Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: 1.9 TDI nie odpala, rozrusznik kręci

  1. #21
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Po poprawieniu kata wtrysku na 57st , zwiekszeniu dawki paliwa rozruchowej, autko na cieplym odpala juz o niebo lepiej - zakreci ze 2 razy rozrusznikiem i odpali . Jest to juz dla mnie akceptowalne .

  2. #22
    Borsuk75's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ksawerów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarroa3 Pokaż post
    tankuje na shellu i sporadycznie na statoil
    Dodano:
    leję zwykłą ropkę nie v-powera problem mi się pojawia jak jest chłodno i wilgotno nie wiem czy ta usterka jest do znalezienia
    Według mnie paliwo OK.
    A może masz problem z prądem. W benzynie jak są uszkodzone przewody to czasem prąd się gubi i ucieka. Dzieje się tak właśnie jak jest wilgotno.
    W naszych dieslach może być podobnie. Prąd potrzebujemy tylko do rozruchu więc potem działa ok. Przy dużych mrozach jest sucho więc problemów nie będzie.
    Proponuje sprawdzić połączenia i przewody elektryczne.
    Można też spróbować tak: WD 40 albo inny preparat wypierający wodę. popryskać przewody i po 5 minutach odpalamy auto.
    Można to stosować jako patent tymczasowy. Czasem stosuje się pasty silikonowe do przewodów (dodatkowo izolują) ma działanie dużo dłuższe.

    Proponuje taki test bo nie jest drogi w wykonaniu ani czasochłonny, a innych propozycji nie widzę

  3. #23
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam.
    odgrzeję kotleta .Zakładałem nowy watek ale niestety został usuniety aby w innym kontynuować więc napisze tutaj.


    Samochód to audi a3 1.9 Tdi , silnik alh

    W sobote tj .29.06.2013r przemieściłem się z mojego domu tj.z punku A do punktu B.Trasa wynosiła 15km ,samochód podczas odpalania zapalił jak zawsze ok , podczas jazdy tez nic mu się nie działo , miał moc ,nie przerywał jechał ok. Po odczekaniu jak zawsze okolo 30s w punkcie B zgasiłem samochód.Poszedłem do mieszkania , miałem za chwile jechac dalej , ale czekałem na reszte osob,no to pomyslalem sobie ,ze nawrócę samochód zeby odrazu miec w strone wyjazdu ,wiec odpaliłem ,nawróciłem samochód na podwórku na "trzy" i postawiłem samochód oraz gaszac go po ok 20s.

    Za 5 min kiedy juz wszyscy byli gotowi ,wszyscy siedza w samochodzie ,chce odpalic zeby jechać a tu kreci kreci i nie chce odpalic.
    Popatrzylismy z kolegą ,ja kręciłem a on patrzył na pompe i mowi ze paliwa nie ciagnie .Samochód podczas krecenia nawet nie próbował załapywac nic , tylko kreci. znaczy była mała banka w przewodzie paliwowym za filtrem i zaworkiem zwrotnym a przed pompa i paliwo pompa ciagneła z 10cm i dalej nie poszła.

    podłaczylismy drugi akumulator bo bateria mi padła prawie przez to krecenie ,i krecilem dlugo ,dlugo paliwo poszlo ,a on dalej nie zapalił.Oraz przy takim długim kreceniu sam przestał krecic i właczył sie bład oleju na wyswietlaczu.cisnienia (prawdopodobnie tak?),ten z tym pipczeniem .i tak kilka razy probowalismy i to samo przy takim dlugim kreceniu , przy krotkim tj . pochełtac go pare razy i przestac to nic sie nie dzialo.No i dupa.
    vaga nie podłanaczalem na razie bo nie mam samochodu bo nie mam jak go scholować , bede mial dopiero dzisiaj wieczorem to sprawdze kompa.

    Dodam że działo mi się cos podobnego ostatnio ze 3razy,ale to bylo tak ze jak nie chciał zapalić to kilka razy pokrecilem ,odpalił i pozniej był 2-3 tygodnie spokoju a teraz jak stanął tak juz nie ruszy.

    Co to moze być ? w czym upatrywać usterke ? obawiam się najgorszego czyli cos z pompa a niestety tego sam sobie nie zrobie.
    wydaje mi sie ze sie mogl zapowietrzyc ale zeby az tak ?
    dodam ze probowalismy nawet podlaczyc baterie od kombajna bo ma duza pojemnosc wiec duzo krecenia , i wiekszy prad rozruchowy ,ale nic to nie pomoglo . kreci kreci i nawet nie załapuje ani nic ,tylko kreci...

    Aha i tak , kontrolki od swiec i reszta i sterownik sie załancza wszystko normalnie,takze chyba przekaźnik 109 odpada?
    Co moze byc jeszcze innego? klapa gasząca również raczej dobra ,a egr i kolektor byl w tamtym roku czyszczony i zalepiony wężyk takze jest czysty i nie zacina sie bo sprawdzałem.

  4. #24

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Sprawdz przekaznik od pompy 109 jak i sam elektrozawor na pompie N109
    Obowiazkowo podaj nr.bledow jakie sterownik silnika wykrył.

  5. #25
    fooojciech's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Octavia
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ok ale to dopiero wszystko wieczorem bo auta nie mam.musze dopiero je holowac do domu i dopiero .A jak elektrozawór na pompie sprawdzic? czy dostaje napięcie ? czy tam jakis sygnał idzie na elektrozawór czy po prostu zwykle napiecie po zaczaleniu przekaźnika tak ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    witam.
    oto błedy jakie komp mi wyrzucil po podpieciu vaga:
    silnik:
    1 Fault Found:
    18062 - Please check DTC Memory of Instrument Cluster
    P1654 - 35-10 - - - Intermittent

    instruments :
    2 Faults Found:
    01314 - Engine Control Module
    49-10 - No Communications - Intermittent
    00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent

    w reszcie brak bledów , dodam ze wszystkie te bledy wczesniej byly oprócz 01314 engine control module , sensor oil jest od czujnika w misce ,a ten dtc memory w silniku od komunikacji miedzy licznikiem a czyms tam , w kazdym badz razie malo istotne w sprawie.
    Aaa no i mam samochod i jedynie co zauwazylem innego , to to ze nie swieci sie kontrolka od oleju kiedy przekrece zapłon a powinna zostac razem z akumulatorem a ona ani nawet na chwile sie nie zaswieci.

    elektrozawór jezeli chodzi o to zeby sprawdzic czy dostaje napiecie na niego , czyli na ta nakretke co trzyma kabelek to ,no to nie ma tam napiecia kiedy przekrece kluczyk .jeszcze sprawdze przekaznik ale raczej dobry bo swiece sie zapalaja.
    co moza jeszcze sprawdzic?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    przekaznik 109 sprawdzony i jest dobry

  6. #26

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Orłowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam, sorki za odgrzewanie tematu, ale mam identyczny problem.
    Moja A3 1.9 TDI (90km) 2000r. nagle przestała odpalać. Jeszcze tydzień temu wszystko było okej, zaparkowałem autko i po 3 dniach postanowiłem pojechać nim do roboty ponieważ padało. Ku mojemu zdziwieniu nie mogłem odpalić... Wszystko ładnie kręciło jak zwykle, ale za cholerę nie chce odpalić. Niestety mieszkam w Holandii i za mechanika słono zapłacę, tak więc zostawiłem auto szukając jakiegoś rozwiązania na internecie i tak trafiłem tutaj. Dzisiaj spróbowałem ponownie odpalić i o dziwo za drugą próbą audi odpaliła...
    Mimo wszystko boję się, że sytuacja się powtórzy. Jak tego uniknąć, co mogło być przyczyną tego problemu? Wilgoć? Ostatnie dni były deszczowe, a dzisiaj 25 stopni. Sprawdzałem przekaźnik 109 i wygląda na sprawny, co do reszty bałem się ruszać, ponieważ jestem laikiem.

  7. #27
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    możne mieć związek nie musi
    moj przypadek

    rozrusznik krecil jak zawsze
    kontrolki niby ok ale lekko przygasały
    pierwsza mysl ako padlo ale z drugiej strony nie mozliwe skoro rozrusznik kreci i sygnal dzwiekowy ok
    odpalil za 5-6 razem jak "pomieszalem" kluczykiem w stacyjce
    w tedy zielona lampa się zapaliła w głowie - kostka stacyjki

    poczytac o tym mozna na forum moze akurat komus to pomoże

  8. #28

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    U mnie z kolei auto nie chcialo odpalic i okazalo sie, ze klapa gaszaca byla w pozycji zamknietej - plastikowa pompka sie ulamala ktora steruje klapa i juz nie wrocila do pozycji otwartej.

  9. #29

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Orłowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    No właśnie też się naczytałem o klapie gaszącej. Łatwo ją wykręcić, czy lepiej poprosić kogoś kto się zna?

  10. #30
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Po co wykręcać? Jest uszkodzona? Zerwane cięgno plastykowe?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •