Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 35

Temat: problem z adaptacją przepustnicy

  1. #21

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Problem po adaptacji przepustnicy

    Witam miesiąc temu kupiłem A3 1.6 97r. Jak to przy tych silnikach obroty lekko falowały, więc podjąłem się czyszczenia przepustnicy oraz przepływomierza. Nagaru było sporo nadmienię że przepustnica była wymieniana dwa lata temu, bynajmniej tak mówi faktura którą otrzymałem przy zakupie. Wymieniłem czujnik temperatury powietrza zasysanego, który znajdował się za przepustnicą w tym rozwiązaniu. Podjąłem się adaptacji przepustnicy sterownik SIMOS HS2153 kanał 01 wszystko zgodnie z tym co było napisane na forum. Moja próba adaptacji była podjęta programem VAG-COM 3112. Niestety ale po czyszczeniu i mojej pseudo adaptacji z jednej strony było lepiej bo jak wciskam pedał gazu to wchodzi równo na obroty, a wcześniej miał przeskok tak jakby przepustnica przycinała się. Teraz natomiast jak włączę silnik nadal lekko falują obroty tak na 900 utrzymują się , ale po lekki wciśnięciu pedału gazu obroty same podchodzą do 2000. Po takiej sytuacji stwierdziłem że moja adaptacja nie powiodła się podjechałem do mechanika żeby zaadoptował przepustnice według niego przeprowadził adaptację aczkolwiek nic się nie zmieniło. Znajomy z pracy pracował w serwisie vw podpowiedział żeby odłączyć plusa od akumulatora i zobaczyć czy przepustnica po ponownym podłączeniu ustawia się. Dziś zrobiłem tak jak powiedział i niema reakcji załączyłem zapłon odczekałem aż zagrzeje się do 90 stopni i do puki nie wcisnąłem pedała gazu wskazówka utrzymywała się na 900 obrotach. Niestety po wciśnięciu gazu sytuacja ta sama. Nadmienię że sprawdzałem plakiem czy nie ma nieszczelności obroty nie zmieniały się. Mechanik który mówił że adoptował przepustnicę powiedział że wydech jest nieszczelny i dlatego obroty mogą falować. Myślę że może to być przyczyna tego lekkiego falowania ale jak na moje oko albo adaptacja nie udana albo przepływomierz zepsuty lub przepustnica. Sam już nie wiem. Podpowiedzcie bo sam już nie wiem co mam robić. Myślałem żeby samochód oddać do mechanika ale jak on tak będzie naprawiał jak adoptował to słabo to widzę.

  2. #22

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Przyczyną był nieszczelny układ wydechowy przed sondą lambda. Przez co sonda podawała złe parametry i obroty podnosiły się.

  3. #23

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Przepustnica wyczyszczona
    Adaptuje zgodnie z poradnikiem na forum i mam takie coś
    kanał 098 próba kanału 060


    Obrazu są czyste z internetu tylko przedstawiają mój problem. Widziałem na wideo poradnikach że to powinno inaczej wyglądać i powinna być wzmianka o adaptacji przepustnicy itp.
    8l 1.6 AEH
    Przeleciałem wszystkie kanały i nic

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

  5. #25

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    na vagu tak to dokładnie wygląda nie ma nic o adaptacji robie wszystko według poradników

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A jaka tam przepustnica jest? jaki sterownik?

  7. #27

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    zwykła na linke sterownik simos
    Wygląda to tak jakby w ogóle nie było kontaktu z nią
    Co tu robić kupować używaną ?

  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny VAG problem z połączeniem

    Witam,
    chciałbym wyczyścić przepustnicę, a później wykonać adaptację za pomocą programu VAG-COM 311.2 PL. Jednak po przełączeniu na zapłon (nie uruchamiając silnika) mam problem z połączeniem się z komputerem auta. Po odpaleniu samochodu bez problemu mogę wejść w moduł Engine. Natomiast za pomocą Polskiego Vaga 4.9 nie ma tego problemu, jestem w stanie połączyć się z engine na zapłonie (bez odpalonego silnika), jednak nie wiem, jak w tym programie wykonać adaptację przepustnicy. Z góry dziękuję Wam za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

  9. #29

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dziwne. Może jest jakieś LPG, może pomogło by wyjęcie bezpiecznika? Może próbować z sample ratio... nie znam polskiego VAGa.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Auto posiada instalację LPG, Audi A3 8L 97' 1.6 + LPG. Jaki dokładnie bezpiecznik masz na myśli?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •