Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 35

Temat: problem z adaptacją przepustnicy

  1. #11
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    marcinos80 przeczytaj dokładnie mój wcześniejszy post
    "Też miałem to co Ty. Vag nie chciał wejść w bloki silnika. Do adaptacji użyłem VW tools. Wchodzisz w silnik potem data blocks i ja chyba przywróciłem ustawienia fabryczne na kanale 098 albo 001. Dodatkowo niech silnik będzie rozgrzany i rób to na wyłączonym silniku."
    Pytałem się czy aby na pewno kolega robił to na wyłączonym silniku! Ja stawiam na nie do końca wyczyszczoną przepustnicę.

  2. #12
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nic nie cyka ! U niektorych slychac nastawianie tzn przestawianie sie jej .Czas kilka sekund i gotowe.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1334165.html
    Nic do banki jak ci nie wychodzi sama sie nastawi po przejechaniui 80-100 kilosow wiec nic na sile .Jak nie wychodzi adaptacja to zostaw.Pozdrawiam

  3. #13
    stuleyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Znalazłem coś takiego na forum Golfa
    "Nie wiem czy Ci to cos pomoze. Ja mialem troche inny problem, nie mogelm sie za nic polaczyc ze sterownikiem silnika, z innymi bezproblemu np. ABS, AIR BAG. Z silnikiem to czasm udalo mi sie tylko bledy odczytac nic wiecej.

    Jednak udalo sie, odlaczylem - od aku i wtyczki od kompa( na podszybiu) na 0,5 h. PO tym zabiegu polaczylem sie wkoncu z silnikiem i moglem zaadoptowac przepustnice ale tylko z wersja programu vag-com 208.1. Rozgrzej silnik do 90 C i skasuj bledy, powinno pojsc.

    Napisz jeszcze jaki to rok?, bo slyszalem ze z 2003 sa tez problemy i wtedy VWTool pomaga."

    I jeszcze jedno skasuj najpierw wszystkie błędy.

  4. #14
    norbivr6's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    DGL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Oooo kolego zapomnij Też mam AKL i meczylem się z adaptacja w cholere czasu... Próbowałem na milion sposobów, aż w końcu klema na noc została ściągnieta. Próbowałem 3,11, 4,09, VwTool'em, polskim VAG'iem... Nic, nie da się Na 098 jest co prawda przepustnica, ale wartości po przejsciu w "Basic settings" zmieniają się przez 2 sekundy a potem nic się nie dzieje. Proponuje pojezdzic troszkę aż się sama zaadaptuje...

  5. #15
    Axl2's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A jest to pewne ze sie sama zadoptuje?? ile miej wiecej to trwa bo juz zrobilem 80km i mimo ze czuje minimalna roznice (obroty juz nie tak mocno faluja) to nic po za tym

  6. #16
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    80-100 km.Jesli wyczysciles dokladnie i polatasz te 100km powinna sama sie nastawic a zbytniej roznicy w mega przyspieszeniu nie masz co liczyć Chodzi o te nieszczesne falowanie obrotów-powiny sie unormować-byc na jedny stałym poziomie.Pozdrawiam

  7. #17

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    sieradz
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    witam kolege, niestety tez mam taki problem dzisiaj byłem u kolegi na vag-u i tez nie moglismy doisc co sie dzieje

  8. #18

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobyłka (pod Wa-wą)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam kolegów.
    Może i odgrzewam kotleta ale sprawa dotyczy również mnie i liczę że komuś pomoże.

    Żeby nie było - szukajka była użyta wielokrotnie na różne sposoby, jednak na forum były jedynie instrukcje do programu VAG COM (nie pamiętam jaka wersja)

    Post dotyczy Polski VAG 4.9

    Po wyczyszczeniu przepustnicy jałowe utrzymywały się na początku na poziomie 1600 rpm, z czasem spadały do 1200 rpm. Irytujące niemiłosiernie. Znalazłem info aby polatać 80-100 km i samo się zaadaptuje - u mnie nie pomogło. Pognałem do sklepu, kupiłem interfejs za 50 zł (ponoć tania podróba - a działa). DO kabla był dołączony Polski VAG 4,9

    Wykonywałem dziś adaptację przy użyciu Polski VAG 4.9. Instrukcję jak to wykonać znalazłem gdzieś na elektrodzie.

    Oto mój sposób, zaczynamy:

    1. Podpinamy wszystko jak w każdej metodzie - zapłon włączony, silnik nie pracuje, nagrzany, noga z dala od gazu!
    2. W programie wybieramy SILNIK
    3. następnie ADAPTACJA -> w "kanał" wpisujemy "0" -> zapis ( to po to by skasować wartości wyuczone)
    4. BLOKI DANYCH -> w lewym górnym rogu wybieramy kanał 1
    5. Prawy górny róg klikamy "USTAWIENIA PIERWOTNE" zaczyna lecieć jakiś liniowy wykresik. Nie wyświetla się żaden komunikat o adaptacji. Dla pewności poczekałem aż wykres przeleci 3 razy ekran.
    6. Klikamy z powrotem na BLOKI DANYCH i gotowe.

    Zamykamy wszystko, zapłon na off. Odpalamy i powinno działać.

    Odpaliłem, obroty ładnie leżą (kreska poniżej 1000). Przejechałem kawałek, pododawałem gazu na różne sposoby i wszystko jest ok. Jałowe nie falują i są na prawidłowym poziomie.

    Pozdro!

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jaros - chce Cię uświadomić że adaptacji to Ty nie przeprowadziłeś Co najwyżej skasowałeś wartości wyuczone sterownika.
    Adaptacje robi się na 98 kanale w akl.

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobyłka (pod Wa-wą)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cóż... za bardzo nie ogarniam. W takim razie to nie opis adaptacji a opis usunięcia wartości wyuczonych Wykonałem instrukcje które znalazłem w necie.

    W każdym razie mi pomogło - jest znacznie lepiej.


    Bez kitu... brakuje porządnego opisu do tego programu. Działa bezproblemowo, bez błędów a nikt go nie używa... W przypadku VAG COM coś mi się krzaczyło ciągle. Jedne wersje nie widziały w ogóle interfejsu a inne się wyłączały jak cokolwiek chciałem klinkąć...

    Skoro usunięcie wyuczonych nastawień powoduje przywrócenie uchylenia klapki przepustnicy do wartości pierwotnej - co sprawia że obroty jałowe wracają na właściwy poziom, to jaki efekt daje adaptacja?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •