Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Hertz czy Ground Zero?

  1. #1
    Bordo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Hertz czy Ground Zero?

    Witam,

    Zastanawiam sie nad zmiana glosnikow w drzwiach przednich. Wiem wiem- duzo juz bylo tych tematow. Ja natomiast juz wiem ze chce wytlumiac drzwi i to sobie jakos tam zrobie (z ewentualna wasza pomoca). Problem w tym ze nie wiem ktory zestaw wybrac:

    http://www.allegro.pl/item618224339_..._rms_nowe.html

    czy

    http://allegro.pl/item629874688_hert..._lodz_g02.html


    Czy bedzie straszna roznica w dzwieku? Slyszalem duzo pozytywow o ground zero ale hertz, szczegolnie na tym forum, rowniez cieszy sie powodzeniem.

    Wiadomo ze z 13stki sie za wiele nie wycisnie ale nie probujcie mi wmawiac zadnych paneli- to tragicznie wyglada a ja nie mam zamiaru robic auta na zawody tylko do normalnej jazdy.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hertz sprawdzone sa ale co do tamtych? parametry sa nie zle a nawet lepsze od herzow, kupilem juz helixy ale jakbym nie mal ich to wybralbym te drugie...
    Dodano:
    wygluszenie dzwi konieczne i jeszcze w rms maja spora moc wzmacniacz potrzebny... w obu przypadkach...
    Ostatnio edytowany przez Marian5x5 - 14-05-09 o 00:19 Powód: Automatyczne łączenie postów
    MARIAN5X5

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Głośniki są naprawdę bardzo podobne jeśli chodzi o parametry i naprawdę dylemat jest spory. Najlepiej wybierz się gdzieś do sklepu gdzie mógłbyś posłuchać jak one grają. Co do Hertz'ow to powiem Ci że grają naprawdę fajnie. Tyle, że potrzebują wzmacniacza. Z radia wyciągniesz max 4x25W. Ale to i jedne i drugie pod samym radiem dobrze Ci nie zagrają. Co do Ground Zero na temat głośników nic Ci nie powiem, ale za to mogę powiedzieć, że firma robi naprawdę dobre wzmacniacze. Ale to nie znaczy, że i w głośnikach musi być mocna. Jeśli chodzi o parametry oba głośniczki wyglądają zachęcająco. Ale naprawdę, żeby mieć pewność trzeba usłyszeć. Pozdrawlaju

  4. #4
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nawet nie 25W tylko jakies 18W, wzmacniacz musi byc
    MARIAN5X5

  5. #5
    michu_t's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    GroundZero nie s?ysza?em, ale je?eli chcesz wyda? 330 z? w?a?nie na nie to ja bym proponowa? Tobie dorzuci? 40 PLN i kupi?
    http://www.allegro.pl/item629036940_...nowy_fvat.html
    Zestaw naprawd? ?wietnie gra jak na te pieni?dze. Ma te? do?? dobr? zwrotnic?, czego nie mo?na powiedzie? o GZ.
    1.9 TDI 141KM/318Nm by MR-Motors

  6. #6
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Popieram wypowiedz michu_t Wiele lat temu, kiedy pierwszy raz postanowiłem poddać swoj system ocenie na zawodach dla poczatkujacych mialem co ciekawe wlasnie te głośniki w wersji 165mm i bylo naprawde nieźle, przyjemny i muzykalny woofer.... troszke za głośny tweeter ale nie jest napastliwy i chyba można go sciszyc na zwrotnicy. Tak czy inaczej, warto pomyśleć o prostym 2 kanałowym wzmacniaczu pod zestaw przedni, pod radiem zaden nie pokaże pazura.

  7. #7
    Bordo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tzn tak- od razu mowie ze mysle o wzmaku czterokanalowym ktory puszcze w tri .. Przody i subwoofer jbla beda chodzic pod wlasnie tym wzmakiem. Pytanie tylko czy potrzebuje az cos takiego na przod. Nie chce za duzo wydawac- powiedzmy sobie szczerze- nie chce robic auta na zawody czy po to zeby mnie slyszano dwie przecznice dalej tylko po to , bym mial przyjemny dzwiek w aucie. Radio to jednostka pioneera- model z tamtego roku bodajze- 600bt. Przebija dzwiekiem wiele drozszych odtwarzaczy- nie ma usb ale mnie to nie interesuje bo slucham raczej plyt audio.

    Generalnie z tego co czytam to te hertze daja calkiem przyjemny dzwiek...

    A jaki wzmacniacz pod te hertze i pod subwoofer jbla - glosnik o mocy 300 W w rmsie. No i taki wzmak ktory mozna puscic w opcji tri bo podobno nie wszystkie mozna.

    Pozdrawiam.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sejny
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Jak masz wzmacniacz 4 kanałowy to dwa kanały dajesz na przód a pozostałe dwa mostkujesz i dajesz na suba. Wzmacniaczy masz całą masę i musisz się zastanowić ile chcesz na to wydać. Bo naprawdę jest z czego wybierać A raczej nie widzę przeciwwskazań żeby nie można było w jakimś wzmacniaczu zmostkować dwóch kanałów.

    Jeśli chodzi o moc to nawet jeśli nie chcesz tego robić na zawody ani nie chcesz żeby było Cię słychać 3 ulice dalej to lepiej mieć więcej mocy i nie słuchać bardzo głośno niż mniejsza moc i podkręcone wszystko na maksa (mniejsze zniekształcenia lepsza jakość)

    A te hertz'e naprawdę ładnie grają (oczywiście pod wzmakiem)
    Ostatnio edytowany przez outsid3r - 15-05-09 o 00:29

  9. #9
    Marian5x5's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec / Hiszpania
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    zgadzam sie zapas mocy musi byc wtedy glosno i ladnie i sprzet sie nie poci - to fakt..
    MARIAN5X5

  10. #10
    bero28's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stadt Wien
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    slyszalem jak graja hertze i grundzero i jak dlamnie herze wypadaja lepiej i sam zastanawiam sie nad kupnem tego kompletu

    http://www.allegro.pl/item627294464_...nie_bonus.html
    Ostatnio edytowany przez bero28 - 15-05-09 o 15:52

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •