Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 73 z 73

Temat: Problem z licznikiem

  1. #71
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Sprawdź amperomierzem ( miernikiem ) pobór prądu na aku. Robi się to tak że pomiedzy klemę a zacisk aku montujesz amperomierz i wyjmujesz bezpieczniki po kolei obserwując wskazania miernika. Szczególnie sprawdziłbym pobór prądu przez licznik.

  2. #72

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Sprawdź amperomierzem ( miernikiem ) pobór prądu na aku. Robi się to tak że pomiedzy klemę a zacisk aku montujesz amperomierz i wyjmujesz bezpieczniki po kolei obserwując wskazania miernika. Szczególnie sprawdziłbym pobór prądu przez licznik.
    Pobór prądu 0,3 A. Po wyjęciu bezpiecznika nr 15, pobór prądu to 0,04A. Zastanawia mnie, że po wyjęciu bezpiecznika podświetlenie zegarów nadal było tylko, że przygaszone. Tak ma być??
    Co do akumulatora to tydzień temu został wyjęty, nie ładowałem go i po tygodniu leżenia piwnicy miał napięcie 12,43V. Wczoraj go podłączyłem i po odpaleniu auta zachowanie wskazówek na liczniku normalne.
    Z tego co czytałem to ten bezpiecznik odpowiada m.in za lusterko wewnętrzne, przyciemniane Automatycznie. Wg nalepki we wnęce koła zapasowego posiadam w swoim aucie takie lusterko. Jak można je sprawdzić pod kątem eliminacji z przyczyny pobierania prądu. Można je jakoś odłączyć. Czy jednak wielce prawdopodobne, że to zegary?

  3. #73

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cześć,

    Ostatnio zacząłem grzebać w mojej A3 8P w poszukiwaniu usterki elektrycznej (podejrzewałem przerwę w obwodzie lub utratę masy, objaw był taki, że co kilka minut wywalało prawie wszystkie kontrolki i okresowo zanikał prędkościomierz i obrotomierz, VCDS odczytywał same błędy komunikacyjne po szynie CAN), jedną z rzeczy, które sprawdzałem był licznik. Otworzyłem go w poszukiwaniu zimnych lutów, wyglądał bardzo ładnie, więc go złożyłem i zamontowałem. Niestety po zamontowaniu jest całkowicie martwy. Czy może ktoś ma pomysł co mogłem uszkodzić? Chciałbym zaznaczyć, że nie ruszałem w nim nic, tylko rozłożyłem i złożyłem.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •