Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Podatek od auta (2%)

  1. #1
    Bordo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny Podatek od auta (2%)

    Witam,

    Mam takie pytanie- szukalem w necie ale nigdzie nie moge znalezc- jak wyglada sprawa kiedy nie zaplacilo sie podatku od auta w terminie 14 dni. Czekam na pieniadze z firmy i nie zdazylem zarejestrowac auta- mija wlasnie 33 dzien i moje pytanie brzmi- czy sa - i jesli tak to w jakiej wysokosci- kary za nieterminowe zaplacenie.

    Z gory dzieki i pozdrawiam

  2. #2
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Podatek od umowy kupna-sprzedazy. Kwity od PCC-3 do wypelnienia w ciagu 14dni.
    Po tym terminie teoretycznie placisz odsetki, ktorych wysokosc jest okreslana ustawowo.
    Wychodza smieszne grosze ale... no wlasnie jest ale!

    W ostatnim moim przypadku spoznilem sie z wizyta w skarbowym. Kupilem poprostu auto i od razu wycieczka w dalsze okolice Wrocilem i zaplacilem doslownie 2-3 po terminie. Kwota w moim przypadku za ta umowe wyniosla 520zl. Dopytywalem pania w skarbowym o ew. odsetki. Powiedziala, ze zadnych tam odsetek i zebym dal spokoj bo to raptem 2 dni... Nalegalem, ze jest po terminie i chce od razu zaplacic niz pozniej listami rodzicow denerwowac.

    To bylo w maju zeszlego roku. W marcu tego roku przychodzi list do domu. Tata jest wlascicielem auta (znizki OC) i z mocnym bulwersem otworzyl list. Pismo zapraszajace do pana komornika! Komornik nie zajmuje sie sprawami raczej ponizej 200zl...
    Oczywiscie sprawa dotyczy zakupu auta i nieterminowej zaplaty podatku od umowy kupna sprzedazy... Wiec zebralem co moje i na nic tlumaczenie, ze to 2-3 dni spoznienia ale przeciez zaplacilem.
    Ostatecznie, zeby nie przedluzac - zaplacone 130zl i garc emocji oraz wiadro zjebow od rodzicow.

    Kiedys, tak ze 2-3 lata temu opoznienie 2 tygodnie i do dzis zadnych odstek, wiec nie wiem na czym polega to podatkowanie szarakow...

    Pozdrawiam i powodzenia.
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  3. #3
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    spóźniłem się 2 tygodnie z opłaceniem podatku. wpłaciłem 2% ustawowego i 0 odsetek. myślę że nie ma co się stresować.
    Kristallblau-metallic
    Jazda samochodem z czterema pierścieniami w logo to nie tylko komfort ale także prestiż !

  4. #4
    kokiesz's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    ja spóźniłem się 1,5 miesiąca
    ale nie o tym mowa
    po zapłaceniu podatku ( odsetek Pani mi nie naliczyła bo były za małe) napisałem pismo z wyrazami skruchy i prośbą o niekaranie. Jak na razie w ciągu 2 miesięcy nic ani nikt do mnie nie przyszło.

  5. #5
    Bordo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A to pismo to wyslales gdzie? Do urzedu w ktorym placiles czy gdzies ogolnie? Kurde to moze nie mam sie czym przejmowac.. Ogolnie mam nadzieje ze nie bede mial problemow z rejestracja bo juz po czasie ale od poniedzialku sie za to biore .. Boje sie bo podobno ten nasz wydzial komunikacji w Pabianicach to slynny na cala Polske ze problemy robia ..

  6. #6
    kokiesz's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    no w urzędzie skarbowym w tym samym okienku w którym zdaje się opłacone już dokumenty
    Pani w okienku sama podyktowała mi treśc tego pisma

  7. #7
    hyden's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    podepne sie pod temat

    Samochód sprowadzony z zagranicy i wystawiony na sprzedaz w pl kto placi oplate recyklingowa ten kto sprowadził czy ten kto dokonuje pierwszej rejestracji ?

    Ile jest czasu na zapłacenie tego ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wiem, że odgrzebuję temat, ale natknałem się na artykuł i myślę, że może się przydać dla potomnych
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Poda...u-1765902.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •