Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 73

Temat: Problem z licznikiem

  1. #31
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Add Pokaż post
    Witam a mój problem polega na tym że (mam pełny fis) działa tylko że nie da sie wszystkiego odczytac bo wyświetla wszystko "liniami" tzn. co druga linia pikseli jest tylko.Czytalem ze to przypadlosc naszych fisów. Czy muszę wymieniać caly licznik czy naprzwiają gdzieś to, prosze o ewentualny kontakt.
    wymieniam same LCD
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  2. #32

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi a3, passat b5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam wszystkich , jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość posiadam a3 z 1999 r ( rocznik modelowy 2000)
    moje pyt. dotyczy licznika 920( pół fis ) tzn.
    1.......na liczniku pokazują się zaniżone obroty silnika , wg. vcds jest wszystko dobrze w blokach pokazuje normalnie obroty na biegu jałowym 800-+ 50 a licznik pokazuje 0 dopiero po dodaniu gazu zaczyna się podnosić ale również oszukuje . Wywala bład czujnika hala ale podobno był zmieniany i dalej tak jest - vag jak już mówiłem pokazuje dobrze wię co? ---- licznik do wymiany ???
    2. temperatura na liczniku startuje od jakiś 60 st. i na rozgrzanym kończy się na około 100( nie sprawdzałem vag-iem ) wskazówka na liczniku po przekręceniu kluczyka wskazuje około 60 st. silnik sie rozgrzewa i wskazówka chyba już prawidłowo zaczyna wskazywać powyżej 90 st - około 100.
    3. Nie jestem pewien czy licznik jest oryginalnie z tego samochodu - jak już wspominałem to licznik 920 ( pół fis ) bez manetki zmiany ( z commanderem sie nie chce łączyć więc nie mam zbyt wielu info na jego temat ew. numer )


    4. Od kiedy były montowane liczniki 920??
    Z góry dziękuje za odpowiedzi .

    aaaaaaaaaaaa dodam jeszcze ,że wtyk do czujnika hala jest lutowany - na wtyku jest numeracja - czy ktoś ma może foto jak to wygląda oryg. tak abym sprawdził prawidłowość zlutowanych przewodów ????
    pozdrawiam

  3. #33

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi a3, passat b5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marokow Pokaż post
    Witam wszystkich , jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość posiadam a3 z 1999 r ( rocznik modelowy 2000)
    moje pyt. dotyczy licznika 920( pół fis ) tzn.
    1.......na liczniku pokazują się zaniżone obroty silnika , wg. vcds jest wszystko dobrze w blokach pokazuje normalnie obroty na biegu jałowym 800-+ 50 a licznik pokazuje 0 dopiero po dodaniu gazu zaczyna się podnosić ale również oszukuje . Wywala bład czujnika hala ale podobno był zmieniany i dalej tak jest - vag jak już mówiłem pokazuje dobrze wię co? ---- licznik do wymiany ???
    2. temperatura na liczniku startuje od jakiś 60 st. i na rozgrzanym kończy się na około 100( nie sprawdzałem vag-iem ) wskazówka na liczniku po przekręceniu kluczyka wskazuje około 60 st. silnik sie rozgrzewa i wskazówka chyba już prawidłowo zaczyna wskazywać powyżej 90 st - około 100.
    3. Nie jestem pewien czy licznik jest oryginalnie z tego samochodu - jak już wspominałem to licznik 920 ( pół fis ) bez manetki zmiany ( z commanderem sie nie chce łączyć więc nie mam zbyt wielu info na jego temat ew. numer )


    4. Od kiedy były montowane liczniki 920??
    Z góry dziękuje za odpowiedzi .

    aaaaaaaaaaaa dodam jeszcze ,że wtyk do czujnika hala jest lutowany - na wtyku jest numeracja - czy ktoś ma może foto jak to wygląda oryg. tak abym sprawdził prawidłowość zlutowanych przewodów ????
    pozdrawiam


    hmmmm, lipa to forum , zero odpowiedzi , heh lepiej chyba samemu zacząć naprawiać , głupie i dziwne pytania typu tablet w audi i jakoś odpowiedzi są -dziecinada i tyle . Proste i rzeczowe pytanie - olane. . Nawet moderator zamiast przenie mój wątek do odpowiedniego działu wywalił go do kosza . Żenada. Dziękuje i dowidzenia z takim forum

  4. #34
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marokow Pokaż post
    ...lepiej chyba samemu zacząć naprawiać...
    wszystko rzuciłem
    szkoda że wykazanie się odrobiną własnej inicjatywy sprawiło Ci kolego większy kłopot aniżeli napisanie postu
    liczniki modelowo i pisze jak byk
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...czka-z-softami
    szkoda również że tyle pisania przez innych idzie na marne a Ty nawet nie raczyłeś napisać jaka firma zegarów bo sporo by to wyjaśniło
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marokow Pokaż post
    ...dziecinada...Żenada...
    ot to
    Cytuj Oryginalnie napisane przez marokow Pokaż post
    ... Dziękuje...

  5. #35

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Kupię 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cześć
    mam problem ze swoim licznikiem 8L0920900H
    Opis:
    W momencie, gdy auto jest zimne podświetlenie, wskazówki oraz podświetlenie środkowej kolumny nie świeci. Gdzieś wyczytałem, że może to być problem z procesorem... Jeżeli auto ( może właśnie ten czujnik ) rozgrzewa się wszystko wraca do normy.
    Jak zlokalizować usterkę no i jak się jej pozbyć

  6. #36
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Wymienić licznik z Jaegera na VDO z pełnym FIS

  7. #37
    Pogromca's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    "misukin" Ja mam praktycznie to samo, na zimnym silniku nic praktycznie mi nie działa na liczniku, np nie świeci mi się esp, brak rezerwy i wskazówki wariują, jak się rozgrzeje to wraca do normy.
    Byłem u dwóch elektryków i jeden i drugi powiedział że do wymiany jest licznik lub procesor.
    Nie opłaca się kupować licznika bo wydasz ~400-500 zł a nikt ci nie da gwarancji ile to będzie działało , a elektryk który wymienia procesory (np. u mnie znajomy) daje 2 lata gwarancji.

  8. #38
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Na licznik VDO nie trzeba gwarancji. To prawda wydasz 500zł ale pozbędziesz się problemu na 100% a przy okazji zyskasz pełen FIS czyli bardzo przydatne doposażenie auta. Wymiana procesora nie rozwiąże problemu.
    Już nie jeden użytkownik Jaegera się o tym przekonał.

  9. #39

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Kupię 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Wymienić licznik z Jaegera na VDO z pełnym FIS
    Łatwo powiedzieć dodatkowa inwestycja w manetki + przewody. I czy on tak z komputerem sobie poradzi i wszystko będzie cacy pokazywać ?
    Dodatkowo jeszcze trzeba wiedzieć jak to zrobić

  10. #40
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Wszystko będzie ładnie śmigać. U siebie sam robiłem wszystko łącznie z dorobieniem wiązki i adaptacją. U kolegi nawet udało mi się zaadaptować taki licznik od Audi VDO łacznie z obsługą FIS w Seacie leonie 1m
    Co do zalet to wszystko masz na forum opisane.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •