Strona 4 z 52 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #31
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no wedlug Etki wychodzi tak jak na tych rysunkach co wkleilem, najpierw dawali bez koncowki i z koncowka A
    ale kurde CM wogole sie nie moge dopatrzyc, tylko CN i CP hmm powalone z tymi smiglami

    generalnie uslyszec te wiatraki jesli sie nie wlacza klimy to wielka zadkosc, VAG-i sa bardzo odpowrne na to, oczywiscie mowa o TDI.
    w 8l tdi raz tylko w najwiekszy upal po ostrym butowaniu i staniu w korkach mi sie wlaczyl
    teraz w 8p jeszcze nigdy... ale przy takiej pogodzie jak dzis staram sie nie palowac auta, a klimeczke wlaczam czasem nawet jak niepotrzebna, wlasnie po to zeby wentylatory troche pochodzily i schlodzily
    Ostatnio edytowany przez Miro - 26-05-09 o 12:59
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #32
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Moja historia jest taka... Kupilem uzywany identyczny komplet, po wlozeniu odrazu chodzil non stop. Zajechalem do pracy (po drodze do ASO, ale nie mieli czasu). Przejechalem z 12-15km... No i juz na parkingu pod praca zdawalo mi sie ze glosniej chodzi. Teraz tam bylem (na parkingu), z mysla ze pojade po caly komplet do ASO. Odpalam samochod i slysze coraz wiekszy halas, otwieram maske a tam dym. Nie wiem czy zdazylem odpiac kleme zanim spalil sie duzy wiatrak. Wg mnie koles ktory sprzedal mi ta uzywke sprzedal mi bubel... Kurcze, jutro mialem ruszac do Nowego Sacza (nadal mam taki plan). Robie tak, zamawiam komplet w ASO, rano ma byc. Niose do mechanika i wpinamy to. Jesli bedzie tez chodzil non stop to przyczyna jest gdzies indziej a wtedy juz bede musial samochod zostawic na dluzsze posiedzienie (najprawdopodobniej w ASO). Jesli wszystko bedzie cacy to zrobie liste czesci i koncowek ktore pasuje wg wlasnie wymieniaczy z ASO.

    Jedyne co moge powiedziec to jest to, ze 2.0tdi to jednak ******scie wadliwa konstrukcja Jak czytam o tych wtryskiwaczach, glowicach, dwumasach, turbinach a teraz wiatrakach (mnie dopadly narazie tylko te ostatnie) to az mnie cholera bierze i zaczynam zalowac ze nie mam 1.9tdi
    Dodano:
    W obecnej sytuacji do tego ratuje mnie tylko laweta. Musze ciagnac samochod przez cala warszawe zeby odpiac kostke od wiatrakow. Masakra.
    Ostatnio edytowany przez malik - 26-05-09 o 13:18 Powód: Automatyczne łączenie postów

  3. #33
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    iii tam, padl komus dwumas ?? nie , zrobili zle to wymieniali na akcji serwisowej
    Ci co wymieniaja sprzeglo z dwumasem, tak jak np ja , maja spory przebieg i program ktory przyspieszyl agonie, trudno zeby sprzeglo z dwumasem bylo wieczne.
    wtryskiwacze komus polecialy ?? tylko ze wzgledu na spory przebieg i paliwo, zawsze mozna sprobowac wyczyscic rezonansem a jak nie to wymieniac, ale te to padaja we wszystkich PD
    pozostaje kwestia wadliwej glowicy i tych nieszczesnych wentylatorow.
    ciesz sie ze nie masz BLB z A4 albo paska, tam pada wszystko..
    nie jest specjalnie udana to fakt, ale nie ma co dramatyzowac, masz stare auto i ma jakis tam przebieg, nie wiesz co kto robil wczesniej wiec nie ma co dramatyzowac, zrobic i jezdzic bo nic takiego Ci sie nie dzieje.
    Nic Ci sie z tym autem nie dzialo do tej pory , zepsul Ci sie wentylator a placzesz, bylo sobie stara honde kupic.

    END OT
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  4. #34
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Eee Miro nie placze, tylko sie denerwuje. Niech mi by to sie spierdzielilo w kazdy inny dzien i nie widzialbym problemu. Przeciez wiem ze jezdze uzywanym autem i drobne usterki to nie problem. Trzeba zrobic, nie ma sprawy, ale kurcze zgodnie z prawem Murphy'ego jak cos ma sie z****c to zjebie sie w najgorszym mozliwym czasie. Ja jutro musze uderzyc do Nowego Sacza (mam wlasny slub) i sporo rzeczy do zabrania. Stad moje poddenerwowanie. Co do dwumasa to masz racje, a wtryskiwacze to jednak chyba potrafia sie czasami skonczyc zbyt wczesnie? Co do BLB to znam ta bajke, sporo sie juz o tym naczytalem jak kupowalem A3
    Miro, sugerujesz ze w starej hondzie nic by sie nie psulo? :>
    Zeby nie robic OT napisze jakie numery moga byc zamiennikami.
    Oryginalny duzy wiatrak ktory był u mnie to: 1K0959455CM. Zamienniki do niego maja koncowki: DT, A, AM. Wiatrak ma wymiar 360mm, moc 300W.
    Mozna go kupic w calym zestawie o oznaczeniu 1K0998455A, 680x460.
    I tyle.

  5. #35
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no przeciez od poczatku Ci pisalem ze ma byc A jesli wychodzisz od serii silnika, auta z 2004r, masz rysunki
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #36
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Wentylatory byly wymienione ale nadal nie dzialaja. Na VAGu nadal wyswietla mi zwarcie na Fan1. Moze sa tam jakies bezpieczniki? Patrzylem schemat bezpiecznikow tu ze strony ale tam jest tylko jeden ktory MOZE odpowiadac za wiatrak. Dzisiaj je wymienie, ale nie wiem czy w ogole sa do tego bezpieczniki czy szukac gdzies indziej przyczyny?

  7. #37
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Malik, wymieniłeś oba wentyle wraz z obudową (jako komplet) ?
    ja to miałem podłączone do boschowskiego KTSa i tam konkretnie wyszło co jest nie tak; jeśli nadal masz zwarcie na plusie to znaczy że może ten nowy zakupiony z ASO jest uwalony ?
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 10-06-09 o 11:53
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  8. #38
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Maciek, kupilem w ASO na gwarancji calutki komplet. Po wymianie nadal ten blad. Najpierw moze podjade do ogarnietego elektryka a pozniej jak nie znajdzie przyczyny to zostawie samochod w ASO i po sprawie.

  9. #39
    majones's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak mi wariował, to nie było szans abym inaczej go wyłączył jak tylko za pomocą zdjęcia klemy. Wyjąłem po kolei wszystkie bezpieczniki, zarówno te obok kierownicy jak i te pod maską, a on dalej chodził (chyba, że są jeszcze jakieś inne, o których nie mam pojęcia). Sam kupiłem używkę za 200zł, która też okazała się walnięta - na szczęście sprzedawca oddał pieniądze. Te wiatraki to jakaś zmora

  10. #40
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    malik,

    do klubu zepsutych wiatraków chyba i mnie juz można dopisać

    w środę zapalił mi się check engine,

    gdy chcę odpalić klimę od razu załącza się econ, a wiatraki nie dają o sobie znać... nie działają

    byłem w servisie klimy, powiedzieli ze z ciśnienie jest ok i że prawdopodobnie problem tkwi w elektryce - przekaźnik lub wiatraki

    wasze sugestie?

    potrzebuje z-vag-ować autko...

Strona 4 z 52 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •