Strona 20 z 48 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #191
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    No to jesli na nagrzanym silniku trzyma wyzsze obroty i smierdza spaliny to pewnie wypala sie DPF ale auto nie powinno w zaden sposob kopcic/dymic o ile DPF jest na miejscu i jest oryginalny.

  2. #192

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zawiercie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    DPF jest na miejscu i jest oryginalny sprawdzane komputerem zapchany jest 14,2g a dym jest nie zawsze tylko na małych obrotach jak są w granicach 1000 jak ruszam albo robię przegazowanie na postoju widzę dym w lusterku wstecznym. A jak to jest z tym wypalanie jedni piszą że ma kopcić inni że nie kopci

  3. #193
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tedi1111 Pokaż post
    DPF jest na miejscu i jest oryginalny sprawdzane komputerem zapchany jest 14,2g a dym jest nie zawsze tylko na małych obrotach jak są w granicach 1000 jak ruszam albo robię przegazowanie na postoju widzę dym w lusterku wstecznym. A jak to jest z tym wypalanie jedni piszą że ma kopcić inni że nie kopci
    A jesteś pewny że to dym, a nie para z wydechu na zimnym silniku?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #194

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zawiercie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Jestem pewny w lusterku było widać i jak zatrzymałem się i żona przegazowywała dziwnie pracował silnik i był dym niebieski czarny i tak jak by strzelało w róże wydechowej

  5. #195
    pyy's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pruszcz gdanski
    Auto
    audi a3 8p7
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    witam
    Jestem wlasnie po komputerowym wypalaniu dpf-a. pojawiły się kontrolki check engine, mrugająca spirala oraz symbol filtra. Podjechałem pod autostrade włączyłem program, pokazało mi zapylenie 85g. Nastepnie zgodnie z instrukcją auto przejchało na 4 biegu 2000-2500 obrotów około 10 minut, poźniej powrót i znów ta sama procedura, i na końcu po wypalaniu program pokazuje dalej 85g. Robię coś nie tak ????

  6. #196
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pyy Pokaż post
    witam
    Jestem wlasnie po komputerowym wypalaniu dpf-a. pojawiły się kontrolki check engine, mrugająca spirala oraz symbol filtra. Podjechałem pod autostrade włączyłem program, pokazało mi zapylenie 85g. Nastepnie zgodnie z instrukcją auto przejchało na 4 biegu 2000-2500 obrotów około 10 minut, poźniej powrót i znów ta sama procedura, i na końcu po wypalaniu program pokazuje dalej 85g. Robię coś nie tak ????
    85gram to ilość sadzy w twoim filtrze DPF.
    Podczas jazdy nie wypala się sadza ( która zakleja filtr wyglądający jak plaster miodu ) ale popiół. Ilość sadzy ciągle wzrasta i przy określonym przebiegu lub stylu jazdy w końcu filtra nadaje się do wymiany.
    Masz ( ale to wg mnie ) dwa wyjścia. Oddać filtr do wyczyszczenia chemicznego ( polecam bo sam to zrobiłem ) albo zainwestować w jakąś używkę ( ale tutaj nie mamy pewności ile filtr był zamontowany w aucie ). Pozostaje też zakup nowego ale to bardzo droga opcja.
    Jeżeli zdecydujesz się na czyszczenie chemiczne to ilość sadzy i drożność filtra ( o ile nie jest mechanicznie uszkodzony ) można wyczyścić do ponoć 99%.

    Daj znać jak uporasz się z tematem, niech inni wiedzą jak sobie radzimy z problemami. DPF w końcu dopadnie każdego taka zmora ekologii.

  7. #197
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Panowie przy jakich przebiegach macie te problemy z dpf? Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od stylu jazdy. U mnie jakoś odpukać przebieg 250kkm silnik CR z dpf zero problemów większość przebiegu co prawda naibita autostradowo. Dwumasa jeszcze ori nie wymieniana również nie wykazuje oznak zużycia

  8. #198
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Panowie przy jakich przebiegach macie te problemy z dpf? Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od stylu jazdy. U mnie jakoś odpukać przebieg 250kkm silnik CR z dpf zero problemów większość przebiegu co prawda naibita autostradowo. Dwumasa jeszcze ori nie wymieniana również nie wykazuje oznak zużycia
    Napisze co usłyszałem w zakładzie który czyści filtry chemicznie.
    Problem może spotkać każdego w dowolnym momencie bo to zależy od stylu jazdy, oleju oraz paliwa.

    Usłyszałem że filtr jako element zaprojektowany jest tak aby służyć do max 250tys km. Oczywiście to są dane producenta i jeden pojeździ 200tys a inny może nawet i 300tys.
    Osoba z firmy czyszczącej twierdzi że filtr z auta poniżej przebiegu 250tys jest do wyczyszczenia ( w 50% ). Dlaczego 50%, już tłumaczę.
    Filtr sam w sobie zużywa się z czasem i może się okazać że element samego filtra już popękał i nie spełnia swojej roli. Inaczej, jest tak uszkodzony że spaliny przez niego zaczynają przelatywać. Tym samym nawet wyczyszczenie nic nie zmieni.

    Sprawdź poziom sadzy w filtrze i będziesz wiedział na czym stoisz. Jak niema problemu to cieszyć się jazdą i obserwować.
    U mnie przy 180tys zaczęły się problemy z mocą i kontrolką DPF. Dlaczego przy takim przebiegu. Niestety ale jeżdżę autem codziennie bardzo małe przebiegi ( po 15-20km ). Duże trasy, parę razy w roku.
    Wyczyszczenie spowodowało że auto odżyło, na jak długo, tego nie wiem ale cieszę się jazdą.

  9. #199
    pyy's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pruszcz gdanski
    Auto
    audi a3 8p7
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    85gram to ilość sadzy w twoim filtrze DPF.
    Podczas jazdy nie wypala się sadza ( która zakleja filtr wyglądający jak plaster miodu ) ale popiół. Ilość sadzy ciągle wzrasta i przy określonym przebiegu lub stylu jazdy w końcu filtra nadaje się do wymiany.
    Masz ( ale to wg mnie ) dwa wyjścia. Oddać filtr do wyczyszczenia chemicznego ( polecam bo sam to zrobiłem ) albo zainwestować w jakąś używkę ( ale tutaj nie mamy pewności ile filtr był zamontowany w aucie ). Pozostaje też zakup nowego ale to bardzo droga opcja.
    Jeżeli zdecydujesz się na czyszczenie chemiczne to ilość sadzy i drożność filtra ( o ile nie jest mechanicznie uszkodzony ) można wyczyścić do ponoć 99%.

    Daj znać jak uporasz się z tematem, niech inni wiedzą jak sobie radzimy z problemami. DPF w końcu dopadnie każdego taka zmora ekologii.

    dzięki za odp
    A czy możesz powiedzieć ile kosztuje takie czyszczenie chemiczne i gdzie je można wykonać ?
    Ktoś tutaj na forum także wspominał o zdemontowaniu filtra i mechanicznym jego wyczyszczeniu, po którym zasadzenia spada do zera, pytanie tylko na jak długo to starcza po tym czyszczeniu. czy filtr jakoś od tego nie dostaje po dupie.
    Słyszałem też , że jest już dużo nowych zamiennników dpf-ów i kosztują tyle co usunięcie starego z wgraniem nowego softu.
    Zawsze też jest opcja usunięcia wgl całego dpf-a, koszt usunięcia z wgraniem softa - koszt około 800 zł

    Cytuj Oryginalnie napisane przez acinr_PL Pokaż post
    Panowie przy jakich przebiegach macie te problemy z dpf? Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od stylu jazdy. U mnie jakoś odpukać przebieg 250kkm silnik CR z dpf zero problemów większość przebiegu co prawda naibita autostradowo. Dwumasa jeszcze ori nie wymieniana również nie wykazuje oznak zużycia
    okolo 240 tys u mnie

  10. #200
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    no ja robiłem czyszczenie chemiczne i wymontowałem DPFa. Czy do zera tego nie wiem ale na pewno ponad 95% wyczyścili.
    Na ile to starczy nie wiem ale usłyszałem że jeszcze żaden klient nie wrócił po takim zabiegu. To jest normalne czyszczenie elementu zabrudzonego sadzą. Porównaniem może być wyczyszczenie piekarnika lub kominka. Tam tez chemią czyścisz aby odzyskać to co było na początku.

    Co do zamienników to się nie wypowiem bo nie wiem co one sobą reprezentują.
    Wyceńcie jest opcją ale teraz pozmieniały się przepisy i sprawdzają spaliny. Dodatkowo w Niemczech jak cię załapią to potrafią auto zatrzymać bo nie spełnia norm.

    Napisałem tylko o reanimacji tego co masz.

Strona 20 z 48 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •