Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 73

Temat: Problem z licznikiem

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Question Problem z licznikiem

    Witam. Mechanik zdiagnozowa? mi usterk? licznika. Polega to na tym, ?e pokazuje zdecydowanie za wysok? temperatur? i zapala si? kontrolka temperatury. Auto bylo podpinane pod komputer i na komputerze pokazuje normalna temperature.

    Stad tez chce wymienic licznik. Jeden juz kupilem... ale okazalo sie ze nie jest do tego modelu, poprostu nie znam sie tak bardzo na samochodach i zamowilem licznik firmy VDO o numerach 8LO 920 900 C podczas gdy z tego co sie dowiedzialem potrzebuje licznik firmy Jeager 8L0 920 900 N.

    Pisze poniewaz znalazlem drugi licznik na allegro 8L0 920 900 F
    oto link: http://www.allegro.pl/item646039122_...2_fiz_fis.html

    Pytanie czy bedzie pasowal? Od mojego rozni sie jeszcze tym, ze na moim jest D02 i pod spodem 001, a na allegro jest D52 004.

    Prosze o odpowiedz.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 21:18

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ełk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    nie , stary
    ty potrzebujesz 8L0 919 XXX

    licznik bez canu model przedliftowy

    ale lepiej i tak podaj rok produkcji auta

  3. #3
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Kolego a może zacząłbyś od kalibracji wskazówki temperatury cieczy chłodzącej?
    Było gdzieś na forum nawet całkiem niedawno.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  4. #4
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    najpierw napisz jaki rok auta, a najlepiej pokaz zdjecie i wszystko bedziemy wiedziec...
    mysle ze na 100% twoj stary licznik jest do naprawienia
    w razie czego zapraszam na priv
    Ostatnio edytowany przez mieto3 - 12-06-09 o 09:44 Powód: Automatyczne łączenie postów
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Walbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam, przepraszam za zwloke, ale bylem na wyjezdie. Otoz rok produkcji auta jest 2001. Nie jestem teraz wstanie zrobic zdjecia gdyz wciaz jestem na wyjezdie autem sluzbowym. Wyglada to tak, ze praktycznie po odpaleniu stacyjki licznik z temperatura startuje nie od 0 a od + 20 stopni. Nastepnie stopniowo wzrasta, lecz poczatkowo zatrzymywalo sie to na okolo 110-120 stopniach. Teraz dochodzi do tego, ze wskaznik leci do samego konca 'zamykajac' licznik. Wielokrotnie podczas jazdy bywa, ze jest sygnalizacja dzwiekowa i wlancza sie ikonka temperatury, po jakims czasie sama gasnie, za chwile znow sie wlancza..

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Poznań/Luboń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Licznik brzeczy

    witam wszystkich
    mam problem z licznikiem ot?? sobie brz?czy, a przy 100km/h zaczyna wariowa? nie stoi w miejscu tylko lata i nie wiem jak? pr?dko?ci? jad? czy kto? z Was mia? taki sam problem i mo?e wie jaka jest przyczyna czy jaka? linka jest za s?abo naci?gni?ta nie znam si? na tym. W sumie mam zamiar wymieni? go na ma?y fis czy b?dzie pasowa? taki http://www.allegro.pl/item1035595817...ki_europa.html do audi a3 99r automat ??
    pozdrawiam
    Agnieszka

  7. #7
    Snowflake_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi A3 1.8 T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    zrobic test wskazowek vagiem i zobaczysz bo moga byc wskazowki przestawione tzn w twoim przypadku tak jest z pewnoscia przerbialem ostatnio temat przestawiania wskazowki itp


    Powiem krotko kolega Mieto ma racje zna sie chlop na rzeczy powierz mu licznik a problemy znikna mnie uratowal od tego i jestem mu bardzo wdzieczny dobra starczy tej reklamy


    ja mialem tak smao tylko ze wskazowka od paliwa siadl lisniczek od wskazowki i wariowala

  8. #8
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Squall Pokaż post
    Witam. Mechanik zdiagnozowa? mi usterk? licznika. Polega to na tym, ?e pokazuje zdecydowanie za wysok? temperatur? i zapala si? kontrolka temperatury. Auto bylo podpinane pod komputer i na komputerze pokazuje normalna temperature.

    Stad tez chce wymienic licznik. Jeden juz kupilem... ale okazalo sie ze nie jest do tego modelu, poprostu nie znam sie tak bardzo na samochodach i zamowilem licznik firmy VDO o numerach 8LO 920 900 C podczas gdy z tego co sie dowiedzialem potrzebuje licznik firmy Jeager 8L0 920 900 N.

    Pisze poniewaz znalazlem drugi licznik na allegro 8L0 920 900 F
    oto link: http://www.allegro.pl/item646039122_...2_fiz_fis.html

    Pytanie czy bedzie pasowal? Od mojego rozni sie jeszcze tym, ze na moim jest D02 i pod spodem 001, a na allegro jest D52 004.

    Prosze o odpowiedz.
    Pozdrawiam.
    nie jest wcale wymagany jager, w 8L mia?em problemy ze wska?nikiem poziomu paliwa i wymieni?em licznik z Magnetti Marelli (pono? najbardziej wadliwe) na VDO i wszystko dzia?a?o pi?knie. Elektronik kt?ry mi wymienia? ten licznik zaskoczony by? sk?d go dorwa?em po takiej cenie (300zl) i z g?ry powiedzia? ze je?li nie b?dzie dzia?a? to od razu go ode mnie odkupi.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  9. #9
    Szymanek31's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam

    chłopaki mam mały problem apropo licznika i wskazówki od temp. silnika

    zaraz po uruchomieniu zimnego silnika, tj. np. po nocy wskazówka od temp silnika jest mniej wiecej na takim poziomie:



    (nie jest to konkretnie moj przyklad ale chodzilo mi o umiejscowienie wskazowki po rozruchu).

    Kiedy autko sie juz nagrzeje wskazówka jest za 90 stopni w prawą stronę. Moim zdaniem zanim na 90 stopni sie zatrzymac idzie dalej w prawo o taka odleglosc jaka jest od razu po rozruchu miedzy zerem a tym gdzie sie znajduje.

    Mniej więcej tak:


    I tutaj moje pytanie, czy mozna odkrecic licznik i palcem cofnac wskazówke na dol?

    Jak sprawdzam na kanale 49 wskazówka jest na równo 90 stopni przy 70 stopniach na klimatroniku.

    Moim zdaniem jak by wskazówka lezala i startowala od zera to po nagrzaniu zatrzymala by sie na 90 ale skoro jest za bardzo ku gorze po rozruchu jak silnik jest cieply to idzie dalej poonad 90 stopni..

    co o tym sadzicie?
    Moja Trójeczka
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?53722-A-tr%F3jka-by-Szymanek31!-nowy-gracik-prosze-o-opinie/page14

  10. #10
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    1.VAG i test zegarów
    2.Można rozkręcić i przestawić palcem jak vag powie ,że potrzeba (najlepiej wyciągnąć i włożyć ponownie w nowym położeniu).
    3. Miłego Dnia.
    Jest A6 3.0TDI V6 Quattro
    Była A3 1.9TDI ASZ 240KM - bał się jej nawet szatan !

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •