Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Odnawianie gałki zmiany biegów

  1. #1
    Norco's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pszczyna
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Smile Odnawianie gałki zmiany biegów

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Parę miesięcy temu mojej niuni przetarła się skórka na gałce zmiany biegów Pierwszą myślą było, że kupię sobie nóweczkę S-line, jednakże miałęm sporo innych wydatków i musiałem wstrzymać się z tą decyzją. A gałka coraz bardziej się przecierała ...


    W końcu wpadłem na pomysł, żeby tymczasowo zerwać skórkę i żeby gałka była "plastikowa." Zerwałem górny kapsel, naderwałem lekko szew i okazało się że po obu stronach gałki widoczny jest rowek. Wyglądałoby to nieestetycznie dlatego zaprzestałem dalszego zrywania.


    Chwilę pokombinowałem i wpadłem na pomysł by samemu obszyć sobie tą gałeczkę. Miałem kawałek czarnej skóry, solidnej nici, wolnej chwili i chęci, więc przystąpiłem do dzieła. W pierwszej kolejności owinąłem gałkę kartką papieru i na jej podstawie zrobiłem wykrój skóry (z dużym zapasem materiału). Obszyłem jej końce i miałem gotowy "pokrowiec."


    Obszywałem to bordową nicią, jednakże nic to nie przeszkadzało, bo każdy szew był niewidoczny

    Następnie pierwszy przymiar ... pasowało idealnie. Naciągnąłem skórkę maksymalnie jak się dało by odpowiednio się dopasowała. Następnie obciąłem nadmiar skórki w górnej części gałki zostawiając ok. 1 cm zapasu by to wszystko ponapinać. Zostało to obszytę "na gwiazdkę" czyli naprzemiennie przeciwległe końce były ze sobą łączone, aż do całkowitego naciągnięcia skórki. Następnie użyłem klej do butów by to wszystko ze sobą posklejać Na szczęście szybko schnął (ok. 10 minut) więc długo się nie naczekałem Przykleiłem górę i główną robotę miałęm już za sobą. (zdjęcia już z klejem)


    Teraz czas na spód. Obwiązałem ją wokół nicią w celu głębszego umieszczenia skórki w gałce i dodatkowo naciągnęło ją to bardziej
    Potem pozostało już tylko zamontowanie tego plastikowego pierścienia i zamontowanie całości z meszkiem. Poniżej fotki gotowej roboty


    Czas trwania ok 2-2,5 h
    p.s. teraz chciałbym sobie odnowić kierownicę... ale to już chyba zlecę komuś by zrobili to za mnie
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-12-15 o 03:14
    (___\==oooo==/___)

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Także obszyłem swoją gałkę zmiany biegów. A co do kapselka to aby go odnowić wystarczy oszlifować go papierem ściernym o drobnej ziarnistości i wygląda wtedy jak nowy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •