Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 29

Temat: AUX - chorus

  1. #1
    _XaL_
    Guest

    Question AUX - chorus

    Witam.

    Już na wstępie chciałem zaznaczyć, że w ogole nie mam doświadczenia z tego typu ingerencjami w samochód, więc proszę o raczej rozwinięte podpowiedzi

    Otóż chciałem sobie posłuchać muzyki z odwarzacza [out: minijack,czyli standard] lub zwykłego flashdrive'a w moim autku :] Teraz mam kilka koncepcji odnośnie jak to zrobić i w związku z tym prosiłbym o jakieś opinie i porady oraz ewentualne doświadczenia w tek kwestii. Więc tak:

    Opcja 1: Ponieważ mam jeszcze starą konsolkę chorus'a, z wejściem na kasety, to myślałem nad kupieniem sobie takiego adaptera a'la kaseta, który się wsadza normalnie do slotu, a z kieszeni panelu wystaje mi kabelek podpięty do mp3 (zapewne wiecie o co chodzi, więc nie będę tłumaczył jak niewidomemu kolorów)

    Opcja 2: Kupno transmitera fm, z wejściem na usb i aux. Rozwiązanie jest o tyle proste, że łatwo można wszystko wyciągnąć, sprzedać, wyczyścić czy przenieść do innego auta. Minus jest taki, że mimo wszystko taki badziew jednak szpeci troszkę deskę rozdzielczą, a pozatym nie wiem jak się ma jakosć takiego dźwięku.

    Opcja 3: Ostatnim moim pomysłem jest wmontowanie sobie w panel [np. w jeden z ślepych guzików port usb, podłączony do jakiegoś przetwornika czy innej magicznej rzeczy który byłby wpięty zamiast kasety] A wejście aux sobie też osobno wpiąć gdzieś np na dolnej pułeczce, albo w schowku, co by mi się kable nie plątały po aucie.

    Co dalej?
    Teraz moja prośba jest taka, aby każdy kto ma do powiedzenia coś na ten temat skomentował którąś, któreś lub najlepiej wszystkie trzy opcje jakąś konstruktywną krytyką (bądź aprobatą ) i skupił się na poziomie trudności wykonania danego zabiegu oraz na jakości danego rozwiązania. Proszę też o uwzględnienie aspektów ekonomicznych

    A, no i oczywiście własne sensowne sugestie oderwane od moich dotychczasowych pomysłów jak najbardziej mile widziane

  2. #2
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    powiem Ci tak:
    opcja 1sza chyba najlepsza i najtansza..mam osobiscie cos takiego, kupilem taka kasetke za 12 zl i gra dobrze (wbrew opiniom ze niby na dziurach przeskakuja piosenki itp.. - nic takiego sie nie dzieje). fakt ze troche ten kabelek moze "szpecic" ale mysle ze jest ok
    jesli chodzi o druga opcje to wg mnie odpada, mam transfmiter fm w telefonie i gra to fatalnie, po 1sze ciezko znalezc czestotliwosc aby nie przebijalo inne radio, po drugie jak juz znajdziesz to czesto gupi sie po prostu sygnal :/
    opcja 3 ? chyba zbyt wiele roboty... ; o

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    _XaL_ bardzo podobny temat już istnieje:
    Audi A3 i Audi S3 - Klub miłośników samochodów > Techniczne > Car Audio, CB, Nawigacja
    [Audio] - stare dobre radio + zmieniarka czy nowe na płyty?

    Kaseta to dobra sprawa o ile Ci nie będzie przeszkadzać majtający się kabel. Mnie już to wkurza i będzie zrobione wyjście na grajka profesjonalnie.
    Do oryginalnego radia będzie podpięty adapter w miejsce kostki do zmieniarki. Adapter ten będzie emulował sygnał z grajka na sygnał ze zmieniarki, czyli na kanale zmieniarki będziemy słuchać piosenek z grajka.
    Tak jak już pisałem w innym temacie opis instalacji będzie w dziale warsztat, ale muszę znaleźć czas. Na pewno za kilka dni sie za to wezmę.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  4. #4
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Zdaje sobie sprawę z zachodu ktory by mnie czekal przy opcji 3, ale jestem gotow sie tego podjąć

  5. #5
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    a nie lepiej kupic tobie nowe radio? Fabryczne radia zadnych rewelacji nie robia jedyne co to moze troche komponuja sie z deska a nic pozatym.
    Ale jak juz tak naprawde chcesz zostac przy fabrycznym to transmiter odradzam bo to jakosc jest zerowa, a powiedzial bym ze nawet jak zlapiesz dobra fale to muzyka z radia ma lepsza jakosc. Z tym USB to raczej watpie zeby cos takiego sie tobie udalo, a jak juz to zaplacisz tyle ze mozna kupic nowe dobre radio. Jedyne wyjscie to kaseta ktora i tak musisz podlaczyc do jakiegos zrodla dzwieku (mp3,4, "łokmen" czy co tam chcesz).
    Wiec podlicz sobie za ile mozesz sprzedac swoje radio, ile musisz wydac na jakies transmitery kasety czy na co sie zdecydujesz, jesli nie masz to ile musisz zaplacic za te zrodlo dzwieku, a te zrodlo to trzeba zrobic zasilanie na stale wiec kolejne kable a i tak musisz miec to wszystko na wierzchu bo jakos utwory musisz zmieniac.
    aha albo zmieniarka Cd tylko nei wiem czy do niego podejdzie
    Ostatnio edytowany przez siwylbko - 08-06-09 o 11:01

  6. #6
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    No i od razu tak trzeba było

    Tak więc zostaje przy kasecie i finito. Dzięki za opinie.

  7. #7
    Holek1984's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zmieniarka usb fajna sprawa, tylko ze nie podjedzie do chorusa I - wiem bo mialem ten problem. To radio nie obsługuje zmieniarki. Najpierw kupiłem zmieniarke i do podłączania i zonk. Wkurzyłem się i zakupiłem radio concert I i pod niego bez problemu zmieniarkę usb da się podpiąć. Koszt zmieniarki to ok 360 zł. Pozdro
    172 KM i 375NM - by Compsport

  8. #8
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Hm... A które radia byście polecali, jeśli jednak bym planował wymienić całośc tej elektroniki? Tzn pytam, które mają czytniki usb i ile kosztują mniejwiecej takie sprzęty Albo chociaż podajcie nazwy czego mam szukać, coby Was nie kłopotać

  9. #9
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To tylko przyklady. Ceny zaczynaja sie od 550zl na alledrogo.
    ALPINE iDA-X300
    ALPINE CDE-10xR

    Zawsze mozna poszukac czegos z Pioneer'a, Kenwood'a i innych firm. Wszystko zalezy ile chcesz wydac na radio i co od niego oczekujesz.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  10. #10
    _XaL_
    Guest

    Domyślny

    Hm... co prawda nie znam się i liczyłbym na jakąś pomoc w tej kwestii albo chociaz jakieś wstazówki

    Otóż najbardziej interesowałoby mnie radio, które ma usb/aux/czytelny wyświetlacz oraz wygodne klawisze. Nie chodzi o jakies super bajery, tylko o funkcjonalność Ważne żeby grało czysto.

    A co do kwoty... hm... no powiedzmy że okolice 5stów... Oczywiście im mniej, tym mam więcej funduszy na inne zabiegi, ale wyższą cenę też przebolę

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •