Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 73

Temat: Problem z licznikiem

  1. #61
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A kodowanie licznika jakie masz? Spotkałem się kiedyś z przypadkiem,że pływak w baku się zawieszał bo był źle złożony i też był problem z kontrolką rezerwy paliwa.

  2. #62

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W sumie to nie wiem xD Bo ja całości nie robiłem tylko podłączenie a znajomy programował. Z czytał mi pin ze starego licznika, zamontowaliśmy nowy, podłączyliśmy manetke, uruchomił mi oba kluczyki i tyle.

  3. #63

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    witam. Mam ostatnio problem z moja audi a3 8l 130 km 2002r. tyle ze porzedni własciciel załozył licznik od benzyny. Mianowicie zaczeło sie od wycieku płynu chłodniczego przy czujniku temeratury. W tedy zaczoł sie problem z licznikiem. Zaczoł latac wskaznik poziomu paliwa i predkosciomierz opadał i sie podnosił az w koncu spadł i sie nie podniusł. Po nocy wszystko było dobrze do 10km i znowu to samo. Podejzewałem ze czujnik predkosci został zalany i sie uszkodzil bo było tam sporo płynu. Wymieniłem czujnik na nowy zamienik i latanie wskazówki paliwa sie uspokoiło ale od predkosci nadal ma dziwne zachowania. Przy 20km/h skacze do 40 km/h i spada do 20. Na postoju czasami spada do 0 a zaraz sie utrzymije na 30km/h. błedów nie ma testy przechodzi normalnie na kilmatroniku w kanale 17 pokzuje dokładnie to samo co licznik. Może wie ktoś co może byc przyczyna . pozdrawiam

  4. #64
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gruby3217 Pokaż post
    Może wie ktoś co może byc przyczyna
    Masz typowy objaw psujacego sie licznika Jaegera .Nie ma sensu go naprawiac,bo problem powroci.Kup licznik z firmy VDO i bedziesz Pan zadowolony

  5. #65

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, posiadam licznik Jaegera 8L 09 209 00G 1/2 fis (polift 2001).
    Po przeczytaniu powyższych postów stwierdziłem, że ma typowe wady- fałszuje temp., paliwo, podświetlenie, migacze.

    Chciałem się na 100% upewnić, czy bez obaw mogę po prostu wymienić samemu ten licznik na dowolny VDO 1/2 fis lub też 1/1 jeśli taki akurat znajdę.

    Coś z elektroniki potrafię, ale akurat w tym temacie jestem zupełnie zielony, dlatego chciałem wiedzieć, czy zwyczajnie mogę wypiąć stary i wpiąć nowy bez jakiegokolwiek kombinowania, zabaw w przejściówki, przelutowywanie, itp.
    (Wiem, było to już sugerowane wcześniej przez użytkowników, ale wolę mieć podwójną pewność i wyczerpującą odpowiedź).

    Z góry dziękuję za porady !

  6. #66
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Podpinam się pod temat bo mam problem z licznikiem (prawdopodobnie).

    Wczoraj w nocy w trakcie jazdy zauważyłem że zegary nagle umarły (przestało działać podświetlenie, wszystkie wskazówki poopadały na 0, licznik przebiegu zdechł ALE działały kontrolki np. od zapalonych świateł czy zaciągniętego ręcznego). Po niedługim czasie nagle zegary wróciły do życia jak gdyby nigdy nic po czym za chwile znowu zdechły albo np. działało tylko podświetlenie licznika. Żadnych wariacji wskazań nie ma, po prostu albo działa albo nie.

    Zegary produkcji VDO, dziś podłączyłem vaga, błędów brak ale nie da sie zrobić output test. Od początku jak mam auto to nie działa kontrolka od ABS mimo uszkodzonej pompy.

    Czy to wina zegarów czy może coś innego zawodzi?

  7. #67
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Włącznik świateł czasami płata figle z oświetleniem wnętrza i zegarów.

  8. #68
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Albo kostka stacyjki. Do sprawdzenia też bezpieczniki, masa i stan połączenia kostek licznika.

  9. #69

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    EDIT/Fixed: Udało się zorganizować na dzisiaj świetną pomoc przy sprawdzeniu i podmianie licznika. Instrumenty zostały zamienione na VDO i przeprogramowane. Teraz działa klima, prawidłowy pomiar i wyświetlanie temperatury, poziomu paliwa. Zniknął również fałszywy alarm w trakcie jazd miejskich o ciśnieniu oleju. Możliwość wyświetlenia wartości spalania średniego jest super opcją. (dla zainteresowanych, trasa 190km z wynikiem 7,3 L/100km - stan faktyczny otrzymam jak napełnię bak). Dziala również zaprogramowane automatyczne blokowanie drzwi po rozpoczęciu jazdy, oraz odblokowaniu po wyjęciu kluczyka.


    Cześć. Chciałem prosić o poradę w sprawie licznika 8l0920900h w Audi A3 8L 1.8T z produkcji 11/2000.
    W najbliższym czasie będę wracał do siebie i podstawię samochód do elektryka ze sprawdzeniem instalacji, ale pomyślałem, że warto będzie spróbować samemu jeszcze poszukać i sprawdzić.

    Po sprawdzeniu i napełnieniu instalacji AC w Auto Polar Lublin, okazało się, że gdzieś komputer dostaje sygnał o trybie awaryjnym i nie włącza kompresora. Testowe włączenie z ominięciem działa. Prawdopodobnym winowajcą jest licznik. Nie działa wskaźnik temperatury i VAG na instrumentach podaje błąd zwarcia do masy. (jak wrócę do domu mogę podać więcej szczegółów z dokładnymi kodami). Wskazówka leży do zera i po uruchomieniu zapłonu czy też silnika, ustawia się jedynie na 60. Klimatronik podaje maksymalnie do 75 i wtedy już nie rośnie dalej. Również wskaźnik poziomu paliwa nie jest dokładny i podczas jazdy wacha się jego pozycja (może nie związane z padającym już ew. Jaeger'em ale pomyślałem, że podam). Czujnik temperatury wymieniałem. Nie sprawdzałem termostatu.

    EDIT: VAG nie podaje żadnych innych błędów elektrycznych. Jedynie silnik wskazuje na problem z sondą lambda gdzie opisuje zbyt dużą rezystancję wewnętrzną. Gdybyście potrzebowali jakiegoś odczytu z Vag'a mogę takowy w każdej chwili zrobić.

    Zauważyłem, że przy wpiętym bezpieczniku wentylatora przy zapłonie działa i nie wyłącza się jeden z wentylatorów (przy prawym reflektorze). Kiedy odpiąłem kompletnie licznik, wentylator na zapłonie już się nie uruchamia. Być może to właśnie przez brak licznika, ale pomyślałem, że może uda mi się wykluczyć czy licznik mając potencjalnie zwarcia, może powodować dziwne zachowania w elektryce.

    1) Co sądzicie o możliwości, że licznik może powodować tryb awaryjny uniemożliwiający uruchomienie kompresora?
    2) Macie może sugestie, co do sprawdzenia licznika, i może mieli byście dokumentację z rozpiską pinów? Mógł bym pomierzyć kostki i sam licznik.
    3) Sprawdzałem wstępnie przekaźniki i wygląda dobrze, ale może jeszcze jakieś sugestie co do pomiarów?
    4) Zapewne nie ma możliwości odpalenia silnika przez brak immobilajzera, ale czy istnieje jakiś sposób obejścia bądź częściowego podłączenia licznika? Np. podpięcie jednej z kości z A lub B?

    Zapewne i tak potrzebne będzie sprawdzenie dalej przez elektryka ale jako, że pierwszy samochód a i lubię pogrzebać, to chętnie jeszcze czegoś spróbuję.

    EDIT:
    Kody z ostatniego odczytu.

    Chassis Type: 8L - Audi A3/S3
    Scan: 01,02,03,08,15,16,17,22,35,37,45,55,56,57,75,76
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 01: Engine Labels: 06A-906-032-AUM.LBL
    Controller: 06A 906 032 DK
    Component: 1.8L R4/5VT 0001
    Coding: 11500
    Shop #: WSC 06435
    VCID: 6AA741AB0567
    WAUZXXXXXXXXXXX65 AUZ5Z0Y9163125
    4 Faults Found:
    16502 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Signal too High
    P0118 - 35-10 - - - Intermittent
    17584 - Bank1: O2 (Lambda) Correction Behind Catalyst: Control Limit Reached
    P1176 - 35-00 - -
    18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
    P1602 - 35-10 - - - Intermittent
    17522 - Oxygen (Lambda) Sensor; B1 S2: Internal Resistance too High
    P1114 - 35-10 - - - Intermittent
    Readiness: 0000 0000
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 03: ABS Brakes Labels: None
    Controller: 1C0 907 379 E
    Component: ESP FRONT MK60 0103
    Coding: 0019970
    Shop #: WSC 06435
    VCID: 2C2B87B3CF13
    No fault code found.
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 08: Auto HVAC Labels: Redir Fail!
    Controller: 8L0 820 043 H
    Component: A3 KLIMAAUTOMAT 0101
    Coding: 00040
    Shop #: WSC 06435
    VCID: 2D2D8AB7F409
    No fault code found.
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 15: Airbags Labels: 8L0-959-655-AI8.LBL
    Controller: 8L0 959 655 J
    Component: Airbag Front+Seite 4008
    Coding: 00104
    Shop #: WSC 06435
    VCID: 45FDD2174CB9
    No fault code found.
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 17: Instruments Labels: 8L0-920-xxx-17.LBL
    Controller: 8L0 920 900 H
    Component: KOMBI+WEGFAHRS. M73 D52
    Coding: 00144
    Shop #: WSC 00000
    VCID: 301393C3E33B
    WAUZXXXXXXXXXXX65 AUZ5Z0Y9163125
    1 Fault Found:
    01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
    29-00 - Short to Ground
    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 35: Centr. Locks Labels: 8D0-862-257.LBL
    Controller: 8D0 862 257 B
    Component: ZV-Pumpe, Funk D16
    Coding: 14913
    Shop #: WSC 06435
    VCID: 2C2B87B3CF13
    No fault code found.
    End --------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ostatnio edytowany przez Azathi - 25-08-18 o 20:27

  10. #70

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Zauważyłem, że mam problem ze wskazówkami zegarów dokładnie jak w linku poniżej.



    Zegary były wymieniane przez poprzedniego właściciela bo poprzednie padły. Dzieje się to po nocy czy generalnie dłuższym nieodpalaniu. Jak już się odpali, zgasi silnik a potem znowu zapali to tego problemu nie ma. Po ładowaniu akumulatora prostownikiem i podłączeniu do auta zegary zachowują się normalnie. Akumulator był sprawdzany testerem warsztatowy i niby w porządku no ale było to sprawdzenie nie z rana tylko już jeżdżonego auta czyli wtedy kiedy problem z zegarami nie występuje. Ponadto mierzyłem napięcie akumulatora po nocy czy 1-2 dniowym nie jeżdżeniu i jest to 12.2V-12.3V. Dlatego jednak mam wątpliwości czy to jednak nie akumulator. Tylko nie bardzo nie mam skąd wziąć innego dobrego akumulatora , żeby to sprawdzić bo w drugim aucie mam słaby jak do Audi bo coś koło 48aH. A może to jednak inna przyczyna. Nie chce wziąć nowego akumulatora a się okaże, że problem nadal istnieje szczególnie, że to chyba wrażliwe zegary i żeby ich nie popsuć. Ktoś wie w czym może być problem?
    Ostatnio edytowany przez CC/SC - 11-11-18 o 23:36

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •