Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Montaż wejścia AUX na tunelu środkowym.

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny Montaż wejścia AUX na tunelu środkowym.

    Witam
    Mam radio Audi Concert plus, podłączałem Ipod-a przez adapter „kasetę” ale już dawno zaczął mnie wkurzać kabel zwisający z radia przez całą konsolę główną, do tego wygląda to trochę nie estetycznie.
    Widziałem u kumpla w Seacie Ibizie oryginale wejście AUX w tunelu głównym i postanowiłem sobie takie coś zamontować.
    Jeżeli nasze radio ma z tyłu miejsce na wtyk z wejściem AUX to trzeba tylko kupić kabelek i podłączyć to do kostki na tunelu środkowym, koszt takiego kabelka to chyba ok. 20-30 zł na allegro. Jeżeli radio nie ma wejścia AUX to trzeba kupić droższy kabel który podpinamy w miejsce podpięcia przewodu od zmieniarki CD. Kabel ten emuluje zmieniarkę i na CD_1 można słuchać sobie muzyki z urządzenia zewnętrznego.
    Ja tak właśnie zrobiłem, ale od początku.
    Oprócz kabelka z allegro, będziemy potrzebowali kostki na tunel środkowy.
    Kostka ma numer: 5J0 035 475 9B9 – gniazdo audio – cena w ASO Skoda: 73.52 zł (ja zapłaciłem po upuście 65 zł).
    Koszt tej kostki jest dość duży, ale będzie wszystko wyglądało jak oryginalna instalacja a nie tak jak jakaś rzeźba.
    Kostka wygląda tak:



    Do tej kostki wpina się kostkę o numerze 8E0 973 754 – cena w ASO Skoda: ok. 5 zł i nie ma ich na stanie (jak się nie mylę to numer kostki się zmienił i teraz jest to
    8K0 973 754, cena ta sama i są na stanie).



    Do kostki stosuje się przewody z pinami 000 979 009 – cena w ASO Skoda: 8-9 zł



    Ale ja użyłem przewodu komputerowego łączącego napęd DVD z kartą muzyczną, pasuje on idealnie i ma piny.



    Bierzemy się za montaż.
    Trzeba wymontować tunel środkowy z autka, będzie nam łatwiej wykonać otwór na kostkę.
    Nie pokazuje jak bo na forum jest wszystko opisane ze schematami.
    Zaznaczamy miejsce w którym chcemy umieścić wtyczkę i rozpoczynamy wycinanie otworu.
    Ja użyłem wiertełka i porobiłem dziurki, a później wszystko dociąłem i pilniczkami wyrównałem, trzeba uważać, żeby nie zrobić większej dziurki niż kostka. He He
    Trzeba również zobaczyć gdzie będzie dziura od spodu, ponieważ występują w niektórych miejscach specjalne wzmocnienia (wręgi) mają za zadanie wzmocnić konstrukcję tunelu od spodu.



    Teraz będziemy musieli wyjąć radio i przeciągnąć kabel. Ja nie odłączałem radia bo nie wiem czy kod do radia, który posiadam zadziała. Dlatego było mi trochę trudniej, ale dało się wszystko zrobić. Jeżeli ktoś będzie robił moim sposobem to trzeba bardzo uważać na ramkę bo można sobie porysować . Ja i tak będę zmieniał ją z czasem a więc miałem to gdzieś.



    Kabel, który będzie pod tunelem chowamy pod wykładzinę, aby się nie przemieszczał.



    Po złożeniu wszystkiego prezentuje się to tak.



    Nie doszedł mi kabelek jeck – jeck do podłączenia Ipod-a i dlatego taki mały kabel na zdjęciach bo zrobiony na szybko i potrzebny do sprawdzenia czy wszystko działa.
    Kabel trzeba kupić jak najkrótszy ok. 20 cm, w tedy będzie wszystko wyglądać zgrabnie, czyli wtykamy we wtyczkę na tunelu jeden z wtyków (Jeck 3,5), kabel schowa się pod mieszkiem i drugą wtyczkę Jack wtykniemy w grajka, który będzie leżał na półce za drążkiem zmiany biegów.
    Na tym kończę, myślę, że wszystko jest dość zrozumiałe.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=5bcc7...a32cdf040322b6
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 14:11
    Tomasz_W-wa

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z uwagi, że nie u każdego tak wygląda tunel i w części A3 8L pokazane miejsce na wyjście AUX jest zajęte przez płytką półeczkę lub sterowanie nawigacją, przedstawiam inną lokalizację wtyczki - w schowku - tak jak ma to duża część innych aut fabrycznie.

    Montażu nie opisuję bo jest z zasadzie analogiczny. Z różnic w stosunku do opisanej instrukcji: należy zdemontować schowek (jak to zrobić opisywane było wielokrotnie), wyciąć otwór, włożyć gniazdo i gotowe! Początkowo skłaniałem się by gniazdko umieścić bliżej lewej strony schowka (w tej części zagłębionej), ale niestety ze wstepnych szacunków wyszło mi, że wtyczka jest zbyt długa i sie zmieści za schowkiem w tym miejscu. Wolałem nie ryzykować niepotrzebnej dziury
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-08-15 o 19:56

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •