Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 476

Temat: [kompendium] Filtr cząstek stałych DPF - diagnoza dopalanie etc.

  1. #111

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ok a jak wyglada usunięcie tego filtra? Wpłynie pozytywnie na auto czy moze zaszkodzić? Gdzie najlepiej zabrac sie za usuwanie go i ile to mniej więcej kosztuje?

  2. #112

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pińczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    a gdzie w vcsd mona sprawdzić kiedy ostatnio wypalał sie dpf?

  3. #113

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tokis Pokaż post
    Ok a jak wyglada usunięcie tego filtra? Wpłynie pozytywnie na auto czy moze zaszkodzić? Gdzie najlepiej zabrac sie za usuwanie go i ile to mniej więcej kosztuje?
    Ja u siebie ostatnio wyrzuciłem. Z tym, że razem z dpf poszedł i egr, bo miałem rozszczelnioną chłodnice spalin. Żadnych skutków ubocznych po za zapachem za samochodem nie zauważyłem. No i jest specyficzny dźwięk wydechu na postoju, tworzy się tzw rezonans. Dpf wyrzuciłem w taki sposób że puszka została, wybito mi tylko wkład. Komputer przeprogramowany tak jak należy, więc żadnymi błędami nie sypie. Oczywiście błędy powiązane z dpf i egr usunięte z tablicy selektywnie wszystko inne zostało. Jak chcesz namiar w Warszawie,wiecej info to pisz na priv.

  4. #114
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cort06 Pokaż post
    Ja u siebie ostatnio wyrzuciłem. Z tym, że razem z dpf poszedł i egr, bo miałem rozszczelnioną chłodnice spalin. Żadnych skutków ubocznych po za zapachem za samochodem nie zauważyłem. No i jest specyficzny dźwięk wydechu na postoju, tworzy się tzw rezonans. Dpf wyrzuciłem w taki sposób że puszka została, wybito mi tylko wkład. Komputer przeprogramowany tak jak należy, więc żadnymi błędami nie sypie. Oczywiście błędy powiązane z dpf i egr usunięte z tablicy selektywnie wszystko inne zostało. Jak chcesz namiar w Warszawie,wiecej info to pisz na priv.

    Cześć,

    Z tym usuwaniem DPF to bym uważał.
    Coraz częściej sie słyszy ze stacje diagnostyczne bedą sprawdzać DPFy.
    Jeżeli do tego dojdzie to możesz stracić dowód rejestracyjny kiedy DPFa nie będzie.

    A nie lepiej najpierw wyczyścić DPFa poprzez jego umycie chemiczne ?
    W cienzarowych to normalna procedura a w osobówkach taka usługa to max 1tys pln.

    Pozdr
    Piotrek

  5. #115
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Coraz częściej sie słyszy ze stacje diagnostyczne bedą sprawdzać DPFy.
    Jeżeli do tego dojdzie to możesz stracić dowód rejestracyjny kiedy DPFa nie będzie.
    To własnie jest ciekawa opcja bo też o tym słyszałem ale nie wiem na ile jest w tym prawda. Tak czy siak na oko podobno nie są w stanie sprawdzić czy jest DPF czy został wycięty. Jedyną opcją jest sprawdzenie spalin czy zgadzają się z normą ale po aferze VW wychodzi na to, że nawet nowe auta nie spełniają tych norm...

  6. #116
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_miro Pokaż post
    To własnie jest ciekawa opcja bo też o tym słyszałem ale nie wiem na ile jest w tym prawda. Tak czy siak na oko podobno nie są w stanie sprawdzić czy jest DPF czy został wycięty. Jedyną opcją jest sprawdzenie spalin czy zgadzają się z normą ale po aferze VW wychodzi na to, że nawet nowe auta nie spełniają tych norm...
    Ja nikomu nie bronię usuwać. Chcą to niech usuwają ale wg mnie bardziej praktyczne jest wyczyszczenie chemiczne.
    U sobie, kiedy DPF już się zapcha na amen idę tą własnie drogą. Żaden tuner nie powie klientowi żeby czyścić. Oni mają za zadanie wyciąć i to robią.

    A co do norm to nie wiem jak to jest z obecnie ale jakoś Niemcy potrafią wykryć czy auto jest z DPF czy bez DPF. Robią to ponoć na poczekaniu podczas kontroli dokumentów.
    Norma normą ale pewnie bez DPFa poziom spalin jest tak wysoki że nawet przekraczając dopuszczalne normy z DPFem, diagnosta będzie wiedział że coś było grzebane.

  7. #117
    tomsonfcb's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Panowie, DPF wypala się tylko gdy silnik jest rozgrzany do 90st?

  8. #118
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli przerwiesz procedure regeneracji i potem odpalisz auto to procedura wlacza sie ponownie po przejechaniu kilkuset metrow niezaleznie od temperatury silnika.

  9. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    tomsonfcb (25-01-17)

  10. #119
    tomsonfcb's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jeżdżę głównie odcinki po 13 km i czasem zauważam podwyższone obroty na biegu jałowym i wtedy staram się auta nie wyłączać. Ogólnie problemów z DPF'em nie mam. Dzięki za odpowiedź

  11. #120
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli np dojezdzasz do pracy, zauwazasz podniesione obroty, czekasz az spadna i idziezs do pracy to takie dzialanie nie ma wiekszego sensu, w temperaturach ktore sa na postoju (mimo podniesionych obrotow) sa za niskie do wypalenia sie filtra wiec wg mnie nie ma sensu czekac.

Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •