Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #41
    edi/fast/felson's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LJA
    Auto
    OOOO 8P Q S-line BMN+
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam pytanko o żywotność (przebiegową) filtra cząstek (DPF). Jakie maksymalne przebiegi uzyskują auta z tym filtrem, gdy nie ma jeszcze większych problemów (mówimy tu o przebiegach większych jak 100 czy 150tysi). Mam tu na myśli nie dopalanie, a "kończenie żywota" przez filtr. I jakie są objawy wyżej wymienionego. Dzięki za sugestie. Pzdro

  2. #42
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Pierwsze objawy to bardzo czeste wypalanie sie filtra, np co 100km.

  3. #43

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Czesc,

    Czy ktos widzial takie cudo i czy warte to jest uwagi?
    http://allegro.pl/audi-a3-8p-1-9-2-0...120458419.html

    Moje drugie pytanie jest nastepujace:
    Jak czesto u kolegow/kolezanek zapala sie wam lampka sygnalizacji ze trzeba wykonac procedure dopalania? Czy w audi zawsze zapali sie ta kontrolka kiedy wypalanie jest konieczne czy tez moze jest ten proces takze niewidoczny dla kierowcy i najczesciej odbywa sie to "w tle" podczas jazdy?

  4. #44
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    filtr DPF a czy jakiś wart zakupu to już inna sprawa
    kontrolka/komunikat o wypalaniu pojawia się gdy jest to konieczne a sama procedura odbywa się w "tle" podczas jazdy

  5. #45
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    Czy ktos widzial takie cudo i czy warte to jest uwagi?
    http://allegro.pl/audi-a3-8p-1-9-2-0...120458419.html
    Akurat nie mialem stycznosci z filtrami tej firmy, za to mialem stycznosc z filtrami JMJ.

    Jakos wykonania zdecydowanie slabsza niz oryginalu, co do samego funkcjonowania to po dlugich bojach zaczalem w koncu testy.

  6. #46

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    filtr DPF a czy jakiś wart zakupu to już inna sprawa
    kontrolka/komunikat o wypalaniu pojawia się gdy jest to konieczne a sama procedura odbywa się w "tle" podczas jazdy
    Ok dzieki - czyli nie zobacze zadnej kolejnej kontrolki ktora zasygnalizuje ze wypalanie sie rozpoczelo - o to tez mi chodzilo.
    Czy to mozliwe ze przez 2,5 roku kontrolka informujaca o koniecznosci przejscia procedury wypalania nie pojawiala mi sie pomimo ze jezdze autem codziennie do pracy okolo 5km w korkach? Wiem ze pytanie malo konkretne ale chodzi mi tutaj raczej o wasze (forumowiczow) doswiadczenia z zycia wziete.
    Auto ma przejechale ponad 200 tys. km a po historii pojazdu nie widzialem aby DPF byl wymieniany.

    Jakies pol roku temu przy okazji wymiany oleju poprosilem VAGservis o sprawdzenie 'zuzycia' DPF i powiedzieli ze to 12%... Czy tutaj chodzi o to w jakim stopniu jest on nieodwracalnie 'zapchany' poprzez odlozona sadze?

  7. #47
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    jeśli kontrolka/komunikat się nie pojawił to oznacza że jest ok i nie zobaczysz takowej jeśli DPF sam zacznie się wypalać
    tak jeśli stwierdzisz ile % filtr jest już zapchany/instrukcja tu
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...egeneracja-DPF
    to jest to wartość w dużej mierze nieodwracalna i w końcu po prostu się zapcha o czym zostaniesz poinformowany takim komunikatem

    wtedy trzeba wymusić wypalanie jak w w/w linku(robiłem u siebie)
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-09-15 o 19:20

  8. #48

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzieki za te szczegoly.
    Czyli DPF moze sam sie 'wypalac' podczas normalnej jazdy kiedy beda ku temu sprzyjajace warunki i wtedy kontrolna i tak sie nie pojawia.
    Kontrolka pojawila sie poniewaz te 12% 'zapchania' filtra DPF doszlo do 100% i nalezalo przeprowadzic awaryjna procedure wypalanie czy tak?
    A to o czym pisalem wczesniej tj. o calkowitym zuzyciu filtra DPF to okresla sie to w gramach ile taki filtr moze zmagazynowac sadzy ktora nie ulegnie spaleniu?

    Dodam tylko ze ja przeprowadzalem procedure wypalanie wedlug ori instrukcji AUDI. tj.:
    - auto rozgrzane
    - 4ty bieg
    - obroty okolo 2000obr/min
    - i jazda jednostajna tak przez okolo 15min

    U mnie przy takich warunkach kontrolna zgasla po okolo 2 min ale kontynuowalem jazde do calkowitego czasu 11min (tyle obwodnicy mi starczylo wtedy w miejscu gdzie bylem).

    Kolego Klamamoto - jak czesto od pierwszego zapalenia kontrolki masz takie komunikaty? mniej wiecej co ile km?
    W jakim trybie poruszasz sie na codzien? Miasto czy raczej dluzsza trasa?

    W dalszym ciagu zastanawiam mnie dlaczego ta kontrolka zaswiecila sie tak pozno - 2,5 roku w ciaglym ruchu miejskim w aucie ktore zrobilo ponad 200 tys. km...
    ale moze nie jest z tym az tak tragicznie jak gdzieniegdzie pisza... zobaczymy...

  9. #49
    zbylus's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jasło
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Możesz zauwazyc proces wypalania poprzez podwyższone obroty,troche ponad 1000obr/min wtedy najlepiej nie wyłaczaj auta tylko jedz w dłuższą trase tak jak pisales( 4bieg 2300obr).
    Na początku nie wiedziałem tego,gdysz to pierwsze auto z dpf i szybko zawaliłem filtr.

    Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

  10. #50
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    ...
    Czyli DPF moze sam sie 'wypalac' podczas normalnej jazdy kiedy beda ku temu sprzyjajace warunki i wtedy kontrolna i tak sie nie pojawia...
    dokładnie
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    ...Kontrolka pojawila sie poniewaz te 12% 'zapchania' filtra DPF doszlo do 100% i nalezalo przeprowadzic awaryjna procedure wypalanie czy tak?...
    nie do 100% bo wtedy już filtr jest do wywalenia i nie wypalisz go nawet wymuszając tą procedurę
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    ...A to o czym pisalem wczesniej tj. o calkowitym zuzyciu filtra DPF to okresla sie to w gramach ile taki filtr moze zmagazynowac sadzy ktora nie ulegnie spaleniu?...
    tak

    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    ...Dodam tylko ze ja przeprowadzalem procedure wypalanie wedlug ori instrukcji AUDI. tj.:
    - auto rozgrzane
    - 4ty bieg
    - obroty okolo 2000obr/min
    - i jazda jednostajna tak przez okolo 15min

    U mnie przy takich warunkach kontrolna zgasla po okolo 2 min ale kontynuowalem jazde do calkowitego czasu 11min (tyle obwodnicy mi starczylo wtedy w miejscu gdzie bylem)...
    ale przy użyciu vcds-a czy po prostu pojechałeś przegonić auto?
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    ...Kolego Klamamoto - jak czesto od pierwszego zapalenia kontrolki masz takie komunikaty? mniej wiecej co ile km?
    W jakim trybie poruszasz sie na codzien? Miasto czy raczej dluzsza trasa?...
    ja miałem ją 2 razy
    pierwszy raz chodziło o czujnik różnicy ciśnienia DPF/błąd na vcds-ie
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...-A3-2-0TDI-BMN
    wymieniłem i był spokój ale 2dni później znów wskoczył komunikat więc pojechałem z moją i laptopem na wymuszone wypalanie na obwodnicę i patrzyłem jak jedyneczki w ciągu liczb zmieniają miejsce aż do wypalenia oraz zniknięcia komunikatu z FIS-a/około 20 minut
    obecnie nie mam z tym problemu bo auto w którym to robiłem wyparowało pewnej nocy ale poruszałem się nim w 90% w mieście a weekendy jakieś okoliczne wypady i przegonienie po obwodnicy
    Cytuj Oryginalnie napisane przez karlamba Pokaż post
    ...W dalszym ciagu zastanawiam mnie dlaczego ta kontrolka zaswiecila sie tak pozno - 2,5 roku w ciaglym ruchu miejskim w aucie ktore zrobilo ponad 200 tys. km...
    ale moze nie jest z tym az tak tragicznie jak gdzieniegdzie pisza... zobaczymy...
    kup sobie kabel diagnostyczny bo kontrolka nie musi oznaczać zapchania filtra a jak pisałem wyżej może to być czujniki a przy okazji można monitorować stan filtra
    możesz również raz w tygodniu przegonić auto na trasie i mieć problem z głowy
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-09-15 o 03:18

Strona 5 z 48 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •