Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: czujnik abs

  1. #1
    novy81's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny czujnik abs

    witam wszystkich. mam pytanie. , w trasie przy przedkości około 140 zapala mi się czujnik abs. wtedy musze zatrzymaź niunie odpalić od nowa iijest oki. wiee ktoś dlaczego tak jest?

  2. #2
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    novy81, po pierwsze nie ten dzial a po drugie prosze zastosuj sie do regulaminu i przywitaj w odpowiednim watku. Link masz u gory po prawej Jeszcze jeden post bez zastosowania sie do regulaminu i bedzie ostrzezenie

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    novy81, jest tak najprawdopodobniej z powodu czujnika przy ktoryms kole. Jak juz Ci sie zapali ABS to najlepiej byloby sczytac bledy z VAGa tam bedzie wyraznie ktory czujnik dal ciala

  4. #4
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Mozliwe ze przy któryms z czujników kabelek Ci nie styka i wystepuje chwilowa przerwa. sprawdź sobie przewodu do czujnika i sam czujnik. Ale najprościej jest podłączyć do VAG-a gdy sie zapali, tak jak to wspomniał MACH
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  5. #5
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maggu
    Ale najprościej jest podłączyć do VAG-a gdy sie zapali, tak jak to wspomniał MACH
    A czy jak zgaśnie to błąd zniknie ? Wydaje mi się ,że powinien zostać w komputerze i można go zczytać w każdej chwili ? Bo skoro się kontrolka zapala (nawet sporadycznie) to ewidentnie błąd jest.

  6. #6
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Cytuj Oryginalnie napisane przez maggu
    Ale najprościej jest podłączyć do VAG-a gdy sie zapali, tak jak to wspomniał MACH
    A czy jak zgaśnie to błąd zniknie ? Wydaje mi się ,że powinien zostać w komputerze i można go zczytać w każdej chwili ? Bo skoro się kontrolka zapala (nawet sporadycznie) to ewidentnie błąd jest.
    Nawet jak zgasnie kontrolka to blad zostanie zapisany w sterowniku i bedze mozna go odczytac VAG-iem

  7. #7
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ZILLION
    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    Cytuj Oryginalnie napisane przez maggu
    Ale najprościej jest podłączyć do VAG-a gdy sie zapali, tak jak to wspomniał MACH
    A czy jak zgaśnie to błąd zniknie ? Wydaje mi się ,że powinien zostać w komputerze i można go zczytać w każdej chwili ? Bo skoro się kontrolka zapala (nawet sporadycznie) to ewidentnie błąd jest.
    Nawet jak zgasnie kontrolka to blad zostanie zapisany w sterowniku i bedze mozna go odczytac VAG-iem
    wiadomo ze system ABS nalezy do samotestujacych sie systemow - czyli co pewien czas przeprowadzane jest testowanie calego systemu - jezeli blad ktory sie wczesniej pojawil nie pojawi sie przy nastepnym tescie to system zaczyna pracowac normalnie/poprawnie - przy wystapieniu bledu jest jednoczesnie zapisywany kod bledu w sterowniku... i tutaj pojawia sie pytanie: czy ten blad po ilus tam testach nie kasuje sie?? bo z tego co pamietam jeszcze z wykladow na temat ABSu itp to i kod powinien sie po jakims czasie kasowac
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skierniewice
    Auto
    Audi A6 Avant
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Błąd zostaje. Wyskasujemy dopiero vagiem.
    A6 AVF jeszcze seria & Golf III Traktor

  9. #9
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kris
    Błąd zostaje. Wyskasujemy dopiero vagiem
    potwierdzam w 100%. Mialem kiedys przypadek po wymianie tuleji na wachaczach i koncowek drazkow ze zapalila mi sie kontrolka ABS a chodzilo dokladnie o kat skretu. po ustawieniu geometrii kontrolka zgasla i tak sobie jezdzilem jakos 2 miechy. Po tym czasie przy okazji podpinania kompa sprawdzilem ABS i wciaz widnial tam ten blad. Trzeba bylo wykasowac go VAGiem.

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Naprawa ABS

    Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy raz więc z góry przepraszam jeśli coś naknocę. Mam taki problem. Ostatnio zapaliła mi się kontrolka ABS wiec podłączyłem się pod kompa i pokazało, że padł prawy czujnik ABS. Zabrałem się więc za wymianę. Wszystko poszło gładko z tym, że zauważyłem, że przy starym czujniku nie było na kablach żadnej wtyczki tylko był on podpięty wsówkami do czujnika i zaizolowany taśmą. Więc zrobiłem tak samo i teraz po tygodniu jazdy znów co jakiś czas zapala mi się kontrolka ABS. Co mam teraz robić? Czy szukać jakiejś wtyczki na szrocie czy lepiej połączyć te kabelki z czujnikiem? Proszę o jakąś fachową poradę i z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •