Strona 30 z 48 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 291 do 300 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #291
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zrob takiego loga jak mowilem, turbo zwieksza czestotliwosc probkowania = lepsze dane.

  2. #292

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Vento
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zrobione logi tak jak prosiłeś: Jedynym problemem jest to że nie można ich wrzucić na stronkę jak poprzednim razem. Aczkolwiek zrobiłem zdjęcia jak i wysyłam plik cały z loga. https://zapodaj.net/8d53b1e34711f.jpg.html , https://zapodaj.net/a599dc6f519ba.jpg.html , https://zapodaj.net/dae18011f5a65.jpg.html , https://zapodaj.net/96b0f07f3a020.jpg.html plik gotowy w Excelu https://szybkiplik.pl/download/e4179...ead9f0bba.html

  3. #293

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Vento
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Czujnik ciśnienia wymieniony na nowy zaraz po wypaleniu dpf. Zaadaptowem tak jak to inni przedstawiali w poprzednich postach i pierwsza różnica która zauważyłem to przy wcisnietym pedale w podłodze na postoju to 8 mbar a nie to co wcześniej 60+ mbar. Nic pojeździmy i zobaczę co się dzieje. A co do wcześniejszych logow widać coś niepokojącego?

  4. #294
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Probe na postoju robiles przed i po wymianie czujnika czy porownujesz zaraz po wymianie z tym co kiedys bylo? Z logow tak wychodzi ze Twojemu DPFowi raczej blizej do konca niz poczatku. Zrob jeszcze raz logi na nowym czujniku, zobaczymy jak ksztaltuje sie cisnienie.

  5. #295

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Vento
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Porównywalem z tym co było kiedyś. Aczkolwiek mogą być różne ciśnienia ze względu na to że mogło być inne zapchanie filtra w trakcie robienia testu na postoju. Bynajmniej ja to tak rozkminiam. Jutro po pracy zrobię po raz kolejny logi i zobaczymy co z tego wyniknie. Jeżeli rzeczywiscie jest tak jak mówisz to dpf'owi powiem w niedługim czasie " papa" =( Jeżeli chodzi o logi to głównym parametrem świadczącym o tym że już "mu bliżej końca niż początku" jest rosnące ciśnie w grupie 100?

  6. #296
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Miedzy innymi cisnienie, w nastepnym logu zrob 10.2 i 10.3 bo w obecnym zrobiles 10.1 i 10.2. Wydaje mi sie 326mbar cisnienia roznicowego to jest limit diagnostyki i nie zobaczymy jakie jest naprawde, w kazdym badz razie na pewno jest wyzsze - ciezko powiedziec ile wyzsze ale to nie jest dobra wiadomosc.

    Wez pod uwage fakt ze masz auto po czipie zeby prawidlowo zdiagnozowac problem nalezaloby wrocic do seryjnego programu, zobaczyc jak auto jezdzi - jesli dalej jest problem to ustalic faktyczna przyczyne czestego wypalania.

  7. #297
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witek z R-Performance mówił mi że wypalanie DPF co jakieś 200km to jest skutek akcji serwisowej z afery spalinowej. Zgodnie z jego radą olałem tą akcję

  8. #298

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Vento
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wymiana czujnika raczej nie pomogła. Bo przy 170 km mam już poziom zapchania filtra tak wysoki że zaraz włączy się wypalanie. Ostatnio udało mi się przyjechać 250 km i różnica w jeździe była znaczącą. Bardzo dynamiczna nie to co teraz. No nic jedynym słusznym posunięciem z mojej strony będzie wycięcie tego ustrojstwa co żyć mi nie daje. Orietowalem się czy jest możliwość powrotu do oprogramowania przed tą akcją "dieselgate" koszt 200 zł. Auto wraca do ustawień seryjnych czyli bez chip. I nikt mi nie da gwarancji że będzie lepiej niż jest teraz. Albo będzie albo nie. Dobrze by było gdyby inwerwaly między wypalaniami się zwiększyły wtedy doszedłby koszt chipa i można latać. A jak nie to dalej szukać, regenerowac chipowac itp. Szkoda moich pieniędzy nerwów i tego wszystkiego. Pojeźdze jeszcze tak jak jest a na święta zrobię sobie prezencik w postaci wywalenia tego.

  9. #299
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Szkoda ze odrazu sie nie pochwaliles ze masz auto po akcji serwisowej - nie ma sensu na tym jezdzic.

  10. #300

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Vento
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    W 1 poście który napisałem w tym temacie było napisane że auto po akcji serwisowej=) Najbardziej boję się że auto może zacząć kopcic po wyrzuceniu dpf i zmieni się komfort w środku czyli dziwne dzięki itp gdyż bardzo wrażliwy jestem pod tym względem.

Strona 30 z 48 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •