Strona 50 z 52 PierwszyPierwszy ... 404849505152 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 491 do 500 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #491

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam
    Mając problemy z wentylatorami (mały pracował cały czas aż do rozładowania akumulatora) trafiłem na ten wątek. Problem został rozwiązany, więc chciałbym podzielić się swoimi wnioskami. Musiałem wymienić komplet wentylatorów za około 500 zł. Wymiana dość prosta. Numer katalogowy wentylatora który się uszkodził to Temic 1K0959455CM. Nowy dobrałem w sklepie czesciauto24.pl .Po demontażu rozebrałem stary wentylator ze sterownikiem. Okazało się że jeden z tranzystorów jest spalony. Jakość wykonania tego sterownika ( izolacja i odprowadzenie ciepła z tranzystorów) pozostawia wiele do życzenia, także nie dziwi mnie krótka żywotność tego elementu.

  2. #492
    Donyakuza's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam spalił mi się moduł dużego wentylatora o oznaczeniach 1k0959455CM kupiłem komplet z wentylatorem 1k0959455CN i niestety kręci się cały czas na okrągło po wyłączeniu silnika, VAG niestety nic nie pokazuje jedynie co rozłącza wentylatory to odpięta klema od aku. Sprawdziłem schematy elektryczne i odczytałem z nich że wentylatory dostają impuls z ecu silnika rozłączyłem ten kabel i nadal się kręcą. Czytałem temat i nic nie wywnioskowałem. Silnik to BGU. Miro jakaś podpowiedź

  3. #493
    Donyakuza's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Doczytałem że mogę także podmienić na 1k0 959 455 AM oba tej samej wielkości i 300 W potwierdzi mi ktoś?

  4. #494

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeszowice
    Auto
    Audi A3 8P '07 2.0 TDI BMN
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Czujniki temperatury wody / silnika - pracujące wentylatory Audi A3 8P 2.0 TDI PD BMN

    Cześć, moja walka z wiatrami rozpoczęta,
    Woli wstępu kupiłem Żonie A3 8P 2.0 TDI BMN (170km) z 2007, w Niemczech, przy zakupie wentylatory pracowały (sprzedawca twierdził że wystarczy wymienić czujnik wody z przodu silnika ten co jest w plastikowym króćcu) że autko jest w super stanie i wersji - stwierdziłem że biorę i że z tym sobie poradzę, zarejestrowałem w DE i wróciłem nim do kraju (wiatraki pracowały na max, wskazówka temperatury na 0 stopni, na FIS sprawdzalnym temp oleju - było ok, woda nie gotowała, a po 500kilometrach włączył się tryb awaryjny i kontrolka dpf-u , podejrzewam że nie włączył trybu wypalania bo nie widział temperatury silnika) , w starej A4 na dobrą sprawę wszystko na żyletki rozebrałem i złożyłem i działa.

    Po włączeniu zapłonu jest ok - wentylatory się nie włączają.
    Wskaźnik temperatury wbija na max 130*C, po sekundzie schodzi do 90*C , i po kolejnej do 0*C stopni.

    Podłączyłem kompa (TEXA) błąd:
    Czujnik temperatury płynu chłodzącego (AKT) - po wejściu Błąd: P0118, na temperaturach pokaże nawet na ułamek sekundy "-41*C"

    Podłączyłem znajomego WOWa :
    Błąd P0118 - Wysokie napięcie w obwodzie czujnika 1 temperatury płynu chłodzącego silnik.

    Kupiłem czujniki : ori w ASO Audi (ok 180 PLN ) , zamiennik w hurtowni (ok 50PLN).

    Zdemontowałem oba czujniki temperatury :
    1 z boku silnika (stojąc przed maską) po prawej stronie
    2 z przodu silnika

    w ASO powiedziano mi że oba czujniki są takie same w tym motorze, więc z ciekawości sprawdziłem ich opory , nowe ( Aso i zamiennik) jak i stare które zdemontowałem - miały taką samą oporowość ok 1980 ohm, ale i i tak założyłem nowe.

    Złożyłem wszystko do kupy, dolałem wody i po odpaleniu dokładnie to samo. Wskazówka temp spada do minimum, wiatraki oba włączają sie na max obrotów. Klima i nawiewy wyłączone. Napięcie do wtyczek dochodzi ( Może ktoś z Was wie jakie ma być ?? I czy na dwóch pinach ?? Ew. jak je poprawnie zmierzyć ?? )

    Bo napięcia są różne,

    Czujnik NR 1
    przy podpięciu do do pierwszego pina wtyczki czujnika i do "+" na aku pokazuje ok 2V , a do "-" ok 1.2 V, do drugiego pina nie pokazuje żadnych napięć czy to +/- na aku
    po podłączeniu do dwóch pinów - nie pokazuje żadnego napięcia

    Czujnik NR 2
    po podpięciu do pierwszego pina i do "+" na aku pokazuje 12V , i do "-" na aku pokazuje 0V
    a do drugiego pina i "+" na aku pokazuje 7V , a do "-" aku pokazuje 5V
    po podłączeniu do dwóch pinów - pokazuje 5V

    Czy muszę targać całą instalację by szukać przebić ?
    Czy mogę dostać się jakoś do ECU i wymienić/sprawdzić kable ?
    Jakie powinny być napięcia na wtyczkach czujników?

  5. #495

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    W wentylatorach padają tranzystory MOSFET, w sterowniku dużego wentylatora. Efektem może być, że nic w samochodzie nie sygnalizuje nieprawidłowej pracy wentylatora, aż któregoś dnia dochodzi do zwarcia i wentylator rozładowuje aku do zera. Pomiędzy takimi skrajnymi sytuacjami wentylatory pracują na maxa, kiedy im się chce - po prostu struktury tranzystorów uszkodzone są niestabilnie i pod zasilaniem zmieniają się.
    Tranzystory można wymienić. To parę złotych za tranzystor.



  6. #496

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krzeszowice
    Auto
    Audi A3 8P '07 2.0 TDI BMN
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Problem rozwiązany: przetarty przewód czujnika na - przez peszel , który rzekomo miał go ochraniać. Przewód wycięty , wlutowany nowy, zaizolowany na ciepło i później całość w materialnej izolacji i do peszla. Autko działa jak trzeba. Poluźniłem wiązkę i sprawdzałem co 30cm z miernikiem i szpilką.
    Z DPFem też ogarnięte - musiałem dwa razy włączyć wypalanie serwisowe przy jeździe i przelecieć ok 40-50 km po autostradzie. Teraz pora na płyny i filtry i autko będzie gotowe. Pozdr.

  7. #497

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cześć,

    mam problem z samochodem. po zgaszeniu silnika duży wentylator nadal działał, więc chciałem go wyłączyć, wyjmując bezpieczniki nr 25 przy silniku. To nic nie dało, więc wyjąłem i włożyłem na miejsce kilka innych bezpieczników, ale teraz w samochodzie nie ma w ogóle prądu. Po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje. O dziwo, wentylator cały czas pracuje (tyle że wolniej), chyba że odepnę akumulator. Wrzucam zdjęcie skrzynki bezpieczników - czy wszystkie są na swoim miejscu?


  8. #498

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Cześć,
    również mam pewien problem z wentylatorami,
    U mnie sprawa wygląda tak gdy samochód się nagrzeje i zgaszę silnik to po chwili włączają się oba wentylatory. Chodzą około 1.30 min a następnie się wyłączają, w zime sporadycznie się to zdarzało a gdy temperatura na zewnątrz wynosi ponad 15 stopni to za każdym razem po zgaszsniu auta mam taki incydent. Dodam że płyn jest na full zalany. Klima normalnie działa

  9. #499

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krk
    Auto
    golf 5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam,
    Posiadam golfa mk5 i mam problem z wentylatorami, wszystko pracowalo do czasu.
    Pewnego dnia po wyjezdzie wrocilem do domu, i patrze wenyle nie wylaczaja sie, dopiero jak zgasze silnik. Po przekreceniu stacyjki znow sie zapalaja.
    Wyminilem juz duzy wentyl na nowy nadal to samo.
    VCDS nie pokazuje bledow czujnika, czujniki maja temp okolo 80 stopni.
    HELP!

  10. #500

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Czesc,

    pojawił mi się błąd związany z wentylatorem chłodnicy. Po krótkiej analizie widzę ze jeden z 2 wentylatorów nie działa (drugi działa na pełnych obrotach jak juz przychodzi czas na jego włączenie, żeby nadrobić jak mniemam)
    Nie działa lewy wentylator (patrząc stojąc z przodu samochodu przodem do silnika). Ostatnio miałem remont silnika - strzelił pasek alternatora i wkręcił się w rozrząd, jednak mechanik mówi ze nic związanego z wiatrakami nie było ruszane/rozkręcane, więc przypuszczam że urwany pasek coś tam gdzieś uderzył / rozłączył.

    Pytanie, czy wiatraki są podłączone niezależnie, czyli czy możliwe ze jeden się odłączył w jakiś sposób a drugi działa?
    Jeżeli tak to gdzie mogę sam poszukać usterki, ponieważ jestem bardzo ograniczony czasowo i wolałbym sam to na szybko sprawdzić (jeżeli się da) niż oddawać znowu do mechanika na poprawkę i czekać.

    Dzięki

Strona 50 z 52 PierwszyPierwszy ... 404849505152 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •