Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 71

Temat: numer silnika jak sprawdzić?

  1. #51
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    wydaje mi sie ze jak spojżysz na wlepce w bagażniku to sie dowiedz szybciej niz robiąc fotki Pozdrawiam

  2. #52
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    kolego nie czytales calego posta poniewaz autor wsponimał cos o prawdopodobnej wymianie silnika przez poprzedniego wlasciciela
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  3. #53
    woodycr's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy Las/Poznań
    Auto
    BMW Tez 3:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Mam podobny problem jak kolega Just;/ nie mam oznaczen na oslonie rozrzadu a wlepka mowi tyle ze jest to ALH ;/

  4. #54
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    A3 (Asi3k)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam! Mój problem jest taki... Na silniku mam AGR, w bagażniku mam AGR, a jak zmieniałem rozrząd to żadna pompa wody nie pasowała od AGR... byłem w każdej hurtowni i każda pompa miała jak by większą taką miseczkę wklęsłą, dopiero w FOCIE gość po całym dniu poszukiwań pompy dopasował mi jakąś z jakiejś wersji 110KM... nie mam naklejki na pokrywie rozrządu, a numer części osłony przymocowanej do bloku silnika to 038 109 145 c . Samochód z początku produkcji bo z 96r, numer VIN WAUZZZ8LZVA002839, Pompa która była zamontowana nie miała żadnych oznaczeń nawet producenta. Czy można z AGRa zrobić 110km zmieniając pewne elementy silnika? Samochód sprawdzany elektronicznym miernikiem grubości lakieru i ma oryginalny lakier wiec bum nie miał... Tylko po co było zmieniać obudowę??? reszta rozrządu do AGR pasowała, czy możliwe było to żeby producent stosował kilka pomp, albo w pewnym czasie nastąpiła zmiana pompy??? silnik na pompie wtryskowej oczywiście. Zmiana numerów silnika chyba nie wchodzi w grę bo były dość mocno zardzewiałe... A no i sprzedawca twierdził że ma jakiś tuning zrobiony na 110KM jeszcze u niemca, ale jakoś mu nie wierzę... Prawda i tak wyjdzie na hamowni (ale coś mocno kopci na czarno...)

    DOBRA JUŻ WIEM ZADZWONIŁEM DO ASO I DOWIEDZIAŁEM SIE ZE BYŁA ZMIANA POMPY WODNEJ I NALEŻY WYMIENIĆ OBUDOWĘ NA NOWSZĄ I PROBLEM Z POMPĄ ZNIKA
    Ostatnio edytowany przez bator90 - 17-01-11 o 15:17

  5. #55
    matisnh's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków NH
    Auto
    .
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Przymierzam się do wymiany sprzegła i jak to przy AGR probuje dojsc czy mam dwumas czy jednomas wiem że do 35000 byly montowane jednomasy. W którym miejscu dokladnie jest numer silnika ponieważ nie mam naklejki na pokrywie rozrządu, a w serwisie przez tel nie chcą powiedziec po VIN.
    Na foto pod 1 to bedzie numer silnika? Pod 2 jest numer skrzyni.


    Uploaded with ImageShack.us


    Dzisiaj w pracy pooglądałem u kolegi w Leonie na silniku ASV i znalazłem, numer u mnie w tym miejscu byl kompletnie niewidoczny musialem dobrze papierem sciernym skrobać zeby coś sie pokazało i okazało się, że jestem szcześliwym posiadaczem jednomasu
    Poniżej fotka gdzie jest numer silnika:



    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowany przez matisnh - 07-06-11 o 15:55 Powód: Udało się znaleźć numer.
    Było Audi A3 8l 1.6, było Audi A3 8l 1.9 TDI...

  6. #56

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie zgłupiałem już. Mam silnik 1.6 rok 98 i nie mogę znaleźć u mnie oznaczenia silnika, chodzi mi wyłącznie o 3 litery. Na zapasie nie mam, na obudowie rozrządu też nie, chociaż jest niby oryginalna nalepka. Przeglądam silnik dookoła i nie mogę tego znaleźć. Czytałem inne tematy i sprawdzałem wg tamtych wskazówek ale to dotyczyło innych silników.

    Ogromna prośba do Was o zrobienie zdjęcia silnika i zaznaczenie, w którym dokładnie miejscy znajdę ten numer bo nawet nie mogę dobrać niektórych części.

    Pozdrawiam

  7. #57

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Potrzebuje numer (kod) silnika mojego audi a3 (TDI). Na bloku silnika jest wytarty i go już nie widać, na obudowie rozrządu już nie ma naklejki;/, a na naklejce w bagażniku jest tylko oznaczenie literowe (AGR), a cyferek nie ma;/. Dzwoniłem do serwisu i po VINie podali mi (mieli) tylko oznaczenie literowe. Może ktoś jeszcze zna inne sposoby odnalezienia numeru silnika? Może ktoś ma ETKE i tam będzieA może VAGiem da się to sprawdzić? Potrzebuje ten kod bo akurat w AGRach wychodziły do pewnego numeru silnika jednomasy, a potem dwu masowe koła zamachowe;/ Jeśli ktoś ma możliwość to prosiłbym o sprawdzenie tego numeru jeszcze po VINie (WAUZZZ8LZVA081249). Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

    naklejka w bagażniku

    http://obrazki.elektroda.pl/8987204100_1329739941.jpg



  8. #58
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qwer105 Pokaż post
    Witam. Potrzebuje numer (kod) silnika mojego audi a3 (TDI). Na bloku silnika jest wytarty i go już nie widać, na obudowie rozrządu już nie ma naklejki;/, a na naklejce w bagażniku jest tylko oznaczenie literowe (AGR), a cyferek nie ma;/. Dzwoniłem do serwisu i po VINie podali mi (mieli) tylko oznaczenie literowe. Może ktoś jeszcze zna inne sposoby odnalezienia numeru silnika? Może ktoś ma ETKE i tam będzieA może VAGiem da się to sprawdzić? Potrzebuje ten kod bo akurat w AGRach wychodziły do pewnego numeru silnika jednomasy, a potem dwu masowe koła zamachowe;/ Jeśli ktoś ma możliwość to prosiłbym o sprawdzenie tego numeru jeszcze po VINie (WAUZZZ8LZVA081249). Z GÓRY DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

    naklejka w bagażniku

    http://obrazki.elektroda.pl/8987204100_1329739941.jpg


    Dokładnie tak jak masz na wlepie oznaczenie silnika AGR co do jedno lub dwu masu byłem przekonany ,że AGR jest na jednomasie ale u kolegi mechanik ost powiedział ,że ma dwu masa auto toledo II z 2000r więc jeśli a3 z silnikiem AGR wychodził w dwu masie to pewnie też z tym roku jeśli masz jakiś rocznik 97/98 masz jedno masa u mnie tak było.

  9. #59

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Masz racje ale, gdzie jest powiedziane ze w rocznikach 97/98 nie montowali już dwu masów, tym bardziej ze AGR w A3 montowali gdzieś tylko do około 2000-2001 roku wiec w końcówce sądzę że wszystkie już miały tylko dwu masy. Jedyna pewna rzecz to taka ze jedno masy wychodziły do numeru silnika ->035000 włącznie, po tym nr. już wychodziły dwu masy, ale w którym roku zaczęli robić silniki po tym numerze to już jedna wielka niewiadoma. Moja A3 zapewne na 90% ma jedno mas, ale chciałbym się upewnić, a poza tym numer silnika przydaje się w doborze wielu części.

  10. #60
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    co do tego nr się zgodzę ale uważam ,że jeśli nawet masz dwu mas u siebie to te sprzęgła na pompie są żywotniejsze niż na pompowtryskach i tak..a po nr Vin i tak dokupisz potrzebną część.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •