Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Wymiana rurki miarki oleju (bagnetu oleju)

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny Wymiana rurki miarki oleju (bagnetu oleju)

    Witam
    Mała robótka ale może komuś przyda się jak by musiał to zmieniać.
    Moja ta rurka (lejek) została połamana przez mechanika, przy zmianie uszczelki klawiatury. Niechcący została zahaczona i się po prostu połamała na dodatek po kilku latach eksploatacji części plastikowe stają się już mniej wytrzymałe.



    Do mojego silnika AGN z rocznika 97 rurka ma numer 06A 103 663 B, kosztowała mnie w ASO Audi/VW 19,49 zł.



    Nowa rurka.



    Na początku demontujemy osłonę silnika, wystarczy tylko tą z przodu, tej górnej nie zdejmujemy bo nie ma po co.
    Po demontażu tej z przodu będziemy mieli większy dostęp do naszej zepsutej rurki.
    Następnie demontujemy starą rurkę. Trzeba robić to z wyczuciem bo stara rurka jest dość krucha, wpięta jest w blok silnika a na górze jest zapięta na taką blaszkę za ucho które jest przy rurce. Widać to na zdjęciach.
    Tu gdzie jest wpięta w blok silnika rurka wewnątrz ma jeszcze pierścień a na zewnątrz kołnierz, czyli pierścień wchodzi do środka a na zewnątrz jest kołnierz.



    Po wyjęciu starej rurki z bloku wystaje pierścień na który wciskamy nową rurkę.
    Przy demontażu starej trzeba uważać, żeby się nie połamała bo kawałki plastiku powpadają nam do miski olejowej, ale to chyba nie problem bo przy wymianie oleju powinny wypłynąć z niego (oczywiście mówię o drobinach, a nie kawałach plastiku).



    Tak wygląda stara rurka po wymontowaniu i nowa. Stara trochę mi się połamała.



    Nową rurkę wciskamy w ten pierścień na bloku silnika, a na górze rurki przez oczko przepuszczamy blaszkę.
    Nie jest to takie proste ponieważ rurka plastikowa nie chce głęboko wcisnąć się na ten pierścień metalowy, do tego rurka musi się tak jakby zapiąć. Nie można to robić mocno bo może nam pęknąć. Ja zrobiłem tak, że rurkę wciskałem a później wyciągałem gdzieś z 20-30 razy, po każdym razie wciskała się dalej, od środka wyrabiał się plastik, aż poczułem zatrzaśnięcie się rurki.



    Po złożeniu wszystkiego wygląda to tak.



    Do każdego silnika występuje inna rurka, a więc radze najpierw dobrze sprawdzić.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=7767a...1de334553eba9a
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 15:12
    Tomasz_W-wa

  2. #2

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOSZALIN
    Auto
    AUDI A3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Właśnie wymieniłem dziękuje bardzo za wskazówki , powiem tylko że ja włożyłem ją za pomocą gorącej wody włożyłem rurkę do gorącej wody odczekałem i bez więkrzego wysiłku ją włożyłem , przed namoczeniem nie chciała wejść nawet przy dużym wysiłku i wielu próbach

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    co do zmiany tej rurki przeszedłem przez to dzisiaj i polecam zanurzenie części nachodzącej na ten metalowy kołnierz przy bloku silnika w ciepłej wodzie. Tylko uważać żeby za bardzo tego nie uplastycznić wystarczy dosłownie 5 sekund żeby troszkę się uplastycznił materiał wtedy bez problemu wejdzie bez męczrni. TYLKO WODA NIE OGIEŃ!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •