Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Kontrolka AIRBAG

  1. #1
    Sarpedon's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    N/A
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny Kontrolka AIRBAG

    Parę dni temu samochód był sprawdzany VAG-iem i komputer nie wykrył żadnych błędów, w tym żadnych z poduszkami. Przedwczoraj jednak przy rannym odpaleniu samochodu zaświeciła się czerwona kontrolka AIRBAG i do chwili obecnej ciągle się świeci. W międzyczasie oczywiście żadna poduszka nie wystrzeliła.

    Pytanie: czego mogę sie spodziewać? Z jakiej okazji kotrolka może sama z siebie zaświecić?

  2. #2
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    np, moze otwierales fotel i tam kostka moze sie cos poluzowala. Czesto to wlasnie moze byc przyczyna, no ale trzeba podpiac vaga teraz.
    .......

  3. #3
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tak jak pisze nasz Admin - może kostka. Trzeba sprawdzić VAgiem i będzie wiadomo. Jednak z uwagi na to, że opisujesz sytuację zaistniałą podczas porannego odpalania dodam, że oprogramowanie sterownika poduszek może zostać uszkodzone podczas spadków napięcia. Sytuacja taka może nastąpić przy wyładowanym akumulatorze i próbie odpalenia auta. Wtedy zapali się kontrolka Air Bag i nie będzie można skasować błędu VAGiem. Tak, że sprawdź jaki masz błąd i będzie wszystko wiadomo.

  4. #4
    Sarpedon's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    N/A
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dobra, podepnę gdzieś VAG-a. A fotela nie odchylałem, mam 5d. Ogólnie to fotel kierowcy mam krzywo osadzony, mam nadzieję, że wystarczy wyprostować lub wymienić zaczep do szyny.

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Chciałbym powrócić do tego tematu ponieważ u mnie również od wczoraj sie świeci kontrolka i samochód jest w 3d i nie bardzo wiedziałem co zrobić. I teraz sobie myśle zee tak jak pisze admin moze sie gdzieś coś z kostką porobiło. Bo bylem nad jeziorkiem i często własnie były fotele składane wieccc no nie wiem. Poszukam tej kostki w takim raazie. Aa jak ją znajde to co i jak mam zrobić odpinać akumulator czy coś w tym stylu czy nie trzeba??

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    tomek107 jeżeli zaświeciła Ci się kontrolka to pozostaje Ci tylko podjechać gdzieś/do kokoś i niech podepnie VAG-a i Ci zdiagnozuje co było spowodowane zaświeceniem kontrolki i która to poducha, oczywiście jak się da to Ci skasuje błąd.
    Często po kilkuletnim użytkowaniu autka, w kostkach może dochodzić do niełączenia z powodu śniedzienia pinów w kostkach.
    Można je mopsikach specjalnych środkiem do połączeń elektrycznych i do tego spiąć je opaską(taki mój pomysł).
    Trzeba pamiętać, że jeżeli rozepniemy kostkę przy przekręconym zapłonie to wyskoczy ponownie błąd, przy wyłączonym zapłonie nic się nie powinno stać (ja rozpinałem kilka razy w dwóch swoich autkach i nie wystąpił błąd). Oczywiście trzeba pamiętać, że po ponownym przekręceniu kluczyka kostki powinny być już spięte.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  7. #7
    Małopolskie Szakall69's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Służbowe
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    Moze troche z innej beczki ale mi jak sie zacinala kostka stacyjki tez mi nie gasła kontrolka.
    Jak odpalasz auto kluczyk Ci sie cofa ? Nie ma problemu z wkładaniem lub wyciąganiem kluczyka ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Nie, nie mam żadnego problemu z odpalaniem. Wszystko ładnie pięknie chodzi. Jedynie ta kontrolka się świeci z tego co zauważyłem. Więc chyba będe zmuszony znaleźć kogoś z VAG-iem w lublinie i jakoś to załatwić a nawet nie mam pojęcia gdzie to zrobić. No ale nic do poniedziałku może coś znajde.

  9. #9
    hacper's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NL\Bytom
    Auto
    Audi a3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Kolego ponizej masz lliste uzytkownikow z vagiem, zapytaj moze ktos z twoich okolic Ci pomoze.
    http://a3-club.net/forum/showthread....siadajace+vaga
    Audi A3 1.9tdi Quattro


  10. #10

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    OOoo dzięki Ci wielkie za too ;PPP Może ktoś będzie akurat w stanie pomóc mi i uporać sie z tym

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •