Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 77

Temat: Stuki podczas przyśpieszania przy dużych prędkościach

  1. #31
    adilor's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SH
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    No proszę... jest nas coraz więcej . To dobrze, bo zwiększamy tym samym prawdopodobieństwo wyeliminowania upierdliwych stuków. U mnie objawy w ostatnim czasie nie pogłębiają się więc pozostaje mi jedynie czekać. Będę pisał jak tylko zaobserwuję coś nowego. Was proszę o to samo.

  2. #32

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    aud iA3 BKD+
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Talking

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adilor Pokaż post
    No proszę... jest nas coraz więcej . To dobrze, bo zwiększamy tym samym prawdopodobieństwo wyeliminowania upierdliwych stuków. U mnie objawy w ostatnim czasie nie pogłębiają się więc pozostaje mi jedynie czekać. Będę pisał jak tylko zaobserwuję coś nowego. Was proszę o to samo.

    Odświeżam kotleta i zarazem wypisuje sie z klubu aut terkoczących przy przyspieszaniu. Dzisiaj wymieniłem kompletna półos lewa i nastała cisza. w mojej starej półosi przegub zewn. miał delikatny luz ale nie terkotał na skręconych kołach, natomiast wewn. poruszał sie z duzym oporem tak jakby było w nim mało smaru wystepował wyrazny opór kiedy chciałes go powyginać-więc stawiam że to jego wina było terkotanie podczas przyspieszania.co sugeruje zrobić? odkręcic przeguby od skrzyni biegów i zobaczyć czy czasem sie nie przycinają podczas ich wyginania. Nareszcie moge sie wpełni delektowac jazda, a no i półos jaka wstawiłem miała końcówke numeru AH a nie tak jak było w oryginalnej BJ. Troche miałem obaw czy bedzie pasować ale jest wszystko git. Zycze powodzenia.

  3. #33
    Jarek1984's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    BMW E46
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    U mnie w a3 8l tez występuje taki smetaliczny stuk ale tylko gdy zmieniam bieg i puszczam sprzęgło.Czasem nawet delikatnie szarpnie i stuknie.Najbardziej zauwazalne jest przy zmianie z 1 na 2 i z 2na 3.Gdy jade powoli i skręcam w prawo słysze jakby szuranie.Czy to wskazywało by na przeguby czy bardziej coś w skrzyni?

  4. #34
    adilor's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SH
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    astra1, nie wiem czy zauważyłeś ale ja też wymieniałem we wrześniu półoś lewą z przegubami i niestety w moim przypadku stuki pozostały :/. Napisz jeśli możesz czy kupowałeś nową półoś z przegubami czy też używkę, i czy to oryginał czy zamiennik.

  5. #35
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    a nie mówiłem

  6. #36

    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    aud iA3 BKD+
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adilor Pokaż post
    astra1, nie wiem czy zauważyłeś ale ja też wymieniałem we wrześniu półoś lewą z przegubami i niestety w moim przypadku stuki pozostały :/. Napisz jeśli możesz czy kupowałeś nową półoś z przegubami czy też używkę, i czy to oryginał czy zamiennik.

    Zauważyłem, kupiłem uzywaną półoś z aut testowych ze sprawdzonego żródła sam ja montowałem więc mam 100% pewność co do jej stanu i stanu starej półosi ,dlatego zasugerowałem sprawdzić jeszcze prawy wewn. tak jak wspomniałem mój wewn wyglądał na suchy wyginał sie z trudem i z zacieciami.powodzenia

  7. #37
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jarek1984 Pokaż post
    U mnie w a3 8l tez występuje taki smetaliczny stuk ale tylko gdy zmieniam bieg i puszczam sprzęgło.Czasem nawet delikatnie szarpnie i stuknie.Najbardziej zauwazalne jest przy zmianie z 1 na 2 i z 2na 3.Gdy jade powoli i skręcam w prawo słysze jakby szuranie.Czy to wskazywało by na przeguby czy bardziej coś w skrzyni?

    mam to samo szuranie, narazie szukam przyczyny
    ale mam paru podejranych, przegub, pol os, lozysko (u mnie lewe), i chyba generalnie najwieksze prawdopodobienstwo u mnie to wlasnie lozysko
    OOOO UWIELBIAM




  8. #38
    adilor's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SH
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Szczęśliwe zakończenie! ;)

    Witam ponownie,

    Nareszcie, po roku utrapień ze stukającym zawieszeniem przy przyspieszaniu, mogę temat uznać za zamknięty. Pomogła wymiana drugiej - prawej półosi. Wychodzi więc na to, że powodem jest rzeczywiście przegub wewnętrzny - lewy (jak u astra1) lub prawy (u mnie).
    Ostatnio edytowany przez adilor - 27-10-10 o 21:17

  9. #39
    soris's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam... moja przygoda ze stukami przy przyspieszaniu jest podobna. W trakcie przyspieszania można wyczuć stuki po prawej stronie z przodu samochodu, Najpierw je ignorowałem, ale jak zaczęły się nasilać zainteresowałem się tym, żaden mechanik nie mógł zdiagnozować tej usterki lecz ja postanowiłem wymienić przegub zewnętrzny bo miał delikatny luz. po wymianie było idealnie myślałem że jest już po problemie, ale po przejechaniu ok. 1000 km znowu dało się odczuć te nieszczęsne stuki, które się nasilały. Sprawdziłem luz na przegubie i okazało się ze znowu jest na nim luz. Jaka może być przyczyna? Czy to wina półosi? Nie wiem już co wymienić. dodam, że na przegubie wewnętrznym luzu nie ma. Jeśli macie pomysły to proszę o pomoc.
    Audi A3 1.9TDi Ambition

  10. #40
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    to ze masz maly luz na przegubie to akurat normalne
    a sprawdzales poduszki pod silnikiem ?

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •