Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 46

Temat: prawe swiatło (soczewka) problem

  1. #1
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny prawe swiatło (soczewka) problem

    jak w temacie opisze nizej co sie stalo : ( w skrocie)

    Dzis trasa Rzeszow Warszawa cacy odwiozlem kolezanke do domku... na zoliboz czy jak to sie pisze... jadac na ursynow... zaowazylem ze prawe swiatlo swieci mi przed samochod (jakies 3m i sie ucina tzn swieci w dol ) (wczesniej tego nie bylo na trasie wiec musialo sie stac w miescie ) i teraz jaka jest opcja ?

    - cos z silniczkiem ? wiem ze mialem spalony ale trzymal sie na swojej wysokosci ...
    - cos z tym od regulowania poziomu ? mozliwe ze na dolku podskoczyl i cos sie zeslizgnelo ?

    swiatlo jak patrzylem przed blokiem wygladalo normlanie nie to ze sie obsunelo czy cos... niestety nie mialem czym sprawdzic czy da sie podciagnac do gory... (sprawdze to dopiero jutro albo pojutrze...)

    Ale moze ktos mial taki przypadek ? co jeszcze moglo sie stac ze promiec swietlny zamiast jarac pobocze i przed siebie to swieci mi przed auto ...

    [ Dodano: Sro 27 Gru, 2006 01:36 ]
    rysunek pomocniczy normalnie jest tak :
    ^ ^

    -----

    ^ - to promien swiatla minimalnie prawy zawsze daje mocniej ale tutaj tego nie pokaze
    ----- - to przod auta

    teraz mam tak

    ^
    ----^


    poprostu swieci mi przed sam zdezak tak na 3m
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-10-15 o 19:21
    420 500 km
    1

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Proxa to ta sama kolezanka co zawsze czy inna?

    Moja pierwsza diagnoza na odlegosc: moze ta plastikowa glowka wchodzaca w taki plastik wyskoczyla gdzies na nierownosciach albo sie urwal ten plastik tak jak na zdjeciu.


  3. #3
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hanluk
    Proxa to ta sama kolezanka co zawsze czy inna?

    Moja pierwsza diagnoza na odlegosc: moze ta plastikowa glowka wchodzaca w taki plastik wyskoczyla gdzies na nierownosciach albo sie urwal ten plastik tak jak na zdjeciu.

    Obrazek
    nie ta sama inna... (starsza fajniejsza )

    a ta glowka nie wiem gdzie jeest mozesz mi mniejwiecej powiedziec czy dojde do tego sam pod blokiem bez wiekszych rozbieran auta ? czy widac to po wyciagnieciu np zarowki itp ? innej diagnozy nie postawie... bo nie mam jak rozkrecic auta pod blokiem ... w razie czego serwis mnie czeka...

    a jesli sie urwala to jaki jest koszt nowej
    420 500 km
    1

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Proxa
    nie ta sama inna... (starsza fajniejsza )
    rozumiem. tak trzymaj!

    Sam do tego dojdziesz. zdejmiesz te klapke z tylu lampy i juz powinienes widziec jak i co.Jak nie to wyciagnij ten silniczek do regulacji wysokosci i powinno byc wszystko jasne.

    Koszty tych czesci nie wiem. Ja sie pytalem w ASO bo mialem ten plastik urwany ( widac na zdjeciu) i nie mozna go bylo kupic tylko ewentualnie silniczek mozesz kupic. Ten plastik kupilem wtedy na allegro u uzytkownika o nazwie "VW-AUDI" i chcial tylko na przesylke.

  5. #5
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Witam

    no dzis okazalo sie za da sie regolowac swiatla swiatlo dokladnie to prawe i podnioslem je do gory i cacy ale przejechalem 30km i znowu opadlo lol dlaczego tak sie dzieje ? to ten silniczek musze kupic czy co ? Bo jednak wraca do dolu caly czas moze ktos zna przyczyne czy to to co napisal hanluk?

    [ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 13:37 ]
    temat aktualny !

    to na foto co dales Hanluk to silniczek jest i gdzie go sie montuje ? to taka kostka podpieta z tylu do swiatla dobrze mi sie wydaje ?

    bo napewno mi nie dziala silniczek prawej lampy wiec moze to przez to ? :/ gdzie jest to z foto co wyzej dales masz jakis obraz z etki ... bo ja widzialem po otowrzeniu klapy ze obok zaslonki od tylu jest podpieta taka kostka to jest silniczek ? to mam wymienic ? oco kaman

    ps i jakie sa koszta w ASO i od kogos... :/ bo jak roznica 10-20zl to jade do aso po to pewnie ...

    [ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 13:38 ]
    ps teraz swiata od 2 dni stoja na swoim poziomie troche wyzej niz normanie ale podnioslem lekko prawe i lewe i narazie siedzi... ale pewnie niebawem znowu sie cos spieprzy wiec chialbym wiedziec co i jak
    420 500 km
    1

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Proxa ale namieszales juz sam sie gubie.
    ta kostka o ktorej piszesz to prawdopodobnie ten silniczek zobacz sobie na zdjeciu ktore dalem czy tak kosta tak wyglada jak na zdjeciu i czy idzie do nie kabel. najlepiej nie wyciagac tego silniczka bo trudno go pozniej trudno wlazyc i musialbybys do Mach-a jechac
    jak otworzysz klape z tylu lampy to widzisz wentrze lampy i widzisz tez czy ta glowka z tego silniczka siedzi w tej bialej czesci czy nie . jak nie to silniczek nie reguluje lampy. wiec musisz go wlozyc.

    sprawdz poruszaj wnetrzem lampy bo moze gdzie masz cos urwane i sie rusza i dlatego raz do gory a raz na dol swieci.

    PS. masz jeszcze stare lampy? bo ja mam 2 sprawne silniczki ze starych lamp!

  7. #7
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    z tego co wiem to stare silniczki pasuja do nowych polifotwych tak zrobila dorotek za ile opchniesz ?
    420 500 km
    1

  8. #8
    asmo666's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z GRUBEJ RURY
    Auto
    Nysa SR20DET
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    podłączę sie pod stary temat zeby nowego nie pisac

    wiec ja mam taki problem / uciazliwa dolegliwosc
    kupilem ksenony nowki helli , podpialem wszystko lacznie z silniczjkami i na dziurach mi telepie troche lustrami
    widze to po falujacym promieniu swiatla
    nie wiem co zrobic zeby lustra mi sie nie telepaly bo jak sprawdzalem to sa one dosc luźne
    dodam ze silniczek wyglada na podpiety w zaczep bo obniza i podnosi lampy jak nalezy
    zauwazylem tez ze jak obnize lampe najnizej (na najwieksze obciazenie) lustra staja sie sztywniejsz i prawie wogole nie maja luzu
    pozocie co to moze byc??
    pozdro

    [ Dodano: Pon 08 Sty, 2007 23:03 ]
    nikt nie wie??
    www.nissantech.pl

    gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!!

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez asmo666
    zauwazylem tez ze jak obnize lampe najnizej (na najwieksze obciazenie) lustra staja sie sztywniejsz i prawie wogole nie maja luzu
    pozocie co to moze byc??
    Moze sa luzy na tych plastikowych mini-swozniach wychodzacych z silniczka (to co steruje lustrem). Nie wiem na ile to mozliwe ale moze silniczki a zuzyte i maja luzy na oskach Byc moze lustro gdzies jest nie zaczepione Trzeba szukac

  10. #10
    asmo666's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z GRUBEJ RURY
    Auto
    Nysa SR20DET
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Moze sa luzy na tych plastikowych mini-swozniach wychodzacych z silniczka (to co steruje lustrem). Nie wiem na ile to mozliwe ale moze silniczki a zuzyte i maja luzy na oskach Byc moze lustro gdzies jest nie zaczepione Trzeba szukac
    hmm silniczki sa nowe wiec o zuzyciu moze byc ciezko mowic

    co do odpietego lustra to nie orientujesz sie moze gdzie powinno byc zaczepione?? bo zajrzec nie dam rady do tej lapy bo sa zalozone i zeby to naprawic musze znowu rozebrac pół przodu
    pozdr
    www.nissantech.pl

    gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!!

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •