Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 30

Temat: Szarpanie przy ruszaniu na 1 i 2 gim biegu

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    No właśnie ja mam tylko EDS i to on jest odpowiedzialny za grzechotanie na śliskim.
    A te skróty mi się pomieszały i myślałem, że to się da wyłączyć

  2. #22
    artur2203's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    Też mam taki objaw i się tym nie przejmuje...czy mam esp czy nie mam to słychać szarpniecie w okolicy prawego koła. Mechanik oglądał i nic nie znalazł. To takie zjawisko jakby coś rozsprzęglało i nagle łapało w tryby...w tym momencie nawet światła w aucie przygasają. Dzieje się to tylko na śliskich powierzchniach Jak działa ESP to ładnie słychać i czuć to odcięcie napędu czasem jednak dochodzi do takich szarpnięć. Nie martw się ja tak mam już od 2 lat i auto jeździ dalej Na Vagu nic nie wykazuje


    dokładnie coś takiego, ale to wkurza cala buda lata, powinno byc lekkie odciecie a nie grzechotanie i szarpanie, to jest kilka razy glosniesze niz abs ciekawi mnie w czym tkwi wina, cos jest takiego chyba jak przerywacz elektroniczny czy cos takiego gdzies o tym czytalem ze niby kosztuje 400-500 zl moze to wina tego...

  3. #23
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    podłącze się pod temat, mam to samo, tak jakby koło tarło o nadkole

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    u mnie w s3 to samo tylko na lodzie szarpanie i stukanie, ale ponoc tak ma byc z ty calym eds, sam nie wiem ?

  5. #25

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Michrówek Tarczyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Podłączam się do problemu.
    Koledzy u mnie to jest od niedawna w zime nie byalo szarpania przy 1 i 2 biegu a teraz mam. Nie mam esp bo moja "niunka" jest z 98. To szarpanie mnie bardzo niepokoji, bo przy puszczaniu sprzęgla w końcowej fazie nawet jak dodam troche gazu to i tak szarpie bardzo mocno bo jak to wyzej ktoś powiedzial "cała buda lata". Jest na to jakaś rada, nie chce tego tak zostawić, bo się bardzo martwie.
    Dodano:
    Podłączam się do tematu.
    Koledzy u mnie to jest od niedawna w zime nie byalo szarpania przy 1 i 2 biegu a teraz mam. Nie mam esp bo moja "niunka" jest z 98. To szarpanie mnie bardzo niepokoji, bo przy puszczaniu sprzęgla w końcowej fazie nawet jak dodam troche gazu to i tak szarpie bardzo mocno bo jak to wyzej ktoś powiedzial "cała buda lata". Jest na to jakaś rada, nie chce tego tak zostawić, bo się bardzo martwie.
    Ostatnio edytowany przez witmans - 10-02-11 o 13:52 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #26
    aerocell's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Również się podłączę do tematu.
    U mnie problem jest dosyć podobny, bo szarpanie występuje tylko podczas zmiany biegów (w trakcie jazdy i na jałowym nic nie telepie) na jedynce i dwójce, przy bardziej dynamicznym ruszaniu.
    Przy bardzo spokojnym ruszaniu tego nie ma, dopiero przy zmianie biegu (nadal tylko 1 i 2) muszę trochę dłużej przytrzymać sprzęgło, żeby nie szarpnęło budy. Muszę dosłownie czekać aż obroty spadną bardzo nisko, wtedy zmieniam bieg bez szarpnięcia.
    Jak zmieniam biegi to czasami słychać pojedyncze stuknięcie i też tylko na 1 i 2 biegu, rzadziej na 3 (a praktycznie to tylko kilka razy).

    Myślę, że dwumase można wykluczyć, bo tak to by telepało całą budą przez cały czas, chyba, że się mylę?
    Zostają poduszki i sprzęgło, chociaż najbardziej obstawiałbym sprzęgło, ale czy dobrze?
    Nie znam się na mechanice, więc próbuję jakoś logicznie na to spojrzeć jak laik

  7. #27
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    ja bym jednak podjechał na stację lub podnośnik i sprawdził stan poduszek i łapy

  8. #28
    aerocell's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ... łapy? Tzn?

  9. #29
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez aerocell Pokaż post
    ... łapy? Tzn?
    łapę/poduszkę skrzyni

  10. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    aerocell (22-02-17)

  11. #30

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    S3 8l BAM
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny Szarpnięcie przy puszczaniu sprzęgła na pierwszym biegu.

    Siemanko!

    Piszę do was w sprawie szarpania przy ruszaniu na jedynce. Otóż, od jakiegoś czasu po "delikatnym" pałowaniu, przy ruszaniu z jedynki szarpie mi auto.
    Przy puszczaniu delikatnie pedału sprzęgła, nagle wyrywa auto do przodu, tak jakby puszczało nagle sprzęgło. I teraz się zastanawiam, czy to skrzynia, sprzęgło czy dwumas. Na 5-ce patrzyłem nie ślizga się.
    Dodam, że poduszka(ta olejowa chyba) od strony rozrządu jest już do wymiany(przy zmianie rozrządu kumpel mi powiedział) bo trzęsie budą i czuć, że się wyrobiła, tylko nie wiem czy to ma jakieś powiązanie.

    Z góry dzięki!
    Pozdro

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •