Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 4149505152 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #501

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czołem!

    Mam następujący problem. Ani duży ani mały wentylator nie załączają się, nawet przy wyłączeniu trybu ECON (włączeniu klimy). Klimatyzacja pracuje podczas jazdy samochodu, a podczas postoju (np. na światłach) przestaje pracować.
    Zero błędów w VCDS. Puszczałem testy i o ile przy teście "Coolant Fan Control Module (J293)" oba po chwili pracują na 1 biegu, to w przypadku testu "Coolant Fan (V7)" żaden z wentylatorów nie załącza się.

    Czy macie jakieś pomysły? Ręce mi opadają, bo nie tak dawno (w lutym) wymieniałem duży wentylator (na zamiennik). Bardzo proszę o pomoc.

  2. #502

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Jedyny w swoim rodzaju problem z niepracującymi wentylatorami

    Cześć,

    Mam dość zagadkowy problem z wentylatorami. Na wstępie zaznaczę, że przeczytałem kompendium wiedzy o wentylach w całości i nie znalazłem rozwiązania

    Problem jest następujący.
    Nie pracuje żaden z dwóch wentylatorów, nawet po załączeniu klimy. Klimatyzacja działa w miarę ok kiedy samochód jest w ruchu, a podczas postoju (np. na światłach) przestaje pracować. Podczas dłuższego postoju blokuje się w pozycji ECON.

    • VCDS nie pokazuje żadnych błędów
    • bezpieczniki chyba wszystkie sprawdziłem
    • wyniki testów w module HVAC:
    - Coolant Fan (V7) - żaden z wentylatorów nie załącza się
    - Coolant Fan Control Module (J293) - oba pracują

    W lutym wymieniałem duży wentylator (na zamiennik), do tego czasu nie zaobserwowałem problemu (już nie pamiętam, czy odpowiednio sprawdziłem czy wtedy było ok...), ale ostatnio temperatura chłodziwa podskoczyła mi do 110 stopni i okazało się, że nadal coś nie gra.
    Czy macie jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc! Chciałem za miesiąc jechać na urlop, sprawa jest pilna.

  3. #503

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jeszcze jedna dziwna rzecz w moim temacie. Otóż duży wentylator ma u mnie oznaczenie 1K0 959 455 DG i wychodzi z niego jedna wtyczka 2-pin. O co chodzi? Gdzie jest układ sterujący?

    Do tej pory w temacie pisano, że duży wentylator steruje małym (dwie wtyczki – jedna żeńska, druga męska), widzę też takie połączenie elektryczne w katalogu części audi. Pytanie czemu u mnie jest inaczej i jak to działa? Zupełnie zgłupiałem. Bardzo proszę o pomoc.

  4. #504

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Mam pewien problem natury estetycznej. Po włączeniu klimatyzacji działają dwa wiatraki. Jak jest gorąco lub przejadę się bardziej żwawo, następuje włączenie się drugiego biegu w którymś z tych dwóch wentylatorów. Wrażenie jest takie,że auto zaraz oderwie się od Ziemi i wyleci w kosmos. Zajrzałem dokładnie do tych wentylatorów i w małych od klimatyzacji zauważyłem, że 3 ramiona są nadłamane. Czy to może być przyczyną? Traci osiowość podczas szybkich obrotów? Czy może przy tym silniku jest to taka charakterystyka pracy ?

  5. #505

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska Sieradz
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Zakupiłem dziś Audi a3 8p 2004rok i martwi mnie jeden mankament.
    Kiedy przekrecam kluczyk w stacyjce bez odpalania silnika to odpala sie wentylatr silnika na maxa mimo, ze silnik jest zimny.
    Czemu tak sie dzieje?
    Dodaje kilka zdjec.






    Pozdrawiam, Michał z Pruszkowa

  6. #506

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWA
    Auto
    A3 8P 06.2008 1.8 TFSI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Podstawa to podłączenie pod kompa, jakieś błędy pokazuje?

  7. #507

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska Sieradz
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ejkej Pokaż post
    Podstawa to podłączenie pod kompa, jakieś błędy pokazuje?
    Jeszcze nie bylem z nim u mechanika w tym tygodniu sie wybiore i zobaczymy co tam sie dzieje

  8. #508

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jankowce
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam. Podczas serwisu klimy wyszlo ze wentylatory nie włączają się(Audi a3 8p Sportback 2005). Uklad szczelny, sprężarka działa, ciśnienie ok. Wymienilem duzy wentylator gdyz ten steruje małym. W tym momencie duży odpala zaraz po włączeniu klimatyzacji a mały nie...Za pomocą komputera odpaliem mały wentylator, niby działa...Problem pozostał, po włączeniu klimatyzacji duzy natychmiast odpala a mały nadal nie. Co moze byc przyczyną....???
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 27-05-20 o 07:21

  9. #509

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny

    Mam do was pytanie, może ktoś się spotkał z podobnym problemem. Wentylatory od chłodnicy kręcą mi nawet po zgaszeniu silnika, a innym razem jest wszystko ok, ładnie się wyłącza. Żadnych błędów na komputerze. Czujnik temperatury przy wentylatorze dobry. A3 8P 2.0 FSI

  10. #510
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    zobacz 1. post tego wątku sugeruję podpiąć jakiś komputer i sprawdzić błędy, ale wszystko wskazuje na typową usterkę, poczytaj wątek...
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 4149505152 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •