Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 35

Temat: problem z adaptacją przepustnicy

  1. #1
    wielki1111's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. Sławna, ZSL
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny problem z adaptacją przepustnicy

    wyczyściłem przepustnice i szukam jak ją zaadaptować, wiem wiele pisano już tu o tym na forum ale ja mam problem. mam vaga wersja 4,9 i nie mam pojęcia jak w nim ustawić przepustnice załączam fotkę. wchodzę w silnik i co dalej? znalazłem to:
    Zapłon włączony, silnik nie pracuje!
    [Wybór]
    [01 - Silnik]
    [Bloki pomiarowe - 08]
    Wybierz grupę "098" (lub grupę "001" w niektórych pojazdach wyposażonych w sterowniki SIMOS
    i Marelli np. silniki ADY i AEE).
    [Idź!]
    [Przełącz na Nastawy - 04]
    Po przełączeniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:
    "Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji. Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i zauważyć jak zmieniają się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.
    System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund, po czym można ponownie przełączyć na :

    [Bloki pomiarowe - 08]

    ...i gotowe.


    ale nic nie kumkam z tego bo nie mogę tego tu znaleźć może ktoś napisze krok po kroku co i jak, będę bardzo wdzięczny

  2. #2
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny problem z adaptacją przepustnicy

    Koledzy proszę o pomoc. Dzisiaj przeczyściłem przepustnicę i po odpaleniu obroty świrują na maxa. Wiem że trzeba dokonać adaptacji ale mam taki problem że gdy wejdę w VAG'a (eng.) daje na ENGINE to z całej listy mogę wybrać tylko FAULT CODES, reszta przycisków jest niedostępna :/ Mam też VAG'a PL i VW Tools i w tych dwóch programach można wybrać wszystko. Głównym problemem jest to że nie wiem jak tego dokonać na VAG PL lub VW Tools. Mam instr tylko do ang. vaga -> http://www.vag-com.pl/adaptacja-przepustnicy.htm
    Proszę o wytłumaczenie krok po krok na co kliknąć i co wpisać bo w polskim, po wejściu na silnik są całkiem inne przyciski

    Jeszcze takie pytanko, czy faktycznie bez adaptacji mogą tak obroty falować i czy może być słabszy? Mam silnik 1.6L więc chyba muszę wykonać procedurę adaptacji: "w pojazdach z tradycyjną linką gazu" ale czy "001" (patrz instrukcja) ze sterownikiem SIMOS ???

    Z góry dzięki za pomoc !!!

  3. #3
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

  4. #4
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przeszukałem całe forum i nikt nie opisuję jak dokonać adaptacji za pomocą VW Tools, każdy piszę że to robił ale nikt jak to zrobił :/

  5. #5
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Też miałem to co Ty. Vag nie chciał wejść w bloki silnika. Do adaptacji użyłem VW tools. Wchodzisz w silnik potem data blocks i ja chyba przywróciłem ustawienia fabryczne na kanale 098 albo 001. Dodatkowo niech silnik będzie rozgrzany i rób to na wyłączonym silniku.

  6. Podziękowania dla stuleyy za pomoc w problemie

    Axl2 (10-06-09)

  7. #6
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Stuleyy, robiłem tak jak ty VWTool. Leci jakiś wykres, czekam 5min i go wyłączam bo sam tak może caly dzień. Bo włączeniu silnika zero efektu kurcze nie wiem co z tym zrobić. Wie ktoś czemu w ogóle VAG widzi tylko przycisk "FAULT CODES" ? czemu inne przyciski są nie dostępne jak połączenie z silnikiem jest a VAG to pełna wersja ?

  8. #7
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jak robię przez VAG'a to na ENGINE wyskakuję tylko to do wyboru:



    Natomiast na VWTool daję BLOKI DANYCH i wpisuję najpierw "098" ACCEPT potem "001" ACCEPT i leci taki wykres:



    Nie wiem czy to dobrze robię ale efektu żadnego czemu ten VAG nie widzi większości funkcji/

  9. #8
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W vw tools dobrze robisz. Dokładnie tak jak trzeba, z tym że nie wiem na którym kanale masz przepustnicę. Ja też mam sterownik simos i tam podobno trzeba na kanale 098 czy tam 001, to w końcu nie wiem :/ a próbowałeś to robić na odpalonym silniku?

  10. #9
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    "a próbowałeś to robić na odpalonym silniku?"
    http://www.vag-com.pl/adaptacja-przepustnicy.htm
    "stuleyy" nie wprowadzaj zamieszania sam doczytaj i instrułuj innych -

    PODCZAS WYKONYWANIA POWYŻSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAĆ PEDAŁU GAZU I SILNIK NIE MOŻE BYĆ URUCHOMIONY.

  11. #10
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no właśnie nie robiłem an uruchomionym silniku bo mam troche stracha że coś strzeli ;p a ile mam czekać aż dokona adaptacji w tym VWTool ? bo nie wyświetla żadnego zakończenia procesu a po drugie słyszałem że jak się adaptuję przepustnicę to słychać jak cyka a u mnie nic :/ lipa

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •