Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 32

Temat: [8P] wyliczone realne spalanie a wartość na FIS

  1. #21
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    matixxxx, jest, ale w granicach 85-115% od domyślnej wartości (ja wyskalowałem sobie na 109% i teraz mam najbardziej zbliżone wartości na FISie i tego co de facto wychodzi przy dystrybutorze, zawsze tankuję do pełna)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  2. #22
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Odgrzewam kotleta, ale podaję znany (ale zapewne nie wszystkim) sposób na

    korektę wyświetlanego spalania pokazywanego na FISie
    by było takie jakie wychodzi realnie przy dystrybutorze.

    Potrzebny do tego jest interfejs obsługujący CAN czyli po prostu VCDS.
    * po podłączeniu do auta wchodzimy w sekcję [17-Instruments]
    * przechodzimy do [Adaptation]
    * wybieramy kanał 03 i dokonujemy zmiany w zakresie 85-115 (domyślna wartość=100)

    dla przykładu, jeśli dotychczasowe realne spalanie = 7L/100km a wg. FIS - 6.5L/100km
    to dzielisz (7/6.5) * <domyślna wartość> = 107.69, co po koniecznym zaokrągleniu daje 108 i taką wartość ustawiasz w polu "New value"

    * klikasz [Save] i od teraz cieszysz się znacznie bardziej dokładnym wskazywaniem spalania Twojej trójki
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    czy możliwe jest żeby tą korektą zmienić wskazanie spalania chwilowego w FIS?
    u mnie pokazuje na wolnych obrotach od 5-15 l/100 km, co raczej nie łapie się w widełki 85-115...
    czy mogą być inne powody przekłamań na wyświetlaczu? chyba że to nie przekłamania, tylko jakiś błąd związany z podawaną dawką paliwa? (jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość..)

  4. #24
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    z tego co mi wiadomo, to chwilowe spalanie na postoju jest wartością niejako zapamiętaną z tego jak przed tym postojem się jechało (inne będzie przy wcześniejszym przygazowaniu i następnie wyhamowaniu do zera np. na światłach a inne gdy się do nich dotoczysz i zatrzymasz)

    ponadto tutaj jest mowa o globalnej zmianie spalania by to co przy dystrybutorze i przy wyliczeniach z kalkulatorem było jak najbardziej bliskie z tym co jest na FISie. Chwilowe ale nie na wolnych obrotach tylko w jeździe jest również prawidłowe (u mnie po zmianie między FIS a tym co realnie na bazie jednego pełnego baku sięga, jeśli w ogóle, max 0.1L)

    innymi słowy - na wolnych obrotach to sobie możesz a wartość 85-115 nijak się faktycznie ma do 5-15 bo każde auto defaultowo ma ustawione 100 i tą wartość można zmniejszać i zwiększać o te 15% w zależności czy to co na FIS (średnia z baku) jest większe niż to co wychodzi licząc kalkulatorem, czy mniejsze (zwykle FIS zaniża)
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 27-06-11 o 11:24
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  5. #25
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    To w ogóle jest trochę bez sensu co audi zrobiło z tym "chwilowym spalaniem" w VW i to wcześniejszych po zatrzymaniu pokazuje l/h i to jest prawidłowe, bo samochód jak stoi to nie bierze ileś tam litrów paliwa na 100km. Poza tym odświeżanie chwilowego spalania jest co około 30m, a nie co np 1 sekundę. Inżynierowie z Audi się tu mocno nie postarali.

  6. #26

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    nie pozostaje nic innego jak brać kalkulator, zatankować i szybko spalić jeden bak
    przekażę info jak to wygląda po zestawieniu wyników średniego spalania i oby pomogła zwykła kalibracja.

  7. #27

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Panowie, w grę wchodzi jeszcze jeden istotny element. Należałoby sprawdzić czy dystrybutory leją tyle paliwa ile wskazują. Każde urządzenie ma swoją tolerancję. A jak myślicie, właściciele stacji wolą wykalibrować swoje maszyny na naszą korzyść czy swoją (pytanie retoryczne). Czytałem niedawno artykuł, z którego wynika, że najgorzej pod tym względem wypadają stacje hipermarketowe, tam przekłamania sięgają 7-9%. Więc to może nie fis się myli, tylko my zakładamy fałszywe parametry ilości wlanego paliwka.

  8. #28
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    masz racje

    ja kiedys wlalem do transportera 86 litrow a bak byl 80 ( i cos tam jeszcze bylo )

  9. #29
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    Odgrzewam kotleta, ale podaję znany (ale zapewne nie wszystkim) sposób na

    korektę wyświetlanego spalania pokazywanego na FISie
    by było takie jakie wychodzi realnie przy dystrybutorze.

    Potrzebny do tego jest interfejs obsługujący CAN czyli po prostu VCDS.
    * po podłączeniu do auta wchodzimy w sekcję [17-Instruments]
    * przechodzimy do [Adaptation]
    * wybieramy kanał 03 i dokonujemy zmiany w zakresie 85-115 (domyślna wartość=100)

    dla przykładu, jeśli dotychczasowe realne spalanie = 7L/100km a wg. FIS - 6.5L/100km
    to dzielisz (7/6.5) * <domyślna wartość> = 107.69, co po koniecznym zaokrągleniu daje 108 i taką wartość ustawiasz w polu "New value"

    * klikasz [Save] i od teraz cieszysz się znacznie bardziej dokładnym wskazywaniem spalania Twojej trójki
    pytanie, jeśli np. realne spalanie = 7l a wg. fis hm.. 8l to też dzielimy tak samo jak wyżej czyli ( 7/8 ) * domyślna warość? wątek jest o 8P a w 8L w tych samych kanałach te wartości się zmienia?

  10. #30
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Sorry za odgrzanie kotleta, ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Mam następujące pytanie, kolega ma w 8P 2007r. FIS'a i chciałem mu ustawić, aby po przekręceniu zapłonu zawsze wyświetlało się średnie lub chwilowe spalanie. Po wybraniu w menu oczywiście się pokazuje tyle że po wyciągnięciu kluczyka FIS pokazuje pozycję wyjściową i znowu trzeba ustawiać. Dziwne jest o tyle, że ja u siebie w 8L mogę ustawiać dowolną opcję i ona jest zapamiętywana dopóki jej nie zmienię. Czy ktoś wie o co chodzi? Chętnie kliknę pomógł.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •