie do malowania na mokro.
    jak do proszku to przydałoby się ubytek nadspawać i wyszlifować, szpachla nie zda egzaminu na dłuższą mete...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •