Witajcie,
Audi A3 8P - 2003.*
Mam problem z wiatrakami chłodnicy (duży + mały od klimatyzacji)
Po przeglądzie klimatyzacji, wyszło ze wiatraki w ogóle się nie kręcą. Pojechałem do elektryka, wymienił mi mały wiatrak bo poprzedni podobno się spalił, a duży stwierdził, że kręci się dopiero po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury.*
Wtedy nie byłem jeszcze świadom, dopóki nie zaczerpnąłem wiedzy na forum, że powinny się kręcić oba (na włączonej klimatyzacji) i mają one swoje biegi, a duży steruje małym.
Mały po odpaleniu klimatyzacji się kręci, duży stoi. VCDS wykazał czujnik g83. Na początku wymieniłem czujnik temperatury g62, potem dopiero ten który pokazywał komputer g83 - na wyjściu z chłodnicy - błąd zniknął.
Wiatraki dalej nie chodzą jak powinny, mały startuje wraz z klimatyzacja po krótkim czasie, natomiast DUŻY jak się go lekko poruszy bądź stuknie w plecy - STARTUJE, ale zaraz po około minucie oba się zatrzymują i stoją. Tak jakby duży zatrzymywał mały, bo kiedy duży nie chodzi, mały kręci się dłuższy czas.
Czy odpalają się po dłuższym czasie (np. 5 min) - nie testowałem, boje się odpalać klimatyzacje kiedy wiatraki nie chodzą, a co dopiero tak jeździć - więc jak już, to jeżdżę na econ. Temperatura jest cały czas 90*C.


Czy to, że duży się włącza może oznaczać ze jednak nie jest spalony?
Czy wina może leżeć w tym, że mały wiatrak, mimo że duży zaczyna się kręcić na jakiś czas nie jest "kompatybilny z dużym"? - bo słyszałem że się gryzą modele/marki.
Czy wymiana sterownika wiatraków rozwiąże problem? Nie wiem od czego teraz zacząć.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Pozdrawiam.



ps., tutaj link jak to wygląda - chodzą - zatrzymanie. https://linkd.pl/d7ze