Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 39 z 39

Temat: 1.9 TDI nie odpala, rozrusznik kręci

  1. #31

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    To lubi sie lamac:



    Wystarczy to jakos ze soba polaczyc wtedy (bo ciezko przelozyc z innego EGR - to jest delikatne i przy probie demontazu mozna to ulamac bardzo latwo)

  2. #32
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Spawnij to. Mnie też sie ułamało jak grzebałem przy EGR. Trzyma sie już rok jak nie wiecej
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #33

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubuskie
    Auto
    Audi A3 1.9 tdi 101KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny A3 1.9 TDI 105KM nie odpala

    Panowie mam problem z kolegi Audi A3 1.9 TDI 105KM 2001r. pompowtrysk. Samochód jeździł bez problemu do pewnego momentu, Kolega podjechał pod dom zgasił auto bez problemu po ok.1 godz. wrócił próbuje a tu nic auto nie uruchamia się. Po podłączeniu pod Vaga na siniku błąd 18058 magistrala Cantablica przyrządów- brak sygnału, brak osprzętu, nie związane ze sprzętem Błąd sporadyczny.Na liczniku nie pamiętam coś ze stykiem 30 brak napięcia błąd sporadyczny. Po skasowaniu błąd powraca. Gdy rozrusznik kręci auto próbuje zaskoczyć ale nic i z rury wydechowej wydobywa się czarna sadza. Paliwo twierdzi że ok. Sprawdziłem rozrząd ok. czujnik na wale i wałku rozrządu też ok. (czuć różnice jak się odepnie jeden lub drugi czujnik)pompka w baku podmieniana, pompka vacum też, nawet ECM zmieniony na inny z wgraniem imo. Co mogę jeszcze sprawdzić, proszę o pomoc?

  4. #34

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubuskie
    Auto
    Audi A3 1.9 tdi 101KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    I jak nikt nie ma pomysłu?

  5. #35
    GibsonA3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław/Lubin
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Słychać pompę paliwa w baku po przekręceniu kluczyka?
    Ja tak miałem, że spalił mi się bezpiecznik od sterowania motorwnia i taki sam był objaw.
    Chyba bezpiecznik 43

  6. #36

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubuskie
    Auto
    Audi A3 1.9 tdi 101KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Pompa sprawdzona z każdej strony. podmieniona i po instalacji, napięcie dochodzi do pompy, pompa podaje paliwo do filtra. To była pierwsza diagnoza jaką obstawiałem ale nie poszło.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Pompa sprawdzona z każdej strony. podmieniona i po instalacji, napięcie dochodzi do pompy, pompa podaje paliwo do filtra. To była pierwsza diagnoza jaką obstawiałem ale nie poszło.

  7. #37

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stargard
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Dzień dobry, mam następujący problem.
    Od pewnego czasu miałem problem z klimatyzacją i subwooferem, nawiew czasem przerywał, tak samo jak i bas. Wyczytałem, że może być problem z przekaźnikiem (że może się wilgoć dostawać w tamto miejsce). Według schematu zamieszczonego na tym forum, przekaźnik od klimatyzacji znajduje się w miejscu oznaczonym numerem 13. Także wyjąłem ten przekaźnik, przeczyściłem styki i włożyłem z powrotem. Nazajutrz niestety Audi przestało odpalać. Kontrolka świec żarowych nie zapala się. Przeglądając forum natrafiłem na ten temat, w którym ktoś już napisał, że przyczyną jest niesprawny przekaźnik 109 (jak się okazało, to ten sam, który rzekomo miał być od klimatyzacji). Przekaźnik wymieniłem, bezpieczniki posprawdzałem, wymieniłem nawet akumulator, bo i tak miałem już to zrobić, problem nie zniknął. Silnik kręci normalnie. Ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną? Już przeżyję tę przerywającą klimę i subwoofer, byle bym jeździł Z góry dzięki.

  8. #38

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam. Nieco odgrzeje. A3 8l 1.9 TDI 9O Km. Zauważyłem dziś rano wyciek pod autem. Po sciągnieciu osłony silnika okazało sie że cieknie z pompy wtryskowej. Doczytałem na forum że można spróbowac dokrecic tą dużą śrubę miedzy rurkami idącymi do wtrysków. Nie chciałem odkrecac tych rurek wiec DELIKATNIE i z WYCZUCIEM chciałem to zrobic za pomoca małego śrubokreta i młoteczka, podkreślam DELIKATNIE. Śruba nie ruszyła sie nawet o milimetr a auto przestało odpalac. Jest ciepło wiec swiece nie grzeją, robiłem mostek miedzy elektrozaworem na pompie a akumulatorem i nie pomogło. Paliwo jest i widac ze pompa je pobiera. Przed próbą dokrecenia kilka razy odpalałem i paliło na strzała. Od roku nie było u mechanika bo sie nic nie działo. O co może tu chodzic? Pozdrawiam

  9. #39

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Ta śruba jak jest za mocno wkręcona to również może być problem z odpalanie. ale skoro mówisz że się nie ruszyła to tylko jedno mi przychodzi do głowy...uderzałeś młotkiem w śrubokręt więc na moje to przestawiłeś pompę wtryskową i dlatego nie pali

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •