Strona 48 z 52 PierwszyPierwszy ... 384647484950 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 471 do 480 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #471
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Nie w tym temacie odpisałem przepraszam
    Ostatnio edytowany przez Proxaa - 25-08-16 o 20:34

  2. Podziękowania dla Proxaa za pomoc w problemie

    yllonka (25-08-16)

  3. #472

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Pozwole sie podpiac pod temat.
    Posiadam wersje BKD, wentylatory nie chodza wogole i wywala takie bledy:
    -17075 - niski obwod pradowy sterowania wentylatora 1 - staly
    -16502 - czujnik temperatury silnika - sygnal za wysoki - nieciagly

  4. #473

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Tarnobrzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, od jakiegoś czasu mam problem z temperaturą chłodzenia w moim Audi. Temperatura płynu chłodzącego waha się w granicach 70-90 stopni zależnie od charakteru jazdy(90 stopni auto osiąga przy ostrej jeździe), im chłodniej tym temperatura wolniej osiąga 90 stopni. Wentylatory chodzą ciągle niezależnie do temperatury silnika, z tego co czytałem jest to spowodowane wentylatorem klimatyzacji, jutro spróbuje pomęczyć się i potestować troszkę bez klimatyzacji. Termostat już wymieniałem. Auto ma wyłączony DPF i przebity. Zabieg z DPF oraz zmiana mapy został wykonany przez poprzedniego właściciela. Czy może mi ktoś powiedzieć czy problemu z nietrzymaniem 90 stopni mogę szukać w wentylatorach, może jakiś sterownik działa nieprawidłowo. Dodam tylko że komputer nie wykrywa żadnych błędów. Wiem że producent wystosował notkę na temat silników 2.0 TDI i problemu z osiąganiem 90 stopni lecz jest tam wzmianka o tym że naturalnie występuje to przy temperaturze zewnętrznej poniżej 5 stopni a u mnie występuje to nawet przy temperaturach rzędu 25-30 stopni jeśli lekko operuje gazem. Oznaczenie silnika CFFB. Czekam na pomysły, może trzeba wymienić moduł sterujący wiatrakami lub któryś czujnik ? Czytałem że wiatrak chłodzi z różnymi prędkościami, ja osobiście nie jestem w stanie stwierdzić czy chłodzi na najniższym a może na najwyższym poziomie, może tutaj powinienem szukać przyczyny problemu z temperaturą.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dziś zauważyłem że gdy klima jest wyłaczona a temperatura płyu chłodzącego waha se w grabicy 70 stopni to ani jeden wiatrak nie pracuje. Nie używałem klimy przez kilka kilometrów lecz nie wyleczyło to problemu a temperatura dalej była nie prawidłowa. Przypuszczam że problem z chłodzeniem siedzi w dpf lub egr. Jest tak chłodnica spalin i auto oddam mojemu mechanikowi i przy okazji moze wyrzuce dpfa fizycznie. Chyba ze ktos ma moze jeszcze jakies sugestie i pomysły.
    Ostatnio edytowany przez Deagle - 27-08-16 o 22:47

  5. #474

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fastnick Pokaż post
    Pozwole sie podpiac pod temat.
    Posiadam wersje BKD, wentylatory nie chodza wogole i wywala takie bledy:
    -17075 - niski obwod pradowy sterowania wentylatora 1 - staly
    -16502 - czujnik temperatury silnika - sygnal za wysoki - nieciagly
    tak wiec wymieniłem duży wentylator ze sterownikiem, czujnik temperatury silnika, check na tablicy zgasł lecz wentylatory dalej nie odpalają. narazie mam nie sprawną klimatyzację (nieszczelny jeden z przewodów i czujnik wysokiego ciśnienia do wymiany). po osiągnieciu 80-90 stopni czuć, że płyn przechodzi przez chłodnicę, po dłuższym pozostawieniu auta odpalonego na 90 stopniach ciagle trzyma 90 i dalej brak reakcji. wyciągnąłem wtyczkę od czujnika temperatury silnika i ją zmasowałem zworką i także brak reakcji wentylatorów. wyczytałem gdzieś, że w skrzynce bezpieczników w przedziale silnikowym bezpiecznik F8 odpowiada za przepustnicę i wentylatory, przepustnicę mam wyłączoną a bezpiecznik jest OK (20A). próbowałem też przy nagrzanym silniku odłączyć wtyczkę od wentylatorów i sprawdzić napięcie. Na dwóch dużych wtykach jest, a na dwóch małych jest tylko na jednym. moze to jest przyczyną?

  6. #475

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam, tak jak większość w tym temacie również i mnie dotknęła klątwa wentylatorów.. Lecz problem jest taki, że nie włącza się jeden wentylator z maksymalną prędkością lecz oba z małą. Ustępuje jedynie po zdjęciu klemy. Wyciągnąłem wentylatory i podpiąłem pod akumulator i efekt jest taki sam - dwa wentylatory się obracają z niską prędkością. Pytanie czy w przypadku podpięcia wentylatorów pod 12V powinny się one obracać bez podłączenia sygnału od komputera? W kostce do wentylatorów również przechodzi napięcie 12V więc w moim przypadku nie obawiałem się spalenia wentylatora. Pytam bo mogę przypuszczać, że mam jakiś problem z elektryką przy skrzynce bezpieczników. Szukałem i nie mogę znaleźć schematu instalacji wentylatorów by sprawdzić skąd idą sygnały dwóch cienkich przewodów do kostki wentylatorów przy obudowie. Może ktoś posiada?

    Ponadto w przypadku, gdy ktoś z was ma problem z wentylatorami i potrzebuje je odłączyć np. tak jak ja w trasie, może odłączyć bezpiecznik ze skrzynki bezpieczników pod maską oznaczony SA3 - 80A - (trzeci bezpiecznik od lewej stojąc przodem) z przodu skrzynki zamiast rozłączać kostkę która jest ciężko dostępna.

  7. #476

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żagań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie problem rozwiazany, nie wiem czemu ale bezpiecznik sie spalil a wczesniej go sprawdzalem i byl ok. Znajduje sie on w skrzynce z bezpiecznikami w przedziale silnikowym, oznaczony F8 30A (tuz za przekaznikiem), odpowiada za przepustnice i wentylatory chlodnicy

  8. #477
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dodam cos w temacie wentylatorow. Ostatnio robilem serwis klimy i okazalo sie ze maly wiatrak od klimy wogole sie nie uruchamia po wlaczeniu klimatyzacji. Serwis odrazu zaproponowal wymiane zestawu za ok 500zl. Podziekowalem za naprawe i sam wyjalem wiatraki i zdjalem dekielek z malego wiatraka, wyjalem smiglo z silnika i okazalo sie ze jedna szczotka sie zablokowalo z powodu brudu i piachu, ktory byl w prowadnicy szczotki. Piach wszedl miedzy obudowe szczotki a szczotke.

    Wystarczy wyjac wiatrak z obudowy, wysunac szczotke i wyczyscic prowadnice, prysnac odrobine WD40 i wsunac szczotke spowrotem. Wiatrak dziala jak nowy po tym zabiegu.
    Wiec warto przed wymiana calosci sprawdzic same szczotki.

  9. #478
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Problem pojawił się i u mnie tylko duży wentylator chodzi na zmianę na 1 i 2 biegu nawet po odpaleniu zimnego auta. Czy to może byc spowodowane tym, że nie działa mi mały wentylator i dlatego duzy chce "nadrobić" chłodzenie czy skupic się tutaj raczej na sterowaniu wentylatorów? Jeszcze nie rozbierałem tego więc nie wiem czy mały wentylator się spalił,zaciął czy jest problem z jego sterowaniem. Jedyny blad jaki mam to:

    1 Fault Found:

    006481 - Radiator Fan 2 (V177): Movement Restricted / Jammed
    P1951 - 000 - - - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100000
    Fault Priority: 2
    Mileage: 157129 km
    Time Indication: 0
    Date: 2016.09.13
    Time: 10:56:33

    Freeze Frame:
    RPM: 782 /min
    Speed: 0.0 km/h
    Temperature: 33.3°C
    Temperature: 87.3°C
    Temperature: 18.0°C
    Lambda: 36.3 %
    Lambda: 0.0 %



    EDIT:

    Problem rozwiązany. Winowajcą były zacięte szczotki.
    Ostatnio edytowany przez mirek_miro - 15-10-16 o 17:22

  10. #479
    twhirl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wro
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie,

    po 5 latach sprzedaję auto i przygotowuję je od zera, bo autko służyło mi pięknie, bez zająknięcia (problemy opisywane na forum okazywały się problemami słabych mechaników), więc zamiast bawić się w jakieś naprawy/udawanie napraw po prostu wymieniam elementy. Po malowaniu auta (jedyna taka A3 w Polsce) wymieniałem intercooler na S3 + zakładałem nową chłodnicę, bo stara miała powginane niektóre żeberka (co też dziwne, bo przód nienaruszony). Tym samym zostały wymienione również wentylatory na nowe. Po dwóch latach od malowania samochodu okazało się, że gość nie wymienił wentylatorów tylko po prostu je ukradł i założył stare... Zauważliśmy to jak chciałem napić klimę i się okazało, że nagle wentylatorek od klimy nie działa + ma nadłamaną jedną łopatkę.

    Zamówiliśmy więc nowe wentylatory. Z całą ramą, żeby nie było bawienia się w wymieniane sterowniki itd. Wentylatory na szybkim podpięciu sprawdzone, działają, gwarancja 24miesiące. Auto jest nadal budowane. Nagle kiedy już nie zostaje prawie nic do zrobienia okazuje się, że po wymianie przepustnicy (polecam z doświadczenia po prostu za nią zapłacić niż bawić się w rozbieranie i czyszczenie) i wentylatorów pojawia się błąd czujnika wentylatorów. Wentylatory znowu wkręcają się samoistnie na wysokie obroty (oczywiście momentalnie sa odłączane od zasilania żeby nie upalić sterownika). Po miesiącu siedzenia nad samochodem, sprawdzania kabli ze schematami itd., nagle się okazuje (dzisiaj), że wentylatory mimo, że zamówione zgodnie z VINem to nie pasują, bo rocznik 2004r. był rocznikiem przejściowym gdzie co 3 miesiace były montowane inne - to nam powiedziała Skoda. Okazuje się, że podobno są 3 wersje wentylatorów, i nie mają one nic wspólnego z wymiennym lub nie sterownikiem:

    - wersja z czujnikiem wbudowanym
    - wersja z czujnikiem zwisającym sobie gdzieś na kabelu 3 pinowym
    - wersja z jakimś systemem Audi o którym nikt nie słyszał

    Pytania mam więc dwa:

    1. Czy ktokolwiek z Was kiedykolwiek o czymś takim słyszał czy już dosłownie wszyscy, łącznie z ASO, robią mnie w balona?
    2. Czy ktoś może mi sprawdzić w etce, katalogu, gdziekolwiek czy faktycznie są jakieś 3 wersje?

    EDIT:

    Po 3h dzwonienia do różnych ASO dowiedziałem się co następuje:

    - oznaczenia tych wentylatorów były zmieniane 3-krotnie, kolejno: 1K0121205A, 1K0121205D, 1K0121205AJ, aż w końcu Audi zmieniło na ZESTAW 1K0998455Ai to jest poprawny numer dla rocznika 2004 2.0tdi BKD 16V.
    - fakt wymiennego lub nie sterownika w samych wentylatorach nie ma tutaj w ogóle nic do rzeczy i można montować obie wersje. Oznaczenia zmieniały się zależnie od tego właśnie czujnika temperatury - w niektórych wersjach był on wmontowany w sterownik, w niektórych go nie było (i tutaj też dwie opcje: bo był montowany w chłodnicy lub na trójdzielniku)

    Niestety strzał jest taki, że zamówiłem nowe wentylatory za 650zł, sprawdzane po numerze VIN, i przysłali takie bez czujnika :/
    Ostatnio edytowany przez twhirl - 01-02-17 o 16:16

  11. #480

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi a3 8p 2003 1.6 model 2004
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam wszystkich.(audi a3 8P 2003 1.6 BGU) U mnie błąd "17698 czujnik temperatury silnika G83 - sygnał za mały stała wartość na wyjściu lub zwarcie do plusa", czujnik dziś wymieniłem na nowy, podpięcie vag, kasowanie i nadal ten sam błąd. Czytam od tygodnia posty na tym forum i na innych i w większości przypadłość polega na działaniu wentylatorów pomimo wyłączonego zapłonu. U mnie jest inaczej. Uruchamiam silnik, wentylatory startują w tryb turbo - pełna moc, czasem lekko zafalują obroty, sporadycznie, po czym po zgaszeniu silnika, wyjęciu kluczyka wszystko cichnie i jest ok. Ktoś miał taką przypadłość? W ogóle wymieniłem dobry czujnik? Który znajduje się po prawej stronie na wężu chłodnicy dwupinowy? Jest sporo tematów że ta czuja g83 znajduje się na dole chłodnicy. Próbuje dojrzeć ale nic takiego tam nie dostrzegam. Pomóżcie

    03.04.2017 godzina 16.00. Jeździłem na weekend około 70 km po mieście, wiatraki problem jak powyżej, a dziś odpalam auto rano do pracy i CISZA. Zadowolony dojeżdzam do pracy, cisza. Wentylatory uruchomiły się tylko jak stałem w korku, czyli tak jak powinno być. Powrót z pracy do domu, podłączam Vagiem zero błędów. Uruchomiłem silnik, pochodził z 15 minut do włączenia wentylatorów (wszystko w trakcie podpięcia pod vag) i w momencie jak załączyły sie wentylatory znów wyskakuje błąd "17698 czujnik temperatury silnika G83 - sygnał za mały stała wartość na wyjściu lub zwarcie do plusa". Dodam, że w trakcie jak chodził silnik czuć było lekkie szarpanie. Czy ktoś mi podpowie czego to wina w końcu jest? Czy ewidentnie wentylatory -sterownik czy coś czy czujnik zmieniać raz jeszcze na najdroższy jaki jest?
    Ostatnio edytowany przez piecyk57 - 03-04-17 o 15:41

Strona 48 z 52 PierwszyPierwszy ... 384647484950 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •