Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: biały dym ucieka z rury na postoju, czy to normalne?

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    no dobra juz zmieniam bo to BKC jest
    dzisiaj leciałem te sama trase na spokojnie o tej samej porze co wczoraj tak po 100 maks 120 chwilami, caly czas obserwujac dymienie ktorego nie było juz na wahadełkach
    przy odpalaniu jak zwykle puscił czarna chmure
    caly dzien monitorowalem poziom płynów ale zapomnialem ze rano sprawdzalem na zimnym a po trasie na ciepłym i podobno taka roznica moze byc bo plyny sie rozkurczaja:/
    sprawdze jutro jeszcze... a przy padnietej uszczelce powinna temperatura przeciez isc do góry? a u mnie stoi na 90 caly czas nawet cisnac nic nie podnosi sie wiec nie wiem:/
    moze warto podjechac do Rogala Witka zeby posprawdzal jakies cisnienie na cylindrach itp itd?

  2. #12
    Krystian82's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto nad Pilicą/Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Chciałbym się podpiąć pod temat. U mnie natomiast biały dym pojawia się po dłuższym postoju. Na filmie widać sytuacje po nocy. Co może być przyczyną?

  3. #13
    marilyn16's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok/Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam to samo co Krystian82 pokazał na filmiku. Po nocnym postoju przy odpaleniu idzie taka chmurka, a po kilku sekundach znika. Ten sam kolor i gęstość dymu. Trochę mnie to niepokoi z uwagi na to, że wcześniej czegoś takiego nie miałem lub nie widziałem. Czym może być spowodowane owe dymienie na starcie?

  4. #14
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    marylin16, jeśli też Twoje BKD puszcza takiego bąka i jeśli dolewasz płynu to pęknięta głowica.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  5. #15
    marilyn16's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok/Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Płynu jak na razie wydaje mi się, że nie ubywa. Kontroluję jego stan codziennie rano przed odpaleniem aczkolwiek mało jeżdżę (około 15km dziennie), a problem zauważyłem niedawno. Dodam jeszcze, że jak samochód postał 2 dni bez odpalania, to nie udało mi się go zapalić "od kopa" za pierwszym razem. Ale to tylko jedna taka sytuacja. Oleju też mi raczej nie ubywa. Od wymiany zrobiłem jakieś 2 tys km i stan ciągle taki sam. Enten nie strasz mnie bo na samą myśl włos mi się jeży na plecach Nie wiem jakie są przyczyny pękania głowic ale ja staram się na prawdę dbać o samochód. Odkąd go mam (prawie rok) jeszcze nigdy nie dostał porządnie "w dupę". Raczej preferuję ekonomiczny tryb jazdy schodząc ze spalaniem poniżej 5l/100. Czasem wiadomo troszkę "poszarżuję" ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku i na rozgrzanym silniku.

  6. #16
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    To nie to, że dbasz czy nie dbasz. Wada fabryczna, więc jak ma "pęc" to pęknie. Nie każda ale to dość powszechne zjawisko.
    Nie straszę, przyzwyczajam Cię. Ja się przyzwyczajam już drugi miesiąc od momentu pierwszej dolewki.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  7. #17
    marilyn16's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sanok/Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Apeluję by wszyscy pseudofachowcy i znachorzy nie wypowiadali się o silnikach BKD. Panowie... utożsamiacie każdą pierdołę z pękniętą głowicą.. czy jak mam małą rysę na masce to może świadczyć o pęknięciu głowicy?? No dajcie spokój. Zadałem proste pytanie a jak zwykle otrzymałem odpowiedź GŁOWICA.Niedawno jak mi płynu chłodniczego ubywało, również dostałem odpowiedź głowica... Skończyło się na małej nieszczelności układu chłodzenia. Panie Enten to nie wina "pękniętej głowicy". Rozczarowałem Pana?? Zapewne tak. Otóż dym wydobywający się z rury wydechowej o poranku świadczył o złej pracy wtryskiwaczy. Problem został rozwiązany za 600 zł a nie 3,5 tys. Naczytacie się bzdur i straszycie ludzi. Jest na tym forum kilku mechaników, którzy rzeczywiście mają wiedzę i potrafią pomóc. Ale 95% forumowiczów w ogóle nie powinno sie wypowiadać na tematy mechaniczne!! Zajmijcie sie lepiej kosmetykami do samochodów bo to jest śmieszne co wypisujecie. Tyle w tym temacie.

  8. #18
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    To po co w ogóle zadajesz pytanie na forum, skoro doskonale wiesz, że nikt tutaj nie jest jasnowidzem i na odległość ci auta nie da rady zdiagnozować. Zadałeś pytanie, ktoś inny coś zasugerował. I tak od początku było wiadomo, że przy tego typu usterce tylko mechanik może sprawdzić o co chodzi...

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chrzanow
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marilyn16 Pokaż post
    Apeluję by wszyscy pseudofachowcy i znachorzy nie wypowiadali się o silnikach BKD. Panowie... utożsamiacie każdą pierdołę z pękniętą głowicą.. czy jak mam małą rysę na masce to może świadczyć o pęknięciu głowicy?? No dajcie spokój. Zadałem proste pytanie a jak zwykle otrzymałem odpowiedź GŁOWICA.Niedawno jak mi płynu chłodniczego ubywało, również dostałem odpowiedź głowica... Skończyło się na małej nieszczelności układu chłodzenia. Panie Enten to nie wina "pękniętej głowicy". Rozczarowałem Pana?? Zapewne tak. Otóż dym wydobywający się z rury wydechowej o poranku świadczył o złej pracy wtryskiwaczy. Problem został rozwiązany za 600 zł a nie 3,5 tys. Naczytacie się bzdur i straszycie ludzi. Jest na tym forum kilku mechaników, którzy rzeczywiście mają wiedzę i potrafią pomóc. Ale 95% forumowiczów w ogóle nie powinno sie wypowiadać na tematy mechaniczne!! Zajmijcie sie lepiej kosmetykami do samochodów bo to jest śmieszne co wypisujecie. Tyle w tym temacie.
    No chętnie się podpinam pod Twoje stwierdzenie. Co jakiś problem z BKD to do znudzenia pęknięta glowica....

  10. #20
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Chyba wam sie cos pomylilo
    to jest hobbistyczne forum, a nie porady za pieniadze, nie robiliscie przelewow, ani nie wysylaliscie sms-ow

    na tym polega kazde forum, ze wypowiadaja sie tacy ktorzy sie znaja troche, troche mniej, lub w ogole.
    po to jest forum zeby dyskutowac.

    zakladacie temat na forum i chcecie diagnozy przez siec, z ktora sobie mechanicy majacy auto na kolkach nie moga poradzic
    bardzo zachecacie na przyszlosc innych do pomocy, wrecz strach cos napisac, bo potem jeszcze sie dostanie zjebkę...
    tym bardziej jesli ktos nie wypisywal ******* z kosmosu, a odpowiedzial na dokladne objawy, sugerujace taka wlasnie usterke, tematy o 2.0TDI 16V sa podwieszone a wnich o mozliwych przyczynach, nie tylko glowica, ale wlasnie uszczlenienia PD, chlodnica EGR itd itp
    ale po co, lepiej miec na tacy...
    z takim podejciem na przyszlosc pozostanie wam wizyta u wrozki lub telefon do wrobity na TTV.

    ostatnio coraz wiekszy trend na tym forum, swiezo zarejestrowani uzytkownicy tylko wymagaja, nie dostana odpowiedzi to jeszcze wszystkich zjebią, tylko wszędzie pretensje

    niedlugo jak ktos zalozy temat to nie doczeka sie zadnej odpowiedzi.


    tyle z mojej strony
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  11. The Following 5 Users Say Thank You to Miro For This Useful Post:

    Aes (19-07-13),Enten (20-07-13),komono (19-07-13),niuuniek (19-07-13),noremorse (19-07-13)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •