Strona 40 z 52 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 391 do 400 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #391

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bodeks3 Pokaż post
    Mam pytanie zna ktos dobrego speca we Wroclawiu ktory rozwiaze moj problem z wentylatorami a3 2.0 tdi BKD 8P
    @bodeks3: A jaki masz problem. U mnie ostatnio niestety pojawił się problem z dużym wiatrakiem. Włączył się i nie chciał się wyłaczyć. Przez godzinę rozładował mi akumulator kiedy auto stało pod sklepem. Udało mi się dojechać do domu i rozłączyć akumulator. Ostatnio próbowałem zczytywać błędy i okazało się, że mam coś takiego:
    18359 - Radiator Fan 2 (V177) P1951 - 000 - Movement Restricted / Jammed
    .
    Wiatrak oczywiście się załączał na pełnych obrotach jak tylko podłączyłem akumulator, ale co najdziwniejsze, za którymś podłączeniem akumulatora problem zniknął. Błąd po skasowaniu się nie pojawił a wiatrak przestał wyć. Teraz się zastanawiam co z tym zrobić. Czekać aż problem się pojawi znowu? Aż mi znowu rozładuje akumulator? Czy może szansa, że problem wróci jest niewielka. Jeśli chodzi o Wrocław, to polecono mi mechanika auto-lewicki, jednak nie wiem czy do niego jechać skoro teraz wszystko jest dobrze.

  2. #392

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam też mialem problem z wentylatorem duzym chodził cały czas aż zarżnał akumulator. Nie trzeba wymieniac całego wentylatora. Potrzebny jest ogarnięty elektryk który wymieni w nim tranzystory które ulegają uszkodzeniu i powoduja zwarcie. Mi wymienił wszytskie tranzystory na nowe mocniejsze i wszytsko działa jak nalezy. Koszt koło 100 zł

  3. #393

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez huzar_90 Pokaż post
    Witam też mialem problem z wentylatorem duzym chodził cały czas aż zarżnał akumulator. Nie trzeba wymieniac całego wentylatora. Potrzebny jest ogarnięty elektryk który wymieni w nim tranzystory które ulegają uszkodzeniu i powoduja zwarcie. Mi wymienił wszytskie tranzystory na nowe mocniejsze i wszytsko działa jak nalezy. Koszt koło 100 zł
    To bardzo dobra wiadomość. Tylko czy znajdę takiego ogarniętego elektryka? U mnie problem wrócił. Ewidentnie coś się fajczy w tym moim wiatraku bo czuć nawet swąd.

  4. #394

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    jakby co to mam sterownik wentylatorów do sprzedania w idealnym stanie

  5. #395

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam. Oczywiście wszystko przeczytałem z ciekawości. Następnie poszedłem do mojej a3 2.0 tdi BKD z 2004 roku sprawdziłem wiatraki. Przy włączonej klimie Wiatrak tylko od strony kierowcy kręci się bardzo szybko. Drugi wiatrak ten od strony pasażera w ogóle się nie kręci. Gdy Wyłączam klimę wiatrak od strony kierowcy również wyłącza się i żaden z wiatraków nie kręci się. Pojechałem do elektryka sprawdził vagiem, wyszedł błąd wiatraka od strony pasażera poprzez jakiś opór. Mechanik powiedział tak, że wiatrak od strony kierowcy ma tylko jeden bieg co potwierdza mu wskazanie vaga i jest to właściwe, że tak szybko się kręci. Wiatrak od strony pasażera ( czyli ten co mi nie chodzi ) według jego zdania podlega wymianie i odpowiedzialny jest on wyłącznie za chłodzenie silnika, i ten wiatrak również ma jeden bieg, ale ten wiatrak od strony kierowcy który u mnie działa to i tak właściwie schłodzi silnik i w sumie nie potrzeba wymieniać uszkodzonego wiatraka. Uparłem się i określiłem , że umówię się z nim na naprawę. Z odczytanego forum, wiem, że wiatraki posiadają dwa biegi. Przy włączonej klimie zawsze chodzą oba wiatraki jednocześnie. Przy wyłączonej klimie ale przy gorącym silniku chodzi jedynie sam wiatrak od chłodzenia silnika i to jest wyjątek kiedy jeden wiatrak chodzi sam. W moim opisie wskazuje na wiatrak od str. Kierowcy lub pasażera bo nie wiem który jest mały a który duży jak jest formułowane to na forum. Czy mechanik ma rację i czy korzystać z jego usługi naprawy?

  6. #396

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    @lamariusz: W tym tygodniu udało mi się naprawić wiatrak w swoim a3. Co prawda kosztowało mnie to 400 zł, ale to i tak mniej niż wymiana całości (ok. 750+robocizna). Okazało się, że popaliły się jakieś tranzystory w sterowniku. Po przelutowaniu wiatrak działa.
    Aczkolwiek zauważyłem dokładnie to samo co u Ciebie! Po odpaleniu klimy na full zaczyna się kręcić tylko duży wiatrak (czyli ten od strony kierowcy). Kręci się faktycznie dość szybko. W weekend będę miał dostęp do vaga to sprawdzę czy pokazuje jakiś błąd. Moja pierwsza myśl - od czego jest ten mały wiatrak skoro silnik chłodzi duży a przy klimie powinny chodzić oba? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to ten mały odpowiada za chłodzenie silnika.

  7. #397

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    hornet17 powiedz mi czy ty masz jakies tryby ( biegi) prędkości obracania się wiatraków. Jeżli tak to czy oba wiatraki mają mozliwość zmiany prędkości czy tylko okreslony wiatrak ma zmienna prędkość.

  8. #398
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    panowie po raz milionowy

    - duzy wiatrak ( ten od strony kierowcy ) sluzy do chlodzenia silnika

    - maly wnetylator ( ten od strony pasazera ) sluzy do chlodzenia ukladu klimatyzacji

    - maly nigdy nie pracuje sam, bo jest sterowany i zalaczany przez duzy

    zupelnie nie rozumiem jak ktos moze nie wiedziec ktory jest ktory, skoro duzy jest wyraznie wiekszy od malego

    jak napisano juz w 400postach tego tematu, powodow nieprawidlowej pracy moze byc wiele

    od padnietego wentylatora, przez klape regulatora ( przepustnice ) , brak czynnika w ukladzie klimatyzacji,padniety zawor sprezarki ( wtdy obracaja sie na maxa ) , presostat klimatyzacji, czujnik temp plynu itd itp

    zdarza sie tez ze jesli nie ma czynnika w ukladzie klimatyzacji, to maly wentylator sie w ogole nie wlaczy

    poczytac, przeanalizowac, dzialac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #399

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lamariusz Pokaż post
    hornet17 powiedz mi czy ty masz jakies tryby ( biegi) prędkości obracania się wiatraków. Jeżli tak to czy oba wiatraki mają mozliwość zmiany prędkości czy tylko okreslony wiatrak ma zmienna prędkość.
    A jak to sprawdzić? Jedyne co mi się udało to odpalić duży wiatrak po włączeniu klimy na full chłodzenie. Wydaje mi się, że kręcił się bardzo szybko, ale nie mam porównania, więc nie wiem który to był bieg. Martwi mnie ten mały wiatrak. Miro wymienił bardzo dużo czynników do sprawdzenia. Czynnik chłodzący pewnie jest (klima chłodzi dobrze). Ciekawe czy komputer cos pokaże.

  10. #400

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Miro. Rozummiem twoje wypowiedzi, ale nie musisz się , aż tak unosić. Na machanice samochodowej nie znam się pewnie tak jak Ty. Podposiedz mi tylko, oczywiscie jeżeli możesz, czy duzy wiatrak od strony kierowcy posiada różne prędkości obracania się. Czytając to forum, ktoś opisywał, że są dwa biegi prędkości wirowania obu wiatraków. Czy faktycznie? Mechanior powiedział, ze Vag wskazał mu , że wiatrak od kierowcy ma jedną prędkość.

Strona 40 z 52 PierwszyPierwszy ... 30383940414250 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •