Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: biały dym ucieka z rury na postoju, czy to normalne?

  1. #31
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    A może to po prostu woda paruje , która się zbiera w układzie wydechowym ? szczególnie jak jest duża wilgotność. Co do alternatora to radzę szybko naprawić bo ewidentnie się kończy.

  2. #32
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Byłem na stacji diagnostycznej ale powiedzieli mi, że w Polsce nie bada się w Dieslach zawartości spalin a jedynie % zadymienia Więc nic nie sprawdziłem a problem jak był tak jest.
    Niestety do tej pory diagnozy brak aczkolwiek ubytki płynu chłodniczego zauważyłem.
    Jeszcze przed wakacjami jak dolewałem to na zimnym w zbiorniczku było tak po środku między MIN a MAX
    Teraz na zimnym jest leciutko poniżej MIN na gorącym jest tak prawie po środku.
    Badałem tym testerkiem z niebieskim płynem czy nie ma spalin w zbiorniczku i nie ma - barwa płynu się nie zmieniła, masła pod korkiem oleju nie ma.
    Wycieków też nigdzie nie widzę, a mimo to przy odpalaniu ten dymek jak był tak jest, przy mocniejszym przygazowaniu auta jest czasem biały lekko a czasem czarny.
    Ostatnio edytowany przez a-j-p - 08-10-18 o 08:47

  3. #33

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Dymi na biało gdy postoi na wolnych obrotach

    Witam,
    Moze ktos mial taki problem i bedzie wiedizal jak pomoc. Otoz moje Audi A3 z 2006 roku, silnik BKD z 230kkm przebiegu dymi czasem na bialo. Ale nie dymi caly czas tylko np jak postoi w korku lub dluzszy czas na wolnych obrotach i wtedy nagle pusci dym bialy jak z ogniska ktory idize przez okolo 10 sekund po czym calkowicie ustaje. I tak sie powtarza co jakis nieokreslony czas. Bardziej sie to uwidocznia jak jest cieplej i po przejechaniu dluzszych tras (ostatnio 1500km po autostradach) - ale praktycznie tylko jak stoi jakis czas na wolnych obrotach.
    Jesli chodzi o co juz mechanik sprawdzil to:
    - turbo bylo regenerowane z 10kkm temu i wyglada ok
    - pompowtryski maja dobre korekcje (nie znam ich ale mechanik u ktorego serwisuje mowil ze korekcje sa ok)
    - jesli chodzi o plyn chlodniczy to nie dolewalem nic od kilku lat. Ani nie ubywa ani nie przybywa. Jak sie odkreci to w plynie nie widac zadnych sladow oleju. Jedyne co to jak sie mocno zagrzeje silnik to ten plyn chlodniczy wtedy "bieleje" a jak stygnie to robi sie z powrotem rozowy.
    - na bagnecie czy tez korku wlewu oleju nie ma zadnego nagaru
    - auto poza tym dymieniem jezdzi super, zero problemow z odpalaniem, przyspieszaniem, nic nie trzesie, na wolnych obrotach chodzi rowno
    - oleju silnikowego dolewam okolo 1L na 10kkm
    Autem mam juz od 12 lat wiec odpadaja jakies ukryte wady po poprzednich wlascicielach.

    Ostatnie podejrzenie pada na uszczelniacze zaworow - przynajmniej tak mechanik mysli. Ale zanim wydam niepotrzebnie pieniadze na ich wymiane to moze ktos mial podobne problemy.

    Mial ktos podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac?
    Ostatnio edytowany przez zastawka - 06-09-21 o 22:09

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •