Strona 52 z 52 PierwszyPierwszy ... 242505152
Pokazane rezultaty 511 do 520 z 520

Temat: [kompendium] wentylator chłodnicy (duży wiatrak)

  1. #511

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    Witajcie,
    Audi A3 8P - 2003.*
    Mam problem z wiatrakami chłodnicy (duży + mały od klimatyzacji)
    Po przeglądzie klimatyzacji, wyszło ze wiatraki w ogóle się nie kręcą. Pojechałem do elektryka, wymienił mi mały wiatrak bo poprzedni podobno się spalił, a duży stwierdził, że kręci się dopiero po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury.*
    Wtedy nie byłem jeszcze świadom, dopóki nie zaczerpnąłem wiedzy na forum, że powinny się kręcić oba (na włączonej klimatyzacji) i mają one swoje biegi, a duży steruje małym.
    Mały po odpaleniu klimatyzacji się kręci, duży stoi. VCDS wykazał czujnik g83. Na początku wymieniłem czujnik temperatury g62, potem dopiero ten który pokazywał komputer g83 - na wyjściu z chłodnicy - błąd zniknął.
    Wiatraki dalej nie chodzą jak powinny, mały startuje wraz z klimatyzacja po krótkim czasie, natomiast DUŻY jak się go lekko poruszy bądź stuknie w plecy - STARTUJE, ale zaraz po około minucie oba się zatrzymują i stoją. Tak jakby duży zatrzymywał mały, bo kiedy duży nie chodzi, mały kręci się dłuższy czas.
    Czy odpalają się po dłuższym czasie (np. 5 min) - nie testowałem, boje się odpalać klimatyzacje kiedy wiatraki nie chodzą, a co dopiero tak jeździć - więc jak już, to jeżdżę na econ. Temperatura jest cały czas 90*C.


    Czy to, że duży się włącza może oznaczać ze jednak nie jest spalony?
    Czy wina może leżeć w tym, że mały wiatrak, mimo że duży zaczyna się kręcić na jakiś czas nie jest "kompatybilny z dużym"? - bo słyszałem że się gryzą modele/marki.
    Czy wymiana sterownika wiatraków rozwiąże problem? Nie wiem od czego teraz zacząć.

    Z góry dziękuje za każdą pomoc.
    Pozdrawiam.



    ps., tutaj link jak to wygląda - chodzą - zatrzymanie. https://linkd.pl/d7ze

  2. #512

    Data dołączenia
    Jun 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Cześć,
    przejrzałem cały temat, ale mam wrażenie, że nie było tu jeszcze (pośrednio) takie przypadku.
    Auto - A3 8P 2.0TFSI BWA.
    Oba wentylatory stoją (nie startują przy wysokiej temp, klima się uruchamia bez wentylatorów i wyłącza się po chwili - pewnie czujnik przegrzania jakiś się uruchamia), nie startują też z output testu vcds.
    Chciałbym zacząć sprawdzenie od najprostszego - bezpiecznika, ale gdzie go znajdę? W temacie przewija się cały czas bezpiecznik F8 - jednak u mnie jest on pusty:

    Przekaźnik 167 jest od wentylatorów - przynajmniej ten klika przy starcie testu wentylatorów.
    Czy ktoś ma pomysł jaki bezpiecznik może odpowiadać za wentylatory w tym silniku?
    VCDS pokazuje tylko błąd:
    Kod:
    001152 - Coolant Fan Control Circuit 1
    P0480 - 002 - Electrical Malfunction - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100010
    Fault Priority: 0
    Fault Frequency: 22
    Reset counter: 255
    Mileage: 268438 km
    Time Indication: 0
    Date: 2021.05.12
    Time: 06:23:26
    Ew. czy ma ktoś wiedze jakie wiatraki występują w tym modelu oraz czy jest tu dodatkowy sterownik wentylatorów?

  3. #513
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    84 razy

    Domyślny

    Jeśli chodzi o bezpieczniki



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pride Pokaż post
    Przekaźnik 167 jest od wentylatorów - przynajmniej ten klika przy starcie testu wentylatorów.
    Przekaźnik nie jest od wentylatorów tylko napięciowy, który podaje napięcie ze sterownika np. do bezpiecznika F38 sterownika wentylatorów chłodnicy.
    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 07-06-21 o 08:57
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #514

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Hejka,

    Mam problem z wentylatorami - nie załączają się. To znaczy po odpięciu wtyczki czujnika płynu chłodzącego mały wentylator się włącza po odpaleniu samochodu, drugi nie rusza. Wskaźnik temperatury podskakiwał do góry, ale sprawdziłem pod komputerem i wskazuje na uszkodzony czujnik temperatury. Czy ten czujnik z wentylatorami są ze sobą jakoś połączone?

    Numery błędów: 18359/18358/17698 Obydwa błędy - ciężko chodzi/zablokowany. Jak ruszę wentylatory ręką to lekko się obracają, bez problemów.

  5. #515

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie Słupsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cześć wszystkim , pacjent Audi a3 8p 2004 2.0 TDI BKD pytanko roztrzaskał mi sie duży wentylator 360mm wymieniłem na nowy załącza sie ładnie przy włączeniu klimatyzacji i wyłącza po wyłączeniu klimy a mały nawet nie startuje czy dopiero mały powinien ruszyć przy większej temp? czy oba powinny startować?
    na blacie 90C i nigdy więcej nie było.

    Proszę o pomoc .
    Pozdrawiam

  6. #516

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam. W którym miejscu, VCDS odczytam symbole wiatraków?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Mam obudowę wiatraków o symbolu 1K0121207AQ, auto to Audi a3 8p 2.0 tdi CR, moc 170ps, typ silnika CBBB, ma ktoś wiedzę o jakich symbolach zamontowane są wiatraki?, lub o jakich symbolach będą pasowały, głównie duży wiatrak?

  7. #517

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Proszę chociaż o wymiary szczotek w wiatrakach chłodnicy. Myślę, że w obu wiatrakach wymiary szczotek są takie same. Po stuknięciu młotkiem w duży wiatrak zaskoczył i chodzi. Zatem przed wymontowaniem wiatraków chciałbym wcześniej kupić szczotki. Podpowie ktoś?

  8. #518
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    duży wentylator 1K0959455EA
    220V 360mm

    mały wentylator 1K0959455ES
    220V 295mm

  9. #519

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dzięki szerokiej pomocy tego forum, rozebrałem swoje wiatraki stwierdzając, że u mnie jedna szczotka w dużym wiatraku się zawiesiła i tyle. Wiatraki w 170ps, są o nr ;
    duży 1KO959455N
    mały 1KO959455ET

    poniżej zdjęcia.

    http://ovh.to/NcSQApD

  10. #520

    Data dołączenia
    Mar 2023
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Nieprawidlowe dzialanie wentylatorow chlodnicy A3 8P 2.0 fsi AXW

    Witam serdecznie. Od pewnego czasu walcze z wentylatorami chlodnicy. Nie posiadam Vag-a, ale mam AutoComa/Delphi, wiec jakis wglad w bledy i parametry mam. Samochod kupilem kilka miesiecy temu z zawieszonym na otwarciu termostatem(oba weze grzaly sie rownomiernie i nie dogrzewal sie). Wymienilem termostat a takze czujnik temp. ten przy glowicy w kroccu, poniewaz mialem na niego bledy. Po wymianie termostatu silnik zaczal trzymac temperature a termostat puszcza(wtedy po wymianie i odpowietrzeniu tylko raz zalaczyly sie wiatraki).(porownuje to z kompem przed soba oraz fizycznie reka dotykam weze). Wg. kompa termostat ma sie otworzyc przy 105 stopniach i tak tez sie dzieje. A wiec teraz tak, jak osiagnie te 105 pusci termostat, temp, na wyclocie z chlodnicy osiagnie mniej wiecej 85 stopni wentylator potraf sie na moment zalaczyc(ale przewaznie sie nie zalacza) i lekko zbic temperature. Pozniej juz sie nie wlacza i auto sie gotuje. Temperatutry na glowicy i na wyjsciu z chlodnicy dochodza do 110(przy 113 gasze silnik albo zbijam temp wentylatorami nawiewu wewnatrz auta). Robiac test wentylatorow na kompie startuja oba, przy wlaczonej klimie takze zalaczaly sie oba. teraz na postoju po niedlugiej chwili zalacza sie Econ i klime odcina, podczas jazdy klima dziala ale wtedy nie jestem w stanie sprawdzic czy te wentylatory startuja. W kazdym razie podczas jazdy jak nie zbijam temperatury wentylatorami nawiewu plyn sie gotuje i slychac blugotanie w przewodach i czasem w zbiorniczku (to juz mysle zalezne od dokladnej temp plynu jaki osiagnal). Jeszcze tylko dodam, ze po odpieciu G62 na glowcy wentylatory chodza oba z pelna moca, no ale tak przeciez nie bede jezdzil. Dzieki z gory za odpowiedzi, oraz przepraszam jesli podobny temat juz powstal, ale przegrzebalem rozne fora w tym te i nie znalazlem odpowiedzi.

Strona 52 z 52 PierwszyPierwszy ... 242505152

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •